PDA

Zobacz pełną wersję : problem z paląymi się kontrolkami trakcji, powietrza w kołach



Bołdzik
25-07-14, 22:49
Witam,
Tak jak w temacie w szedłem w zakret jakiś czas temu minął już chyba tydzień a kontrolki nie znikają. Myślicie że może to być problem z czujnikami ? Próbowałem kasować te błedy ale nadal wyskakują. Ciśnienie w kołach jest sprawdzone koła dokręcone i niby wygląda dobrze a jednak. Wcześniej też miałem podobny problem ale zniknęło. Jakieś pomysły?

gienio
26-07-14, 17:58
Jedynym rozsądnym pomysłem jest wizyta w ASO ,po co kombinować :)

_posen
26-07-14, 21:50
Aso. Wczoraj dopadlo mnie to samo. Wrzucilem reset czujnikow i jutro sie rano dowiem czy znowu bedzie atakowac, czy problem po kalibracji zazegnany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bołdzik
28-07-14, 22:56
Dzieki koledzy. Wizyta juz umowiona zobaczymy co tam wymysla

andkas
29-07-14, 19:34
Tam nie ma żadnych czujników. Problemem mogą być wysokie temperatury i zmiana średnicy koła. http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?207700-IX-1-8-MT-Sport-2014-lift-white-orchid-pearl-%29&p=2340999&viewfull=1#post2340999

marioo
31-07-14, 23:09
Dokładnie, po prostu różnica w prędkości na obwodzie koła (czyli de facto ściąganie - ciekaw jestem czy to nie będzie szalało gdy samochód np. będzie miał uszkodzony układ kierowniczy). I co tam z tym ASO? Wyjaśniło się coś?

Pozdrawiam
marioo

_posen
01-08-14, 17:09
Jak bedzie cos z hamulcami to to tez sie zapali. Powiedz co Ci aso mowilo, bo sam zamierzam sie wybrac.

daromc
02-08-14, 21:19
dlaczego ma się zapalać?
ten system sprawdza się w Civicu i CR-V od 2009..2010r
Przez ok 30 km komputer uczy się prędkości obrotowej kół, po to jest kalibracja.
Co do systemu: im większa prędkość tym większa czułość układu. Przy dużych prędkościach wystarczy różnica 0.1at by wyskoczył komunikat.....

_posen
02-08-14, 21:23
Jak bedzie delikatnie cos tarlo albo zawadzalo to sie pewnie zapali od lozyska albo hamulcow przy hamowaniu. W instrukcji cos tam pisza o tym ze sie uczy te 40 kilometrow w przedziale 40-100kmh. Jak hamulce zaczna nierowno hamowac to wydaje mi sie, ze tez zauwazy. Pisza tez, ze przy kalibracji kontrolka sie zapalac ma podczas tego procesu ( co oznacza ze nadal sie cos tam uczy) - u mnie nic takiego sie nie dzieje.

0,1 at mowisz :) ja mimo szczerych checi nie jestem w stanie uzyskac na kompresorze identycznych wartosci na kazdym kole. Musial bym chyba zostac mistrzem ekwilibrystyki manualnej albo pompowav w jakims serwisie specjalistycznym gdzie taki dokladny sprzet maja :)

daromc
02-08-14, 22:24
0,1 at mowisz :) ja mimo szczerych checi nie jestem w stanie uzyskac na kompresorze identycznych wartosci na kazdym kole. Musial bym chyba zostac mistrzem ekwilibrystyki manualnej albo pompowav w jakims serwisie specjalistycznym gdzie taki dokladny sprzet maja :)

bez przesady dobry pistolet i da radę:)
a te 0,1at przy prędkościach "ponad autostradowych"



Jak bedzie delikatnie cos tarlo albo zawadzalo to sie pewnie zapali od lozyska albo hamulcow przy hamowaniu.
nie rozumiem.... Wiedziałem ze polski jest trudny, ale że aż tak?

sterosta
05-01-15, 11:09
Może ktoś podać sekwencje jak robi się ten reset czujników?
Pzdr.