PDA

Zobacz pełną wersję : brak kierunkowskazów i awaryjnych ej9



roberto18
14-06-14, 21:22
Witam. Dzisiaj podczas jazdy, nagle straciły się kierunkowskazy i awaryjne tzn. po ruszeniu manetką przy kierownicy lub naciśnięciu przycisku awaryjnych, ani migacze jak i na tablicy też nic się nie świeci. Sprawdzałem bezpiecznik pod kierownicą, ale jest dobry, Zostaje mi przekaźnik, który jest obok bezpieczników (taka czarna kostka to ta ?). Wyciągnąłem go i włożyłem z powrotem, ale nic to nie zmieniło. Z tego co czytałem w necie, to jest jeszcze możliwość, że przyczyną może być zepsuty włącznik awaryjnych. Czy to prawda i jak go wyciągnąć ? Podważyć śrubokrętem czy jakiś inny sposób ?

maxicas
14-06-14, 22:58
Jesli bezpiecznik nr 12 pod kierownica jest ok, to sprawdz jeszcze ten pod maska odpowiedzialny za awaryjne ( hazard )

roberto18
15-06-14, 00:31
Oo, na to nie wpadłem :-\ a jeśli będzie cały, jak wyjąć przycisk awaryjnych z kokpitu? Trzeba wypchac od środka czy jakoś podważyć śrubokrętem?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

maxicas
15-06-14, 00:57
Nie wiem, nie rozbieralem tego jeszcze. Ale wydaje mi sie ze po wyjeciu radia bez problemu sobie go wyjmiesz. Tutaj masz opis z manuala jak przetestowac ten przelacznik
http://zapodaj.net/images/466c6e82f3340.jpg

roberto18
15-06-14, 13:45
Sprawdziłem bezpiecznik który jest pod maską 'hazard' i rzeczywiście był trafiony. Jest tam 10A aje miałem tylko 7,5A i 15A. Na postoju awaryjne działały, ale jak włączyłem samochód i dałem kierunek tu znowu strzelił. Nie wtem, czy przez to, że nie był to taki bezpiecznik, jaki powinien być, czy przez coś innego.

Jak myślicie?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edit: dorwalem bezpiecznik 10A. Działają awaryjne, ale kierunkowskazy już nie. Winna jest czarna kostka pod kierownicą, czy sama wajcha przy kierownicy?

Ile może taka kostka kosztować w aso?

maxicas
15-06-14, 17:33
Mozna sobie gdybac, trzeba posprawdzac. W manualu masz napisane jak sprawdzic miernikiem wajche i ta kostke. Cena w aso raczej zabije ;)

nigga_5g
19-06-14, 10:25
Oo, na to nie wpadłem :-\ a jeśli będzie cały, jak wyjąć przycisk awaryjnych z kokpitu? Trzeba wypchac od środka czy jakoś podważyć śrubokrętem?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Lekko podwadzisz i wyjdzie bez problemu.

wiesko1261
19-06-14, 20:14
Sprawdziłem bezpiecznik który jest pod maską 'hazard' i rzeczywiście był trafiony. Jest tam 10A aje miałem tylko 7,5A i 15A. Na postoju awaryjne działały, ale jak włączyłem samochód i dałem kierunek tu znowu strzelił. Nie wtem, czy przez to, że nie był to taki bezpiecznik, jaki powinien być, czy przez coś innego.

Jak myślicie?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edit: dorwalem bezpiecznik 10A. Działają awaryjne, ale kierunkowskazy już nie. Winna jest czarna kostka pod kierownicą, czy sama wajcha przy kierownicy?

Ile może taka kostka kosztować w aso?

ja miałem zwarcie na kablach od kierunków (pod przednim błotnikiem) najpierw zginęły awaryjne po kilku dniach kierunki i spaliło trzy bezpieczniki ( tylko u mnie była obcierka ) :p

roberto18
19-06-14, 20:17
Spróbuje wpierw podmienić guzik awaryjnych, później na tej palce. Na końcu zostawię opcję zwarcia kabli :-)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

roberto18
28-06-14, 16:15
Sprawa nadal aktualna. Kupiłem na szrocie drugi przycisk awaryjnych. Podlaczylem i dalej nic. Nie wiem, czy kupić teraz ta wajche, czy jechać do elektryka. Co radzicie? Wydać jakieś 50-80 zł na ta wajche od kierunków i może usterka się usunie, albo jechać do elektryka?

Jeżdżenie bez kierunków jest trochę niebezpieczne... może jest tutaj na forum, na Śląsku ktoś, kto zna się na elektryce i zmierzylby parę rzeczy, które mogą być trafione?

endriu286
28-06-14, 23:20
Sprawa nadal aktualna. Kupiłem na szrocie drugi przycisk awaryjnych. Podlaczylem i dalej nic. Nie wiem, czy kupić teraz ta wajche, czy jechać do elektryka. Co radzicie? Wydać jakieś 50-80 zł na ta wajche od kierunków i może usterka się usunie, albo jechać do elektryka?

Jeżdżenie bez kierunków jest trochę niebezpieczne... może jest tutaj na forum, na Śląsku ktoś, kto zna się na elektryce i zmierzylby parę rzeczy, które mogą być trafione?

odePnij wtyczkę od Przełącznika i zobacz na krótko czy działają ,ale skoro wymieniłeś Przełącznik to Powinny być chociaż awaryjne jak była by wina awaryjnych , zobacz jeszcze sobie wtyczki z tyłu modułu z bezPiecznikami

roberto18
29-06-14, 11:57
Awaryjne sa cały czas, przed wymiana przełącznika awaryjnych i po. Kierunków tylko nie ma. Jak się podpina ta wtyczkę kierunkow na krótko?

endriu286
29-06-14, 19:45
Awaryjne sa cały czas, przed wymiana przełącznika awaryjnych i po. Kierunków tylko nie ma. Jak się podpina ta wtyczkę kierunkow na krótko?

jaki civic jaki model i rok

roberto18
29-06-14, 21:01
Civic 6 gen. 1.4 is. 96 rok

endriu286
30-06-14, 23:45
Civic 6 gen. 1.4 is. 96 rok

a zamieniłeś tez ten przekaznik koło bezpieczników

roberto18
30-06-14, 23:49
Tak, zmieniłem go. Zostaje tylko ta wajcha do wymiany. Gorzej będzie, jak wydam na to kasę i dalej nie będzie działać. Ryzykować i kupić czy jechać do elektryka?

endriu286
01-07-14, 23:50
Tak, zmieniłem go. Zostaje tylko ta wajcha do wymiany. Gorzej będzie, jak wydam na to kasę i dalej nie będzie działać. Ryzykować i kupić czy jechać do elektryka?

jutro postaram ci sie namierzyć kolory przewodów zeby na krótko zobaczyć

roberto18
14-07-14, 10:12
Witam po długiej przerwie :-P

Udało mi się dostać przełącznik kierunkowskazów z 6g 3d za dobre pieniądze, ale niestety, to nie jest wina tej 'wajchy' :-( niestety, ale jestem zmuszony oddać samochód do elektryka, zeby namierzyl usterkę i usunął.