PDA

Zobacz pełną wersję : hamulec reczny w civic 5D VIII z 2006r



karo911
30-05-08, 01:07
hej,
slyszal ktos o wadliwych hamulcach recznych w tych hondach?
w nocy z recznego ham zjechal mi samochod, walnal w auto ojca.
pourywaly mi sie lampy i grill plus wygieta belka,
w sumie koszt ok 5tys.
pan w serwisie mowil ze honda wysylala info o wadliwych hamulcach...
tak?
kurrde nie podoba mi sie to.
jakie jest przeznaczenie hamlulca recznego???
dokladne :)

Dobi
30-05-08, 07:06
Zgadza się hamulec ręczny w Hondach może być wadliwy i może się odblokować. Honda wysyłała listy w tej sprawie kilka miesięcy temu a także było info na naszym forum. Problem podobno pojawia się gdy w czasie zaciągania nacisnęło/zawadziło się przycisk zwalniania hamulca. Obecnie jest na to akcja serwisowa. Przy parkowaniu na wzniesieniu trzeba wrócić to starej sprawdzonej zasady: hamulec, bieg i skręcone koła :-(. Współczuję wypadku.

karo911
30-05-08, 09:15
nie zauwazylam postu o 'akcji wymiany hamulca'

no troche malo przyjemne ale nie ma tego zlego podobno...
grill zaloze z type r :)

otest
30-05-08, 11:50
hej,
slyszal ktos o wadliwych hamulcach recznych w tych hondach?
w nocy z recznego ham zjechal mi samochod, walnal w auto ojca.
pourywaly mi sie lampy i grill plus wygieta belka,
w sumie koszt ok 5tys.
pan w serwisie mowil ze honda wysylala info o wadliwych hamulcach...
tak?
kurrde nie podoba mi sie to.
jakie jest przeznaczenie hamlulca recznego???
dokladne :)
A nie zastanawiales sie by obciazyc Honde naprawa??
Jesli Honda przyznala sie do blednego wykonania hamulca (poprzez akcje serwisowa) oraz nie udowodnia ci ze o tym wiedziales to jest ich wina.
Sprobowac mozna. Z drugiej strony kto im dal homologacje na taki hamulec.....

Pabloss
30-05-08, 22:16
ciekawe czy mial ktos z kolegów przypadek odblokowanie sie hamulca ????

Pik
30-05-08, 23:05
Nie wiem jak tam blondynki ;) , ale bruneci oprocz recznego to zostawiaja auto takze na biegu...

Kozo
31-05-08, 06:56
nie ma sie co smiac - ja zostawilem samochod na dosc stromym podjezdzie u rodzicow i jak wrocilem po 15 minutach to sie wystraszylem bo auta nie ma! - patrze a tylem stoi na dosc ruchliwej drodze i wszyscy go omijaja - nie wiem jak to sie stalo ze sie nic nie stalo! i byl na jedynce i reczny - i co Wy na to? 15 czerwca mam przeglad i najciekawsze jest ze do tej pory nie dostalem wezwania na wymiane - bo pewnie to bagatelizuja i pomysleli sobie ze zrobia to "przy okazji"!

karo911
31-05-08, 20:06
zadnego listu z informacja o wadzie nie dostalam i w poniedzialek bede
skladac pismo do hondy..
moze sie uda :)

[ Dodano: Sob 31 Maj, 2008 ]
Pik!

wiec musimy sie autami zamienic, do blondynki czerwony pasuje bardziej :d

zyga502
31-05-08, 22:49
Sorki,ale nie bardzo wierzę ,że auto było oprócz ręcznego, także na biegu.Raczej wydaje mi się ,że albo zapomniałeś ,albo po prostu tak robisz i zostawiłeś honde tylko na hamulcu ręcznym.
Co do reklamacji w Hondzie to nie trać czasu i sił i tak nic nie uzyskasz ,bo wg mnie to nawet jesli jest wadliwy hamulec ręczny to i tak jest to Twoja wina,bo zostawiłes auto tylko na nim.
Poczytaj instrukcję i ...wrzucaj bieg.

Kozo
01-06-08, 07:10
jesli o mnie piszesz to na 100% wrzucilem bieg i musisz w to uwierzyc!

Pik
01-06-08, 16:11
Karo, faktycznie powinnas jezdzic w czerwieni, ale do Pikow to lepiej czarny pasowal, a nie srebrny! :d

Zycze udanej naprawy i pamietaj o zostawianiu na biegu takze! Bieg co prawda tez moze "wyskoczyc", ale zawsze lepiej miec podwojne zabezpieczenie...

karolkrk
16-04-13, 17:16
Rączka mojego hamulca się bardzo wytarła i troszkę mnie to drażni. Czy macie jakiś pomysł co można z tym zrobić ??
Ja znalazłem coś takiego tylko nie wiem czy da radę coś takiego założyć.
http://allegro.pl/nakladka-nasadka-na-hamulec-reczny-11-wzorow-i3133433050.html

kusiu
18-09-15, 08:24
Witam, skorzystam i podepnę się pod temat ;) Wersja to type S 2008.r Otóż mam problem, hamulec ręczny po zaciągnięciu nie odbija w prawym tylnym kole, klocek jest nadal zaciśnięty trochę co powoduję grzanie się tarczy już na krótkim odcinku. Kiedyś na szybko koło zostało zdjęte tylne, zdjęta została też linka przy kole i posmarowane zostało wd40 oraz rozruszane i jak ręką odjął elegancko odbijał lecz wiedziałem że jest to tylko na chwilę, ktoś może wiedzieć w czym jest problem? Gdy chce zaciągnąć ręczny w obecnej sytuacji jakieś 2,3 cm do góry idzie bez najmniejszego oporu, dopiero później czuć opór. Gdy układ przy kole został przesmarowany ręcznego nie dało się ruszyć i należało użyć siły by zaciągnąć.