PDA

Zobacz pełną wersję : Spadają obroty przy hamowaniu



snicky23
03-06-08, 11:19
Witam problem pojawił sie niedawno mianowicie przy gwaltownym mocniejszym hamowaniu spadają mi obroty nawet zadaza mu sie zgasnac co to moze byc??

pala81
03-06-08, 22:21
miałem to samo
początkowo zmieniłem świece-nic,później przewody-nic,następnie czas na krokowy-znów nic,okazało się że mam po prostu kopułkę aparatu zapłonowego do przeczyszczenia- oczywiście wpadłem na to niechcąco
spróbuj ,może pomoże

Egon
03-06-08, 22:48
jeszcze moze byc alternator szczotki do wymiany albo masz zla mase do niego :)

gum
03-06-08, 23:22
ktos juz doszedl co jest grane bo wydaje mi sie ze mam to samo

snicky23
04-06-08, 11:33
Alternator raczej nie bo wszystko jest ok z ładowaniem i odpalaniem nie mam problemu natomiast podejzewam serwo co wy na to?

pepis3
04-06-08, 12:07
a moze macie gaz ?? Jak tak to problem z dawkowaniem powietrza :) tak było u szfagra w accordeonie

pomierdor
04-06-08, 12:19
sprawdź zawór który jest na przewodzie między kolektorem ssącym a serwem.wyjmi go i sprawdź czy puszcza powietrze tylko w jedną strone.jesli w obie to do wymiany.winowajcą może być też samo serwo które ma uszkodzona membrane i ucieka powietrze i za to zbyt dużo powietrza zabiera z kolektora i samochód gaśnie.ja na twoim miejscu kupił bym iszczelke pod przepustnice a potem odkrącił przepustnice i wyczyścił wszystkie kanały bo dość szybko się brudzą. krokowy bym wykluczył bo gasł by ci jakbyś nawet na luzie jechał.miałem podobny problem i jednym z objawów był taki psssss przy normalnym gaszeniu auta i był to właśnie ten zaworek.napisz jak było u ciebie.a zrób to czym predzej bo jak ci zgaśnie na luzie to oprócz braku wspomagania nie bedziesz też miał sprawnych hamulców z powodu braku podciśnienia w kolektorze dla tego radze do skrzyżowania dojeżdżać na biegu bo wtedy nawet jak zgaśnie to bedziesz miał hamulce i wspomaganie.

81saren
04-06-08, 12:52
mozesz dokladnie opisac ten zaworek niebardzo wiem o ktory chodzi
ja wlasnie przy gaszeniu mam takie pssss....

:/ :/

pomierdor
04-06-08, 16:09
jest na przewodzie między kolektorem ssącym a serwem dokładnie na górze serwa jest podtrzymka gdzie łączą się dwa przewody a on jest pomiedzy nimi
http://img528.imageshack.us/img528/8113/delts3.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=delts3.jpg)

bydle
05-06-08, 05:18
Mi spadaluy obroty jak np. mam mniej paliwa w baku...wtedy jakos tak, tak jak by nie mogl zassac paliwa i przygasa...

wierzba
05-06-08, 17:17
No to ja opowiem o swoim sprzęcie.

Mianowicie też coś się dzieje z obrotami jak np. dojeżdżam do skrzyżowania redukuję, hamuję, zatrzymuję się na pasach i wbijam 1 to w momencie dohamowania obroty nisko spadają i podbijają za chwilę w górę.

Co do tego czujnika od serwa chciałem go sprawdzic ale u mnie w ej9 nie ma tych spinek i jak dotykałem to wygląda, że jest schowany w środku w tym "wężu" - jak w takim razie sprawdzic czy to on nie psuje mi obrotów.

Zrobiłem też z ciekawości coś takiego jak stałem na prakingu, na jałowym kilkukrotnie, szybko heblowałem pulsacyjnie obroty najpierw skoczyły wg. obrotka do 1k a później do 1,5k gdy odpuściem hebel do spadły b.nisko tak że prawi zgasł i nie bardzo chciały się podniesc w górę.

Niby nic ale trochę drażni dojeżdżanie do skrzyżowań i wygląda jakby auto miało zaraz zgasnąc.

Może ktoś ma jakieś pomysły co ewentualnie posprawdzac.

wonder_steve
05-06-08, 18:44
Ja tez mam problem z obrotami. To ze spadaja albo gasnie jak jest malo paliwa, to juz norma ;) ale irytujace jest gdy dojezdzam do skrzyzowania i obr. leca mi na jakies 200 lub gasnie calkiem (oczywiscie nie zawsze). Sprawdze sobie ta kopulke, co kolega wczesniej wspominal, moze cos to pomoze.

pomierdor
06-06-08, 16:10
wierzba po prostu wypni ten wężyk i dmuchaj z jednej i z drugiej i obserwój co się dzieje.ja wyczyściłem dobrze przepustnice i wymieniłem ten zaworek i pomogło ale obroty na luzie jak wciskasz chamulec z 800 do 1100obr/min skaczą i potem opadają.ale jak wymieniłem niedawno kolektor razem z przepustnicą od d15b to obroty prawie wogole nie podnoszą sie.podobnie jest w d16y8 tam pomimo wciskania pedału hamulca obroty utrzymują sie na tym samym poziomie

snicky23
27-06-08, 21:33
Witam
nadal nie doszedłem do tego dlaczego tak się dzieje ze przy hamowaniu spadaja mi obroty a jeszcze zauwazylem ze jak wpacze dmuchawe tez mi spadaja obroty nie wiem co to moze byc kopułka i palec nowiutkie co dalej
Jak wymątować i wyczyścić przepustnice w D15B2

tomek5129
09-11-12, 17:52
Ja też mam z tym problem i nie wiem co to może być,kolego snicky23 doszedłeś już co jest przyczyną tych spadających obrotów ???

KAMIL21
10-11-12, 02:00
u mnie była sonda...