PDA

Zobacz pełną wersję : Co to takiego ;/



pi_dzej
03-06-08, 22:23
Witam
W mojej hani d15b2 V gen wystepuje taki problem z ktorym nie wiem co mam zrobic ;/ chodzi tu o to iz hanka podczas jazdy jak wcisne luz to spadaja jej obrty mniej wiecej na 200 i po chwili wraca na 800 i tak za kazdym razem jak sie jezdzi ;/ troche to meczace gdyz trza pilnowac obrotow zeby silnikiem nie szarpalo i troszke rozprasza podczas jazdy ;/ dzisiaj stwierdzilem ze wymienie czujnik temperatury i zobacze moze w tym tkwi przyczyna , przed rozebraniem tego ustrojstwa i odlaczeniem czujnika zobaczylem pod aparatem troche nizej wlasnie od czujnika temperatury taka wtyczke (wsówke) stwierdzilem ze sprawdze moze to w tym tkwi przyczyna ;/ i co sie okazalo po odlaczeniu tego gowienka hanka juz nie gubi obrotow . lecz teraz zastanawiam sie co to takiego bo raczej do czegos sluzy a skoro padlo to trza to zrobic ;/ wiec teraz moje pytanie do was gdyz przejzalaem cala ksiazke o hance, niestety nie manuala bo nie posiadam i nic nie znalazlem na ten temat co to moze byc ;/

nizej foto tego czegos

http://img178.imageshack.us/img178/3431/cotogt3.jpg

olszes
04-06-08, 00:22
nie wiele widać na tym zdjęciu :)

drypaul
04-06-08, 10:19
Mi zawsze obroty spadają na chwilę prawie do zera, jak zwalniam np. przed zakrętem i wciskam sprzęgło, żeby zredukować na dwójkę. Jak wrzucę bieg to wracają do normalnego poziomu.
Przyzwyczaiłem się do tego, bo mimo spadania obrotów samochodem nie trzęsie ani nie gaśnie...

81saren
04-06-08, 10:26
hmm mam dokladnie to samo w b7 zawsze po resecie i nauce kompa znika na kilka dni i potem jest identycznie
wszystko sprawdzone i niemam odpowiedzi na ten objaw

:/

BARTAS998
04-06-08, 10:57
Podobno to od silniczka krokowego? Ja tez tak mam, ale nie gasnie, nie szarpie, obroty sapdaja na mala chwile, czyscilem siliczek, ale nie wiem czy to napewno od tego:/

pi_dzej
04-06-08, 18:37
ok juz wiem co to takiego :) wiec to sie nazywa coolant temperature sensor (tw) , po polskiemu to czujnik temperatury plynu chlodzacego. dziala on na takiej chyba zasadzie ze wysyla informacje do wtryskow jaka dawke paliwa podac w zaleznosci od temperatury plynu chlodniczego. jutro wymieniam i ma grac :) koszt w serwisie to 250 pln ale znalazlem u siebie w pracy taniej ;)