PDA

Zobacz pełną wersję : Coś nie tak !!! help



madey
26-09-05, 21:12
Opisuje moj problem :
A wiec tak jakis tydzien temu postanowilem wyregulowac zaworki (D15Z6) s-0,18 w-0,23 i tak zostalo poczynione ale... pod sam koniec regulacji zjawil sie moj koles i (gadka-szmatka,*******y, male piweczko)... przykrecilem pokrywe zaworow, maska w dół i palimy.
I tu ZONK kur*a zapomnialem klucza z pompy wspomagania ktorym przekrecalem wal. Silnik zrobil jakies moze 0,5 obrotu i sie zblokowal na kluczu ktory oparl sie o przedni pas wzmocnienia . Ale nic mysle oki zabralem klucz ,pale a tu cos mi napie^&$%$a w silniku.
I tak jest do tej pory wali jak by panewka ale im cieplejszy silnik tym mniej slychac po jakis kilku minutach jest juz cicho (ciepla noc rano stuka kolo 2 min zimna noc stuka kolo 4 min albo i wiecej ) Jak narazie z tym jezdze a zmian nie zauwazylem mocy nie ubylo pali tak samo oleju nie bierzy wiec co jest ?????

Arv
27-09-05, 00:51
Zdejmij pokrywę i zobacz czy czegoś tam też nie zostawiłeś :D A tak na poważnie to zawory pewnie klepią, na zimnym zawsze głośno chodzą. Z silnikiem myślę nic się nie mogło stać, bo skoro założyłeś klucz na pompę, a pompa jest napędzana paskiem to pasek przytrzymał wał korbowy na kole pasowym i dlatego silnik nawet nie miał siły zakręcić. Pasek się naciągnał albo nawet poślizgnął na kole pasowym i dzięki temu nic się nie stało, gorzej jak by klucz był założony na koło pasowe bo by pasek rozrządu dostał, ale przy uruchamianiu to chyba i tak nic by się nie stało, za małe rpm żeby były szkody.

madey
27-09-05, 14:48
Lookalem dzis na zawory-to nie sa zawory na 100% pojedynczy stuk(tak jak by mloteczkiem pukac w rytm ) mozna powiedziec ze w rytm obracajacego sie walu a zaczyna mnie to juz niepokoic . Glos dochodzi tak jak by z wnetrza dolu silnika .... nie mam pojecia co to moze byc :(

Arv
28-09-05, 00:01
jeśli to panewka(i) to sobie pojeździłeś. Ale nie wierzę żeby to się satło od tego co napisałeś.

Hycelius
28-09-05, 09:02
Nie wpadła ci do silnika jakaś nakrętka,podkładka itp?

madey
28-09-05, 16:47
czemu sie pytasz czy cos wpadlo jezeli napisalem ze silnik stuka tylko na zimnym a po kilku minutach jest ok. Wiec jezeli by cos wpadlo to by nie bylo roznicy zimny czy cieply(poprostu by walilo)