PDA

Zobacz pełną wersję : odpięta sonda a komp nie reaguje



luki
25-09-05, 23:41
Nie jestem pewny co do swojej sondy. Odpiąłem ja aby sprawdzić reakcję silnika, a reakcji brak. Silnik chodzi tak samo. Co więcej, komp nie pokazuje błędu. Ktoś sie z taką sytuacją spotkał? Silnik D15b2, bez gazu, emulatorów i innych pierduł.

jakubols
25-09-05, 23:53
hmmm to ciekawe. a jakie masz problemy z sonda???? bo u mnie jest jakas mulowata. strasznie wolno zmienia wskazania, prawie stoi w miejscu. i tez mysle o jej wymianie

Dominik_bb
26-09-05, 22:12
W mojim d15b8 tez tak jest po odłaczeniu sondy bak reakcji z strony ECU :sad: tak jak by wogóle nie brał jej pod uwage ( chodzi o sonde 1 zyłowa) oczywiscie

luki
26-09-05, 23:00
Jutro ją pomierzę. Morze komp zakłada że ona siadła i dobiera sobie własne wartości. Co myślicie o tym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65142148 Nie wierzę że jast dużo gorsza od tej z JC, a cena do przełknięcia

jakubols
26-09-05, 23:53
no ja wlasnie ogladalem te sondy. niby ok bo z gwarancja i uniwersalne (te z Jc Auto tez sa uniwerslane). ale porownujac do cen np z JC to ta jest podejrzanie niska :)

rem36
27-09-05, 00:14
jezdzilem miesiac bez sondy zanim komp sie połapal ze jej nie ma :)

sajmon1100
28-09-05, 15:33
jezdzilem miesiac bez sondy zanim komp sie połapal ze jej nie ma :)
no u mnie po odłączeniu sondy tez nie było błędu ,ale z kolei jak sie sonda zepsuła to bląd wyżuciło :?:

przemek_civic
28-09-05, 19:28
jezdzilem miesiac bez sondy zanim komp sie połapal ze jej nie ma :)
no u mnie po odłączeniu sondy tez nie było błędu ,ale z kolei jak sie sonda zepsuła to bląd wyżuciło :?:

no może sie też popsuła wcześniej niż w komp. bład wyskoczył....

jakubols
28-09-05, 20:01
no to co myslicie o tych sondach uniwerslanych z allegro za ok 50zl???? probowal ktos juz tego????

sajmon1100
30-09-05, 01:00
no to co myslicie o tych sondach uniwerslanych z allegro za ok 50zl???? probowal ktos juz tego????
no jak pisałem wyzej moja org .sonda sie wysypała ,a raczej ja ją uszkodziłem jak zmieniałem kolektora na 4-2-1 -fifer kupił z allegro sonde 4 przewodową NTK za chyba 80zł i ona u niego błędu niewywalała ,ale auto dużo paliło -wziołem tą sonde na próbe podpiołem u siebie i działa spoko ,spalanie w normie ,żadnych błędów.....i fifer mi ją sprzedał za 30 zyla :D a jak długo pochodzi to niemam pojęcia

wojdal84
28-04-08, 14:56
dziś odpiołęm od hani sonde silnik D15B2 i odziwo komp nie wywalił błędu ale zaczoł chodzić równo. Na sondzie gdy trzymałem noge równo na gazie np 2000obr to mi latały obroty tak o 500 na ciepłym silniku a gdy odłączyłem sonde wszystko równiutko stało. Czy to może być wina sondy jeśli nie wywala błędu a kultura pracy poprawiła się??

skolopendra
29-04-08, 00:43
Czy to może być wina sondy jeśli nie wywala błędu a kultura pracy poprawiła się??

nie koniecznie musi to być sonda