PDA

Zobacz pełną wersję : Luz na kole kierownicy.



hellrider
16-07-14, 21:09
Panowie mam nast. problem. Nie miałem luzu na kole kierownicy. Nagle ni z trąd ni z owad zrobiło się około 3 cm luzu po obwodzie koła kierownicy. Dziwne jest to że ten luz raz jest raz go nie ma. Przez dwa miesiące zdążyło mi się tak 3x. Końcówki drążków i drążki kierownicze są nowe. Zbieżność ustawiona.
Wysłane z mojego GT-I8160

Michał102
16-07-14, 22:56
Maglownica.

hellrider
17-07-14, 14:22
Ok maglownica. Ale co konkretnie z ta maglownica? Jeśli bym miał luz na listwie zębatej to miał była go cały czas. A tak właśnie nie jest.


Wysłane z mojego GT-I8160

toxic
19-07-14, 22:00
Sprawdzałeś na kołach? Też mam luz na maglu ale tylko po stronie kierowcy. Można skasować luz śrubą regulacyjną niestety nie udało mi się to. Po pierwsze jest strasznie trudny dostęp, a po drugie nie mam odpowiedniego klucza. Złap za koło i sprawdź czy nie ma luzów.

hellrider
23-07-14, 07:40
NIe sprawdzalem na kołach, ale jak wymienialem drazek kierowniczy to sciagalem ta gumową osłone, tez ja wymienialem. I widac w srodku cale zębate ustrojstwo. Ruszajac kierownica byl luz pomiedzy listwa zębatą a zębatką. Anie nie taki *****isty jak czasem mam nie wiedziec skad :/
Ps. Ma ktos moze manuala tego żesz elementu ?

barnie
24-07-14, 07:43
Sprawdź jeszcze krzyżak, który łączy kolumnę kierowniczą z maglownicą, śruby które tam są czasami lubią się poluzować.

hellrider
24-07-14, 15:14
Wczoraj wszedłem pod auto i skorygowalem troszkę śruba która jest do kasowania luzu. Pomogło, bardzo pomogło. Na kole kierownicy czuć że zęby na maglu są bardziej wytarte w miejscu gdzie się jeździ na wprost. Polecacie jakiś zakład regeneracyjny który naprawa i toczy listwę zębata? Chodzi mi o naspawanie zębów i potem zfrezowanie do fabrycznych wartości....

Wysłane z mojego GT-I8160

Tiga
24-07-14, 23:41
Z tego co wiem to listwe sie szlifuje. Jest to dosc precyzyjny element wiec nie wiele jest zakladow ktore moga taka prace wykonać, przy tym cena uslugi jest niefajna :/

Michał102
25-07-14, 12:27
Jak ja się orientowałem, to wymiana samych uszczelnień to koszt około 800zł.
Grubsza regeneracja może śmiało przekroczyć 2000zł.
Lepiej chyba szukać sprawnej używki.

kaczka208D
25-07-14, 16:15
Jak ja się orientowałem, to wymiana samych uszczelnień to koszt około 800zł.
Grubsza regeneracja może śmiało przekroczyć 2000zł.
Lepiej chyba szukać sprawnej używki.

Coś drogo, ja regenerowałem magiel z fabii i wyszło to dokładnie 70zł, w tym szlif listwy i wymiana uszczelnień - 2 lata gwarancji. Z tego co się dowiadywałem to niezależnie jaka to przekładnia hydrauliczna koszt waha się pomiędzy 500-800zł. Koszt samych uszczelniaczy to góra 50zł sam bym wymieniał te uszczelniacze i kasował 750zł za to na czysto - góra 2 godziny roboty heh.

Używki odradzam bo wszystkie ciekną albo będą ciekły za kilka miesięcy :P

toxic
27-07-14, 10:48
Kolego Hellrider jak się zabrałeś za tą regulację? Też próbowałem ale nie mogłem dobrać odpowiedniego klucza. Jaki tam pasuje?

hellrider
27-07-14, 19:11
Z tego co mi się pamięta ta mała śruba to klucz chyba 14. A ta duża kontrę odkrecilem tzw. Żabą. Klucz zaciskowy regulowany. To jest chyba klucz nr 35 chyba.... Jak byś to regulował to podnieś cały przód auta i skręcając sprawdzaj czy kierownica chodzi nie za ciężko. :-)

Wysłane z mojego GT-I8160

toxic
28-07-14, 12:18
Ok dzięki bardzo. W wolnej chwili na pewno się za to będę brał bo szkoda nagla

hellrider
31-07-14, 09:01
Coś drogo, ja regenerowałem magiel z fabii i wyszło to dokładnie 70zł, w tym szlif listwy i wymiana uszczelnień - 2 lata gwarancji. Z tego co się dowiadywałem to niezależnie jaka to przekładnia hydrauliczna koszt waha się pomiędzy 500-800zł. Koszt samych uszczelniaczy to góra 50zł sam bym wymieniał te uszczelniacze i kasował 750zł za to na czysto - góra 2 godziny roboty heh.

Używki odradzam bo wszystkie ciekną albo będą ciekły za kilka miesięcy :P


Mozesz blizej okreslic firmę w ktorej regenerowales ? Jestem w stanie kupic jakas uzywke na allegro, i oddac prosto do regeneracji. Zapakowac zregenerowana a stara opchnac za sume kupna tej 2 :) Musze miec samochod non stop na chodzie. Do pracy mi potrzebny. Dlatego taki ''galimatjas''

kaczka208D
31-07-14, 11:34
http://www.roch.pl/ Tylko, że trochę daleko masz chyba że chciałbyś wysłać do niech magiel, ale nie wiem czy oni się bawią w wysyłkową regenerację. Najlepiej poszukaj czegoś w Twojej okolicy .

hellrider
31-07-14, 15:34
Chyba zrobię całkiem inny myk. Kupię magiel od anglika i przeloze sama listwę z kołem zębatym. Trzeba ja tylko odwrócić. A pasować będzie bo producent na pewno nie robił innych bebechow tylko sama obudowę. Inaczej by mu się nie opłacało.... To tak jak by robili na anglie inny wzór lamp. A różni się tylko środkiem. W przypadku magla wydaje mi się że różnica będzie na obudowie a nie wewnątrz.

Wysłane z mojego GT-I8160

kaczka208D
31-07-14, 16:13
Ciekawy pomysl. Nie wiem czy rzeczywiscie tak jest, jak sie uda napisz na forum. Oczywiscie wszystkie uszczelniacze i oringi wymien na nowe . Taki zestaw oringow mozesz spokojnie kupic tam gdzie regeneruja magle. Dwa najwazniejsze uszczelniacz kosztuja ok 40 zl reszta to zwykle oringi.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

hellrider
31-07-14, 18:23
Czytałem gdzieś że trzeba mieć jakiś specjalny "****snik" zęby coś tam ściągnąć. Tak że nie wiem czy dam radę wymienić co kolwiek. Poza zestawem kluczy, śrubokrętów nasadek i młotków nie mam nic. Więc nie obiecuje że coś dam radę zrobić. Na chwile obecna przewalilem allegro i kupić angielski magiel do ej 9 graniczy z cudem. Ale fajna opcja, do 7 gena taki magiel 80 zł :-)

Wysłane z mojego GT-I8160



Panowie i DUPA, nie pasuje listwa zębata od Anglika.