PDA

Zobacz pełną wersję : Swap ssącego a LPG



GórczyN
26-07-14, 00:17
Witam :) Mam D14A4 z instalacją sekwencyjną, i chciałbym sobie wrzucić kolektor ssący od D16Z6. Jak wyglądałby mniej więcej proces takiego swapa? Załóżmy że mam w rękach kompletny kolektor ze wszystkimi gratami potrzebnymi do podmianki, a także śmiałka który się tego podejmie. Jednak żeby to przystosować pod obecną instalację LPG rozumiem że muszą zostać zrobione nawierty w owym kolektorze. Czy jeśli znajdę jakiegoś dobrego gazownika to zrobi mi to od ręki, i jeśli tak to za jaką kasę? Czy taki kolektor mogę już oddać w ręce owego śmiałka który podjął by się swapa? Czy po pomyślnym zamontowaniu go trzeba będzie z powrotem jechać do gazownika żeby to wystroił? Jak to wg. was się powinno odbyć tak aby wszystko ładnie hulało?

ma1ster
26-07-14, 00:45
Na pewno trzeba ustawić instalację od nowa... Wiercić możesz sam, można na samochodzie lub ściągnięty, jak kto woli... Koszt nie przekroczy 200zł u instalatora LPG...

Guscioren
26-07-14, 00:46
Widzę kolega z NDM i coś kojarzę auto. Więc śmiało mogę Ci polecić Pawła z DCauto z Chrcynna. Jedziesz do niego tak jak byś jechał na Serock ale na rondzie skręcasz na Nasielsk i dalej jedziesz cały czas prosto:) Nie da się nie zauważyć bilbordu. Zapewne podjął by się też podmianki kolektora i ustawienia tego od nowa na nowym ssaku. Z moim b18 poradził sobie od ręki więc raczej d14 dla niego nie jest "cudem" technicznym :P
695 695 314

reaktor
26-07-14, 07:00
najlepiej samemu wiercić albo kupić kolektor juz przystosowany pod LPG
bo mości Pan z zakładu sobie policzy jak za zboże za ściągniecie nawiercenie i założenie
(jak bedzie łaskawy ) a jak nie to policzy i nie ściągnie nawierci na założonym kolektorze i opiłki polecą na do silnika

najlepiej oddac tylko na strojenie ,o ile robi to fachowiec z zew, sondą AFR bo strojenie mapkę to każdy sobie samemu może zrobić

Guscioren
28-07-14, 14:01
najlepiej samemu wiercić albo kupić kolektor juz przystosowany pod LPG
bo mości Pan z zakładu sobie policzy jak za zboże za ściągniecie nawiercenie i założenie
(jak bedzie łaskawy ) a jak nie to policzy i nie ściągnie nawierci na założonym kolektorze i opiłki polecą na do silnika

najlepiej oddac tylko na strojenie ,o ile robi to fachowiec z zew, sondą AFR bo strojenie mapkę to każdy sobie samemu może zrobić
Nie znasz człowieka to po co się wypowiadasz na jego temat? Znam Pawła nie od wczoraj i nie ma u niego fuszerki typu robimy aby klient pojechał. Sprawa numer dwa skoro kolega chce podmienić kolektor to nadal ma go na wierzchu, więc ciężko będzie go podliczyć za ściąganie i zakładanie.