PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka rezerwy



Skoti
30-05-08, 12:23
W związku że zamierzam zrobic sobie kontrolke rezerwy w swoim d13b2, mam pare pytan. Przeleciałem manuala ale jednak mój angielski jest dosyc słaby wiec proszę was o pomoc. Domyśłam się że wskaznik poziomu paliwa działa na zasadzie rezystancji. Czy napewno ?

koberone
30-05-08, 12:32
no wlasnie jak jest z ta rezerwa w d13... tez ma zegary bez rezerwy, jak to sie robi? teraz laduje za 50 zl i wiem ze przejade 150km... ale jakbym zalal za np 68zl to nie mam pojecia... kitowo tak na czuja jezdzic.

Skoti
30-05-08, 12:37
Dlatego zamierzam się z tym problemem uporac. Mnie tez drazni. Jesli uda mi sie osiagnac cel. wrzuce turytoriala na forum

karpik85
30-05-08, 13:16
a po co Ci lampka, skoro na zegarach masz czerwone pole na dole, które sygnalizuje dokładnie to samo co zaświecająca się kontrolka. W naszych Hankach, rezerwa jest oznaczona czerwonym polem, jak Ci wskazówka na nie wejdzie to oznacza to samo jakby Ci sie lampka zapaliła, więc jaki sens robić jeszcze lampke i mieć dwa wskaźniki do tego samego ?

Co do tematu to z tego co na tym forum czytałem, to musisz wymienić cały pływak ze zbiornika, bo przy nim jest montowany dodatkowy czujnik odpowiadający za lampkę.

Skoti
30-05-08, 13:42
Owszem ale zauwazyłem ze wskazówka dochodzi na czerwone pole i póżniej to różnie bywa, raz wiecej przejade raz mniej. Tez czytałem ze trzeba zmieniac bak ale chce sprawdzic czy idzie zrobić na zasadzie wskażnika poziomu paliwa. Uwazam ze dochodzi tam napiecie które jest zmieniane poziomem pływaka. Chce sprawdzic czy wchodzac na czerwone pole dalej te napięcie się zmienia, jeśli tak to jest możliwość żeby ustalić wtedy kiedy ma się załączyc kontrolka.

poohcik
30-05-08, 14:51
Jak wskazówka wchodzi na czerwone pole to się jedzie na stację i tankuje a nie zastanawia ile jeszcze przejedzie. Dziwne macie do tego podejście. W starszych autach w zbiorniku jest mnóstwo syfu. Zresztą lampka od rezerwy też będzie nierówno wskazywała. Ja bym sobie darował.

alien_21
31-05-08, 15:10
daruj sobie ten wskaźnik. ja mam EJ9 i też nie mam wskaźnika rezerwy, albo jest ale się nigdy nie palił :) rób tak jak mówi poohcik, jak wskazówka wejdzie na czerwone to kierunek stacja, chyba że lubisz zaciągać syf z dna baku i jeździć na oparach :P

koberone
31-05-08, 15:17
najgorsze jest to ze u mnie wskazowka lezy bardzo czesto juz na czerwonym a wiem ze przejade jeszcze na lajcie 50km... to jaka to rezerwa?

karpik85
31-05-08, 18:38
w większości samochodów jest to ok 10-15 % pojemności baku, czyli w naszych Hondach conajmniej 5 litrów.