PDA

Zobacz pełną wersję : D16Z6 padła panewka



nanko
15-07-14, 21:42
Witam, niestety silnik odmówił posłuszeństwa. Kontrolka oleju się zapaliła w czasie jazdy, po czym zaczęło napie...lać.
Po rozbiórce serca okazało się, że na panewka korbowodowa na jednym tłoku została zmiażdżona/zjedzona

To jest panewka a w zasadzie jej część
http://images69.fotosik.pl/2/fe81d1f5758a07b4gen.jpg

To jest miejsce na wale na którym siedziała
http://images70.fotosik.pl/2/ef2dbbec83e55416gen.jpg

Dla porównania miejsce innej panewki korbowodowej
http://images66.fotosik.pl/2/d71fe9b99cc2c240gen.jpg

A to miejsce panewki głównej
http://images67.fotosik.pl/2/423b114ff441421dgen.jpg

I teraz moje pytanie. Z tego co wiem wałów korbowych hond się nie szlifuje. Czy to miejsce po uszkodzonej panewce do czegoś się nadaje?

Marcin1792
15-07-14, 23:05
Jak dla mnie, to lepiej szukać jakiegoś dołu 1.6, np d16y7.

Yotomeczek86
15-07-14, 23:09
Pytam się po co ? Kup kolego wał od Z6 lub SOHC Non vtec lub Vtec... korbę dostaniesz ode mnie jak chcesz a piwo, tylko wysyłkę zapłacisz. Zrobisz mały remoncik w postaci pierścieni, panewek, uszczelek, regeneracji głowicy i silnik jak nowy. A nie kupisz złom i będziesz się z tym bujać.

Aha, sugeruję zmienić pompę oleju. Wymyć dobrze głowicę, blok, miską, smoka.

Akurat dół od Y7 to najgorsze co mogłeś zaproponować ;)

Camellia Racing
15-07-14, 23:14
Zrobisz mały remoncik w postaci pierścieni, panewek, uszczelek, regeneracji głowicy i silnik jak nowy.

Faktycznie "mały" :D


Z tego co wiem wałów korbowych hond się nie szlifuje. Czy to miejsce po uszkodzonej panewce do czegoś się nadaje?
Nie wygląda tragicznie ale liznąć zawsze można.

Yotomeczek86
15-07-14, 23:16
Wiesz co to jest duży remont a mały? I nie chodzi o ilość części.

nanko
16-07-14, 06:14
Właśnie zastanawia mnie to dlaczego tak się stało. Też po głowie mi chodziła pompa oleju. Z wyczyszczeniem wszystkiego to wiadomo bo wszędzie i tak walają mi się opiłki po panewce.
Wał korbowy od z6 to tak, a czy od innego silnika podejdzie?

reaktor
16-07-14, 06:30
w tych silnikach po 15-20 latach czesto klekaja panewki wiec nie ma co dumac dlaczego

nanko
16-07-14, 09:00
Jebło to jebło po co drążyć temat. Problem trzeba przecież rozwiązać, żeby kolejna panewka nie jebła po 1tyś km. Pytanie o ten wał czy podejdzie od innego silnika?

szatri
16-07-14, 09:58
Wały podobno są zamienne z d16, czy to panewka walneła na pierwszym od strony rozrządu?
Inne pytanie to o pompę, czy jakoś idzie ja zregenerować czy z innej d16 podejdzie?

nanko
16-07-14, 11:10
Walnęło na drugim od strony rozrządu. No właśnie z jakiego innego silnika mogę zamontować wał?

Yotomeczek86
16-07-14, 11:33
Jezu, napisałem przecież że od każdego D16 SOHC tj : D16Y2/3/5/7/8, D16W3/4, D16Z2, D16B2, D16Z6/9 Czy przeczytać mój post to taki problem ?

nanko
16-07-14, 12:21
Kup kolego wał od Z6 lub SOHC Non vtec lub Vtec...

jest ok, ale mogłeś napisać, że wał pasuje od każdej 1.6 sohc - było by czytelniej. :D dzięki za podpowiedź.

