PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż klimy Ek3



Matt_Btw
10-06-14, 20:24
Witam.
W zwiazku z upałami, gdzie idzie w aucie skisnąć zdecydowalem sie w koncu zamontowac klime, ktora dostalem razem z autem przy kupnie.
Pytanie: Czy aby wlozyc nagrzewnice potrzeba sciagac deske czy pod schowkiem da sie to ogarnac ? Na 20-stronnicowym manualu, ktory w necie znalazlem jest opisane, ze niby wystarczy wykrecic schowek oraz aluminiowa belke pod nim i da sie to zrobic.
ktoś coś z własnego doświadczenia?

Pozdrawiam

reaktor
10-06-14, 20:29
dorzycam sie do pytania mam eg5 z srs'em da sie to zamontowac bz sciagania deski ?

djwafel
10-06-14, 21:14
Deska to kilka śrubek więc nie bójcie się jej zdejmować :)

rooter666
10-06-14, 21:42
ja w EJ9 deski nie demontowałem, jedynie schowek ;]

reaktor
10-06-14, 21:49
Deska to kilka śrubek więc nie bójcie się jej zdejmować :)

trzeba kiere odłaczyc zeby ja wytargac ...

kaczka208D
11-06-14, 14:19
trzeba kiere odłaczyc zeby ja wytargac ...

Tu masz poradnik http://civic-eg.com/viewtopic.php?t=16864 z fotek wynika że można opuścić całą kolumnę kierownicza. Ale jak do końca jest to nie wiem, dopiero w czwartek będę konkretnie wiedział jak ściągnę deskę :)

Matt_Btw
12-06-14, 17:42
Tak więc nikt nie odpowiedział, wiec odpowiedź przyszła sama.

w EK3 NIE TRZEBA zdejmować deski aby zamontować nagrzewnice od klimatyzacji.

Pozdrawiam

reaktor
12-06-14, 17:48
a te rurki łatwo ułożyc wzduł podłuznicy bo tu widze potencjalny problem

no jak zamonotwałes chłodnice jak tam nie ma tych podstawek

Matt_Btw
12-06-14, 18:48
Podstawki są. U mnie bylo przygotowane wszystko pod klime, lacznie z wiazka i panelem nawiewów z zaslepka, po ktorej wyjeciu ukazalo sie A/C, w ktore trzeba bylo tylko wlozyc przycisk. Nie wiem, czy kazde Ek3 tak maja czy klima z mojego auta byla kiedys wyciagana. Co do rurek to nie wiem, zakladaja to specjaliści :)

mattii
12-06-14, 23:26
z rurkami nie ma zadnego problemu musisz tylko wymontowac podstawe aku /3 sruby/
deski nie trzeba zdejmowac, wiazka idzie w kablach tak samo jak w mb wystarczy tylko
sie wpiac ;)

Matt_Btw
14-06-14, 12:59
z rurkami nie ma zadnego problemu musisz tylko wymontowac podstawe aku /3 sruby/
deski nie trzeba zdejmowac, wiazka idzie w kablach tak samo jak w mb wystarczy tylko
sie wpiac ;)

Dokladnie tak. Okazalo sie tylko ze u mnie nagrzerwnica do klimy jest bez filtra przeciwpyłkowego. Mm nadzieje ze nie bede dostawal liścmi w twarz.. :P

tomalacivic
21-06-14, 19:59
Witam!! koledzy możecie mi odpowiedzieć klika pytań z montażem klimy mam ek3 98 rok ostatni wypust i czytałem ze da się zamontować klimę bez demontażu deski i sprawdziłem u mnie jest zaślepiony przycisk od a/c wiec wynika z tego ze jest wiązka:) co będzie mi potrzebne do klimy:
sprężarka
chłodnica
węzę
skraplacz
nagrzewnica od klimy
jak coś po minąłem to dopiszcie Pozdrawiam.

Matt_Btw
27-06-14, 00:42
@up
Łapa silnika pod sprezarke wraz z napinaczem paska.

Nagrzewnice da sie zamontowac bez demontazu deski.

tomalacivic
29-06-14, 09:04
a robił ktoś już z was tako operacie z nagrzewnica
@up
Łapa silnika pod sprezarke wraz z napinaczem paska.

Nagrzewnice da sie zamontowac bez demontazu deski.

Matt_Btw
29-06-14, 09:23
Ja robiłem 2 tygodnie temu. ;) dlatego w sumie ten temat był zakładany.