PDA

Zobacz pełną wersję : Czystość wnętrza??



Brabus19
02-06-08, 19:11
Witam

Czym wy czyścicie deskę rozdzielczą chodzi mi tą chropowatą powierzchnię?? Czym najlepiej czyścić tapicerkę??

manticore
02-06-08, 20:43
ja uzywam plaka i poleruje sciereczka - to plastiki
tapicerki welurowej jeszcze nie czyscilem

a no i dzieki temu forum :piwo2: dowiedzialem sie odpowiednio wczesnie ze plastik nad zegarami jest bardzo wrazliwy - do polerowania uzywam tylko sciereczki z mikrofibry

browocofil
02-06-08, 23:07
A do kierownicy co polecacie?

wasik111
03-06-08, 14:33
A ja czyszczę wszystko na mokro, ręcznikiem namoczonym w roztworze wodnym z LUDWIKIEM. Potem jeszcze raz samą wodą i dopiero potem poleruję papierem { takim przemysłowym w dużej belce} białym nie zielonym, zielony zostawia kolor UWAGA.

to tyle.

Kozo
30-05-10, 09:34
odgrzebie stary temat : od 2 miesiecy używam tej sciereczki :

http://www.allegro.pl/item1059709821_sonax_sciereczka_z_mikrofibry_mikro fibra_mikrofaza.html

i jest genialna. Nigdy wczesniej nie wierzyłem w działanie magicznych ściereczek, tym bardziej że nie raz ich cena była z kosmosu i przez przypadek natrafiłem na tą właśnie. Czyszcze ją TV (matryce i obudowe), laptopa, deske rozdzielczą i ekran z navi w aucie i jest rewelacyjna. Żadnych smóg i oczywiscie nic nie rysuje, do matryc wczesniej uzywalem jakis magicznych specyfików i zawsze było coś nie tak, a tu przejezdzam tak od niechcenia tą ścierką i efekt jest taki jakbym dzisiaj rozpakował dane urządzenie ze sklepu - piszę o tym bo pamiętam udrękę czyszczenia tego piano-look'a w civie i myślę że to zda egzamin bo TV mam z tego samego materiału i wygląda po tym super.

Manwe
30-05-10, 10:01
Masz racje Kozo. Z tymi sciereczkami to można nakupować tego masę i każda okazuje się do D... Mam jednak alternatywę dla Twojej propozycji. Otóż od pewnego czasu używam ścierki z mikrofibry którą nabyłem w ... biedronce :) Wiem brzmi głupio, ściereczka kosztowała grosze, jest żółta i zapakowana była w kartonik. Znakomicie czyści piano z kurzu i niewielkich zabrudzeń. Nadaje się idealnie by przetrzeć cały kokpit z kurzu itp bo nie pyli tylko zbiera zanieczyszczenia.

Maroslaw
30-05-10, 10:44
moze ta SONAXa jest super extra bomba, ale ja ostatnio tez kupilem w jakims markecie i jest ok. chodzi tylko zeby byla mikrofibra.

julian
30-05-10, 12:41
ten wątek przyprawia mnie o palpitacje serca...
ręcznik i woda z ludwikiem!? to czym myjecie auta? naparem z pokrzywy?
Plak zostawia tlusty nalot, ale to kwestia gustu, jeśli ktoś lubi efekt masła rozsmarowanego na tablicy, to spoko, tylko, że potem ciężko to czymkolwiek doczyścić, żeby tworzywo miało naturalny - fabryczny wygląd.