chmiel90
21-07-14, 01:18
Z własnego doświadczenia powiem ci ze w takiej sytuacji lepiej poszukac drugiego bloku zdrowego, dla pewnosci dac to wszystko do pomiarow i poskladac na nowych panewkach i pierscieniach, bedziesz mial wtedy 100% pewnosc ze sie nie wysypie znowu, no chyba ze bedziesz palil gume na zimnym. W tym twoim bloku po panewce do wymiany jest wał, korba a jak zabraklo cisnienia oleju to pewnie reszta panewek korbowodowych i glownych tez dostala po dupie i nie trzymaja juz nominalnych wymiarow, sam blok pod podporami tam gdzie siedzi pan glowna tez juz moze nie trzymac wymiarow, pamietaj ze jak panewka stuka to pracuje, przemieszcza sie w elementach w ktorych jst osadzona. A rozebranie samego dołu, uwali ci pierscienie, bo tloki bedziesz musial poryszyc i pierscienie uloza sie na nowo, inaczej mowiac ja rozbierasz dol to skladaj tloki na nowych pierscieniach i hon gladzi cylindra bo bedzie ci jadl olej jak glupi.

-marcin-
24-08-14, 15:27
Czesc. Czy do d16z6 beda pasowac panewki korbowodowe z kazdego d16? Bo skoro wal pasuje od kazdej d16 to i panewki z tego co rozumiem. Nie chce aclow, tylko jakies normalne i tanie ;) Prawdopodobnie padla mi panewka na 2 tloku :/ stuka przy obrotach okolo 2300 i po zdjeciu kabla ze swiecy cichnie, po ponownym podlaczeniu pojedynczy glosny stuk i dalej znowu stuka, wiec chyba panewka.
Pozdro

motomaniak1988
26-08-14, 07:56
Co wszyscy maja z tymi panewkami to ja nie wiem ;)
jak by się zawsze pilnowalo stanu oleju i nie dawało na zimnym to by było bez problemów ;)
swoim starym d16 które olej paliło w stosunku 50/50 z paliwem jeździłem 2 lata i jakoś kłopotu z panewkami nie miałem ;p ale zawsze oleju było full i na zimno delikatnie się jeździło ,proste ;)

-marcin-
26-08-14, 21:26
no niestety ja juz takiego kupilem (zignorowalem temat liczac ze to jednak nie panewka, mylilem sie : P ):/ zdjalem miske i faktycznie wywalona panewa na drugim garze :/ na szczescie wal nie porysowany wiec sprobuje szczescia i zaloze nominal i licze na fart ze bedzie ok :P : >
przejrzalem pelno tematow w necie o panewkach w hondzie i prawie zawsze problem najczesciej w d16z6 sie pojawial, czy to w PL czy w US : >

grzegorzsi
14-09-14, 18:31
ja tez zignorowalem po zakupie klekoczace panewki w moim civic'ku 1.5 i własnie mi walenło ;) blok pekł az sie boje otwierac silnik... i teraz trzeba bedzie dołozyc zeby to poskładac..

wiesko1261
14-09-14, 18:50
Jezu, napisałem przecież że od każdego D16 SOHC tj : D16Y2/3/5/7/8, D16W3/4, D16Z2, D16B2, D16Z6/9 Czy przeczytać mój post to taki problem ?

dla ścisłości w moim dla ciekawości d16w4 (z angielki ) wał się trochę różni wymiarami - pod pompę oleju inna średnica i pod koło pasowe ma 28mm
da się podmienić w komplecie tylko z pompą oleju i kołem pasowym

-marcin-
23-09-14, 17:18
No niestety zaczela mi migac kontrolka oleju :/ Na wolnych obrotach pali sie caly czas, jak dam powyzej 2000 gasnie na chwile. A podczas jazdy miga :/

Edit: Okazuje sie ze silnik wyrzygal caly olej, prawdopodobnie filtrem oleju (filtr nowy, JC Premium, nigdy nie mailem z nimi problemu). Jeszce nei mam dostepu do kanalu wiec nie mam jak sprawdzic. Napewno wylecial tylem silnika :/ Najgorsze ze jechalem tak 5 kilometrow :/ ale odpala, nie stuka, wiec moze uda sie go zreanimowac...