PDA

Zobacz pełną wersję : Silniczek krokowy



michaelx2
10-07-14, 17:36
Witam, mam taki problem,wczoraj czyściłem silniczek krokowy w swoim 6 gen D14A4 bo przez jakieś ostatnie 5 dni zaczęły mi nie raz obroty spadać aż do 0 i gasł, po rozkręceniu okazało się, że był zasyfiony i to konkretnie nalotem czarnym że aż ciężko chodziła ta ośka, po wyczyszczeniu oraz zamontowaniu spowrotem wszystko złożyłem tak jak należy, reset kompa oczywiście na końcu, odpaliłem, pochodził równo na ssaniu przez chwile a po jakiś 3 min gdy ssanie odpuściło silniczek wariuje, od 1500 obr idzie w góre do 2000 obr i potem spada znów do 1500 obr i tak non stop, na czym siedzi wina? czy możliwe że po prostu przed czyszczeniem jeszcze jako tako chodził ale był już zepsuty i trzymał te obroty na tych 800-900 nie wiem jakim cudem a po czyszczeniu i zamontowaniu spowrotem mógło wyjść na jaw jego zepsucie i okazuje to własnie w tym "falowaniu obrotów"?? miał ktoś podobnie? Prosze o szybką odp ;p

ma1ster
10-07-14, 21:39
Możesz pojeździć trochę i zobaczyć czy nadpisze sobie korekty układ sterowania wolnymi obrotami, możliwe że po jakimś czasie to przejdzie...

Jak nie pomoże to trzeba spróbować wyregulować ilość powietrza wstępną na przepustnicy taką śrubką na śrubokręt płaski.