PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze skrzynia - nowy ix 1,8 mt



_posen
27-06-14, 17:57
Od paru dni skrzynia w pozycji na luzie na zimnym i tylko zimnym silniku (auto odpalone) pracuje mi ciezko przy np. majtaniu lewarem lewo/prawo na luzie. Dodatkowo czuc jednostajne drgania przy tych ruchach. Jak silnik sie rozgrzeje temat znika to samo oczywiscie na zgaszonym silniku - brak drgań. Wczesniej tego nie bylo pojawilo sie po 5tys kilometrow przebiegu. Pytalem juz w aso i nie mieli takiego przypadku i musial bym auto zostawic na testy. Zanim to zrobie pytam tutaj - moze cos ktos wie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

karas
29-06-14, 15:51
Nawet jezeli ktos cos wie to co ci to da? Auto jest na gwarancji samodzielna naprawa odpada. Oodawaj auto do aso dostaniesz zastepcze i po klopocie. Jak juz ci naprawia to napisz dla potomnych co to bylo. Oj beda upalali twojego bialasa :)

_posen
29-06-14, 18:15
Eee bardziej o to chodzi czy sie martwic czy nie bo nie wiem czy sie z tym spieszyc ;) moga sobie poupalac co tam... Zreszta to aso jaguara landrovera itp. Takze ich srednio cif w 1,8 rajcuje ;)))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kolc
01-07-14, 00:00
Wydaje mi się, że wiem o czym mówisz i w IX genie mojej mamy z przebiegiem 11500km występuje taki objaw. Nawet nie pomyślałem, żeby zwrócić na to uwagę, bo porównując z EK4 to wszystko jest takie... stabilne i sztywne. ;)

cosmo-pl
01-07-14, 09:22
Olej w skrzyni. Jak puścisz sprzęgło po odpaleniu i dodatkowo zaczniesz przesuwać lewarkiem, to dajesz do silnika obciążenie i stąd wyczuwalne drgania. Zwłaszcza, jak jest teraz ciepło i wzbogacenie mieszanki na zimnym, niewielkie. Ja bym się tym chyba nie przejmował. Jak objaw nie ustąpi (być może olej jeszcze się "rozbija"), to bym poprosił o jego wymianę. Jeżeli byłoby to uszkodzenie mechaniczne, to nie ustępowałoby po rozgrzaniu silnika.

_posen
03-07-14, 10:31
Dzieki za dobre rady panowie. Nie przejmuje sie tym w takim razie poki co tym bardziej, ze troche ustalo od 2 dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_posen
26-07-14, 20:58
Po kolejnych 2000 kilometrow problem sam magicznie zniknal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk