PDA

Zobacz pełną wersję : Odlaczenie sondy lambdy - sa jakies negatywne skutki?



wonder_steve
03-06-08, 14:39
Przy starcie silnika (civic VI gen. 1.6 d16y8 chyba [nie v-tec]) czesto odrazu sie zamulal i gasl tak do 2x az przegazowalem i zaczynal chodzic, ale szybko tracil obroty i skakal od 900 do 200 albo znow gasl. Na komputerze wyskoczyl problem z sonda, ktora jak odpialem to okazalo sie ze do oryginalnej wtyczki chamsko przylaczona byla zupelnie jakas inna. W rezultacie po odpieciu silnik odpala od kopa i pracuje idealnie, wiec teraz nie wiem - czy bedzie on tak dobrze dzialac tylko przez chwile bez tej sondy, czy dam jednak rade zrobic 500km (musze zrobic trase jutro, a sonda bedzie dopiero na pojutrze) bez sondy i zadnych strat?

cbool67
03-06-08, 20:18
nic mu nie bedzie, tylko pochlonie ci wiecej paliwa

sz3rsz3ń
03-06-08, 20:26
(civic VI gen. 1.6 d16y8 chyba [nie v-tec])

jak nie vtec to nie y8 tylko y7

co do pytania to ja bym nie ryzykował .... niby nic stać się nie powinno ...ale cholera wie co modułowi sterującemu do głowy przyjdzie ... ryzyko niby niewielkie ale zawsze.

wonder_steve
03-06-08, 22:03
Ok, juz wiem wszystko , dzieki za odp.
Koles w Inter cars`ie powiedzial ze jak odepniesz sonde to komputer przechodzi poprostu na tryb awaryjny ktorego nawet nie wyswietla, ale za to laduje duzo wiecej benzyny bo nie ma z czego ustalac mieszanki.
Tak czy inaczej, nie bede ryzykowac w takim razie i potocze sie innym autem ;)

BARTAS998
03-06-08, 22:19
Dopasuj jakas inna lambde/wtyczke uzywke i bedzie ok.