PDA

Zobacz pełną wersję : Kapiąca woda w bagażniku w EG



REJDYN
22-06-14, 11:52
U mnie w EG po deszczu woda kapie do bagażnika z górnej uszczelki pod lotką. Problem w tym, że ciężko zlokalizować dokładnie skąd kapie. Jakieś pomysły? Miał może ktoś już tak? Uszczelka dobrze trzyma się blachy, nie przecieka raczej pod nią.

paweltdf
22-06-14, 12:32
popatrz pod rynienkami jak są pęknięcia to tamtędy się dostaje woda + przejrzyj łączenia blach przy dachu czy nie są skorodowane

yautja
22-06-14, 12:48
Najczęściej to właśnie pęknięcia pod listwami dachowymi przepuszczają. W drugiej kolejności uszczelki lamp.

REJDYN
22-06-14, 15:19
Auto przeszło całkowity remont, było malowane, spawane, szpachlowane, zero rdzy, o pęknięciach też nie ma mowy. Dodam, że przed remontem było podobnie, woda tez kapała z tych samych miejsc. Uszczelki lamp raczej nie, bo woda kapie z góry. Nawet zdjęcie uszczelek, wyczyszczenie i ponowne wklejenie nic nie dało. Same uszczelki są w dobrym stanie

paweltdf
22-06-14, 16:52
Auto przeszło całkowity remont, było malowane, spawane, szpachlowane, zero rdzy, o pęknięciach też nie ma mowy. Dodam, że przed remontem było podobnie, woda tez kapała z tych samych miejsc. Uszczelki lamp raczej nie, bo woda kapie z góry. Nawet zdjęcie uszczelek, wyczyszczenie i ponowne wklejenie nic nie dało. Same uszczelki są w dobrym stanie

pęknięcia w rynienkach są zwykle bardzo małe i mogłeś ich nie zauważyć, tutaj masz przykład:

http://krupi3r.republika.pl/jazz/1.jpg

edi
22-06-14, 18:45
u mnie też woda leciała do środka, najlepiej rozebrać tył i patrzeć. U siebie zabezpieczyłem rynienki i trochę sylikonu dałem, leciało mi też z tych gum koło zawiasów od podnoszenia szyby tylnej się znajdują tam też dałem silikonu, dmuchając na tzw. zimne odkręciłem z tyłu lampy i tam gdzie mogłoby lecieć też dałem sylikonu, od wewnętrznej strony też dałem na ten spaw czy cokolwiek to jest (wszystko z głową, nic nie widać, da się rozebrać, a nie cieknie, w środku mniej schludnie, ale przyjdą plastiki to zakryją) zrobiłem test i jednak uszczelka puszczała więc ją też na silikon i po kłopocie ;D nic już nigdzie nie leci

REJDYN
22-06-14, 19:52
Dzięki, możliwe, że to to, teraz dokładnie spojrzałem :D Ale z drugiej strony nie kapało z góry. Teraz 2 godziny siedziałem i patrzyłem skąd leci. Okazało się, że leci przez takie kółeczko na boku auta pod tylną lampą. Dostęp jest pod zderzakiem, dlatego jutro rozbieram -.-

Kubuniek
22-06-14, 22:53
Człowieki nie dawajcie żadnego silikonu. Zareaguje z lakierem i blachą i rdza gotowa. Albo masa klejąco uszczelniająca (koniecznie dobrej firmy) albo uszczelniacz dekarski. Co do tego pierwszego to podczas remontu nie zauważyłem pęknięć pod rynienkami i nie spawałem tego miejsca a potem się okazało, że woda leci. Dałem na lakier masę klejąco uszczelniającą na spawy firmy app, ale ona też pękła. Woda pojawiła się znów. 3 dni temu dałem uszczelniacz dekarski. Jest trochę bardziej elastyczny, więc zobaczymy jak będzie z przeciekami. Jeśli pojawią się znowu, to spawam połączenie dachu z błotnikami i same rynienki prysnę lakierem. I tak są przykryte maskownicami.

Walka z wodą w bagażniku w EG to całkiem niezła zabawa!

REJDYN
23-06-14, 12:17
Lewa strona zabezpieczona, pod zderzakiem były dziurki po spawaniu reperaturek niezaszpachlowane. Masa uszczelniająca i już nie leci woda ;p Przy okazji załatałem też dziury pod lampami (też brak szpachli w niektórych miejscach) i okleiłem ranty mikrogumą.
A w tych rynienkach pęknięcia mogę zalać żywicą?

PlushaQ
23-06-14, 12:29
Żywica raczej jest sztywna, więc jak buda zacznie pracować, to znowu pęknie. Lepiej położyć coś "w miarę" elastycznego.

Kubuniek
09-07-14, 12:56
Ja dalem uszczelniacz dekarski. Problem jest tylko w tym, że jak wali słońce to robi się dość miękki

toxic
14-07-14, 17:26
Uszczelniacz dekarski zimą robi się natomiast dość sztywny. Wiadomo niska temperatura ale raczej pęknąc nie powinien. Też walczyłem z wodą w bagażniku. Wszędzie gdzie się dało na łaczeniach blach dałem masę uszczelniającą Boll'a. Na pęknięcia w rynienkach dałem autokit mimo, że też jest miękki, temat ucichł a lało się dość konkretnie. Teraz ostatnio zauważyłem delikatne zawilgocenie w bagażniku ale to już chyba na uszczelce więc muszę sprawdzić.