PDA

Zobacz pełną wersję : Swap z d13b2 na d14a4?



cysiuu
13-06-14, 23:15
Witam, jestem tu nowy, szperałem trochę na forum ale podobnego tematu nie znalazłem (być może mam za mało obycia na tym forum i nie potrafiłem znaleźć).

W ostatnim czasie stałem się posiadaczem civic'a 5gen z silnikiem d13b2 po super okazyjnej cenie (biorąc pod uwagę kryterium cena-stan) jajko od zawsze mi się marzyło, a że potrzebowałem samochodu na szybko, by móc dojeżdżać do pracy nie miało zbytnio znaczenia jakiej pojemności będzie silnik. .

Ale do sedna, znajomy posiada zadbanego 6gen'a ze zdrowym silnikiem d14a4 i w najbliższym czasie planuje swap na jakiegoś v-tec'a i miałby na oddanie za małe pieniądze jego obecny silnik wraz ze skrzynią.

Pytanie brzmi, praktykował ktoś kiedyś swap z d13b2 na d14a4? potrzeba większych przeróbek? opłaca się dłubać? jak ze spasowaniem z podzespołami z d13b2? co będzie potrzebne?

pozdrawiam!

Tiga
14-06-14, 11:58
W zasadzie potrzebne ci wszystko jak do przerobki za multi wtrysk, polecam poczytac:
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?59809-D13B2-mpfi-%28na-D13B7-%29-co-jeszcze-mo%BFe-by%E6-potrzebne

LechuLK
14-06-14, 12:06
Szkoda czas na zmianę na D14 lepiej już chociaż D15 lub optymalnie D16

Carrotek
14-06-14, 12:29
jezeli chodzi o swap na d14a4 musisz go wykonać napewno z całą wiązką, komputerem, ewentualnie można się pokusić na przełożenie samego słupka, pozostawiając osprzęt i wiązkę oraz skrzynie z d13.

siara87
15-06-14, 06:08
zeby to gralo na osprzecie z 1.3 musialbys robic otwór w glowicy na pompke paliwa i przekladac walek od d13b2 czyli moc by zostala ta sama, jak dla mnie bez sensu. Druga sprawa 1.3 ze swoja skrzynią przyzwoicie sie zbiera a 1.4 to padaka i duzo pali czyli znowu bez sensu, juz lepiej kupic wałek od d14a1 i odblokowac gaznik z 1.3 na 90 koni,to akurat 90% mniej pracy a zbiera sie juz całkiem przyjemnie

Kriss91
15-06-14, 07:52
Wg mnie również jest to nieopłacalna modyfikacja. Lepiej pójść w zmianę głowicy i osprzętu z pełnym wtryskiem lub swap na przynajmniej D serię VTEC.

stawczyk2
15-06-14, 21:04
Poprzednicy mają rację, w sumie jakikolwiek swap w EG3 to duża sprawa łącząca się zawsze z wymianą całej wiązki silnikowej oraz kabinowej(lutowanie wg mnie nie ma sensu), baku(potrzebna w nim pompa, ten z EG3 nie ma) oraz oczywiście całego silnika wraz z osprzętem. Ja skończyłem teraz w EG3 swap D16Z6, praktycznie jeśli chodzi o komorę silnika nic nie pozostało z D13B2. Z tym D14 będzie podobnie, no wykorzystasz może jakiś alternator, pompę wspomagania i inne pierdołki. Wg mnie nie ma to sensu. Najniżej co wkładać do D16Z6.