PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V gen. EJ 2 USA ProTec problem z klimą



Fikas
10-06-14, 07:10
Cześć

Mam pytanie odnośnie filtra przeciwpyłkowego, mianowicie posiadam Civica EJ 2 USA ProTec z klimą, pytanie brzmi czy posiada filtr przeciwpyłkowy (kabinowy) ponieważ mechanior, który nabijał mi klimatyzację stwierdził, że one nie mają a miałem już ją 2 razy odgrzybianą i cały czas jest dziwny zapach podczas jazdy na klimie jak i bez niej na samym nawiewie. Dodam że pod schowkiem faktycznie nie ma slotów do filtra ostatnio spędziłem przy tym pół godziny żeby to dokładnie obejrzeć, a podczas deszczowej pogody strasznie parują mi szyby co jest wkurzające. Ewentualnie gdy nie posiada faktycznie owego filtra to proszę o radę jak pozbyć się zaparowanych szyb i nieprzyjemnego zapachu.

Pozdrawiam

iron82
10-06-14, 09:42
Jedne miały inne nie. Ściągnij schowek i będziesz wiedział czy twoja ma.

reaktor
10-06-14, 10:49
nie ma skoro nie widać

Fikas
10-06-14, 11:33
Trochę to dziwne, bo skoro ma klimę to powinna przepuszczać powietrze przez jakiś filtr. myślałem już nawet o zakupie jonizatora powietrza ale nie wiem czy to zdaje egzamin...

siara87
10-06-14, 19:59
mam taka sama kupete, teraz rozebrana do golego pod wire tuck i nie ma zadnego filtra, obudowa nagrzewnicy nie ma zadnego miejsca na to. Zastanawiam sie czy nie dopasowac jakiegos malego filtra i umiescic go pod podszybiem

Tompro
12-06-14, 10:54
Jak ktoś koniecznie chce mieć seryjny filtr to mozna kupić cały parownik z Civica 5D czyli tzw. angielki. U siebie w EJ2 mam taki parownik, pasuje bezproblemowo a dodatkowo ma filtr.

yautja
13-06-14, 07:55
Co do filtra "home-made", to można dociąć filtr węglowy do okapów i dać go w podszybie (w dziurę, którą zasysane jest powietrze do wentylatora). Trzeba go tylko co jakiś czas wymieniać, co wiąże się z demontażem podszybia...
Co do parowania szyb - włącz wtedy klimatyzację na obiegu wewnętrznym - między innymi po to jest ;)

pablo__89
13-06-14, 09:23
Jak ktoś koniecznie chce mieć seryjny filtr to mozna kupić cały parownik z Civica 5D czyli tzw. angielki. U siebie w EJ2 mam taki parownik, pasuje bezproblemowo a dodatkowo ma filtr.


http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/42/67/52/19/4267521919

Sama środkowa część tak ?

kaktusr
14-06-14, 07:24
Mam taki sam problem Coupe EJ2 klima brak filtra, powiem Ci że szyby zapewne nie parują ci z powodu braku filtra. Sprawdz czy nie *******ziela Ci gdzieś woda pod dywan tak jak u mnie, miałem mokry cały dywan z dwóch stron od przodu, wstępnie leciało przez podszybie załatwiłem to od zewnętrznej storny demontująć mechanizm wycieraczek ale wydaje mi się że jeszcze leci gdzieś pod deską na łączeniu budy. Woda potrafi *******zielać też na rogu progów pod przednimi błotnikami, u mnie tam jest ok bo nie cały rok temu robiłem cała blache.

Tompro
14-06-14, 11:09
http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/42/67/52/19/4267521919

Sama środkowa część tak ?

Dokładnie, wystarczy ta środkowa. Te boczne czyli nagrzewnicę i wentylator już masz swoje.

siara87
15-06-14, 06:19
z tym parowaniem szyb to chyba wada fabryczna. mialem 4,5,i 6gen i w kazdym parowały szyby i cały czas nadmuch musial chodzić na trybie zewnętrznym zeby jakos to pokonac. Filtr kabinowy moim zdaniem jest najbardziej potrzebny do tego zeby auto wkoncu przestało ciągnąć kurz z zewnątrz bo już nie mogę patrzec na te zasyfiałe kratki nawiewów także wielkie dzieki za informacje na temat filrta z angielki , wygląda na super rozwiązanie:D