PDA

Zobacz pełną wersję : Odpalanie gdy ciepło itp :(



Warson
31-05-08, 15:45
Dobra to ja Mam taki oto chyba pierwszy i jedyny problem DZINWEGO NIEODPALANIA na Forum.

Otóż drugi raz w 2 dniu dzieje mi sie to samo a mianowicie:

Gdy stoi auto na Słońcu nagrzeje sie masakrycznie tak że blachy sie nie da dotknąć Nie odpala w Ogole i zaraz gdzieś po 1,5 sekundy gdy przerkece stacyjke i proboje uruchomic zaświeca się Check Engine. Czym to jest spowodowane??
Mam problem z tym ze gdy silnik jest ciepły juz po rozruchu auta, np Gdy na dworze jest zimno to też po zgaszeniu nie odpala i musze czekać okolo 15 min, dziwne jest to ze nie chce odpalić teraz gdy nie odpalalem caly dzien auta i nagrzalo go słońce to D**A :( , Przypomne ze Przekaźnik Pompy Paliwa juz Przelutowałem i Dalej to nic nie pomogło. teraz dochodzi lato i niemoge odpalic auta :(

HELP HELP HELP.

fazer1985
31-05-08, 16:57
Kreci rozrusznik??jest iskra na swiecy??dochodzi bena do wtrysku??Kod usterki zczytany z ecu?? Sprawdz to !! i pisz co i jak ;] pozatym gdybys nie napisal o przekazniku to bym obstawil na 100 wlasnie to;]

Warson
31-05-08, 17:14
Rozrusznik kreci, iskra na swiecy rownież jest pozatym wymienione kable ze swiecami, czy chodzi bena do wtrysku to nie wiem, gdyz nie wiem jak to sprwdzic (Nie znam sie) i diagnostyki tez nieumiem zrobic :(

fazer1985
31-05-08, 17:29
Ok no to tak jak przekrecasz kluczyk tak ze zapalaja sie wszystkie kontrolki to w tym samym momencie powinna sie zapalac taka pomaranczowa kontrolka na zegarze z paliwem i temp. silnika z silnikiem w tle :) jasli ona sie zapala i slychac taki szum lub delikatny swist w momencie gdy ona sie zapala to benka dochodzi mozesz to jeszcze sprawdzic odkrecajac przewod odchodzacy od filtra paliwa i wchodzacy do kolektora tej czrnej puszki nad silnikiem w momencie gdy ktos przekreci kluczyk troszke wachy powinno poleciec ;] co do samodiagnostyki popatrz na forum w szukajce wpisz z cudzyslowiem "samodiagnostyka" napewno znajdziesz pozatym tak dla ulatwienia tobie kozystania z forum przed zalozeniem nowych tematow poszukaj w szukajce czasem szybciej znajdziesz tam odpowiedz niz jak bys mial czekac na odp. ;]

Warson
31-05-08, 19:11
tak wiec mam taki swist , szum slcac jak dochodzi i potem znika ta lampka check engine, ale gdy odlaam auto proboje uruchomic to nie da rady i za chwile ona sie zapala znowu i juz nie gasnie. diagnostyke zrobia w warsztacie bo ja sam nieumiem nawet z tutorialami.

mozes
31-05-08, 21:02
Ja miałem podobny problem z nieodpalanie ale w chłodne dni musiałem odczekać nawet 1,5 godzi aż mogłem ponownie odpalić a jak już odpaliłem to jak się auto nagrzało to po gwałtownym wciśnieciu gazu strasznie zamulał.
Okazało się, że cewka zapłonowa była walnięta - iskra była. Po wymianie cewki problem ustąpił - check engine u mnie nie świecił się i po zrobieniu samodiagnostyki błędu nie pokazywało.
pozdr

Warson
01-06-08, 01:07
jedynie co mi zostaje to zawieżć moją piekna do warsztatu na diagnostyke i mysle ze ona im pokaze co jest do zrobienia.

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 ]
Zrobiłem z Kumplem Samodiagnostyke i wykazało że Cośtam nie gra z Kolektorem ssącym i wtryskami, więc to pewnie wina nieodpalania. 10-go zabieram ją do mechanika :) Pozdro.

redbul
04-12-09, 19:01
Witam,tez mam problem z ta kontrolka,tylko ze u mnie wlasnie jak sie przekreci zaplon to ona wogle nie gasnie i nieslychac zadnego szumu ani swistu,pomoze ktos????

mozes
05-12-09, 14:17
tez mam problem z ta kontrolka,tylko ze u mnie wlasnie jak sie przekreci zaplon to ona wogle nie gasnie i nieslychac zadnego szumu ani swistu
A możesz uruchomić silnik?. Jeżeli nie to prze lutuj przekaźnik pompy - było na forum.
Zrób samodiagnostykę.
pozdr

Skoti
06-12-09, 12:12
Zacznij od samodiagnostyki. Opisywane na forum z milion razy :)

skolopendra
06-12-09, 12:17
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=62211

tak to jest jak piszę się w wielu miejscach naraz :cool:

Skoti
06-12-09, 12:32
bez komentarza