PDA

Zobacz pełną wersję : "tyk"przy hamowaniu



pala81
29-05-08, 21:40
Witam wszystkich.
Dziś zauważyłem w hani mojej kobiety dziwny "skok", "puknięcie".Mianowicie,jak autko rozpędzam nic się nie dzieje,jednak w chwili jak naciskam hamulec (nie ważne,spokojnie czy gwałtownie) w pewnym momencie jest charakterystyczne "tyk" wydobywające sie z okolic lewego koła przedniego.Wrażenie jakby było coś luźnie i przeskakiwało przy hamowaniu.Nieraz za to słychać na postoju kręcąc kierą coś podobnego z tych samych okolic ale mniej odczuwalne dla ucha.
Spotkał się ktoś z was z podobnymi odgłosami,mimo słabego opisu mam nadzieje że ktoś zrozumie o co halo.
Nie chciałbym zmieniać kobiety poprzez wypadek,sami rozumiecie.Proszę o jakiekolwiek sugestie bądź porady.
Z góry dziękuje.

ohus85
29-05-08, 21:50
Witam chyba mamy podobne ciekawe zjawisko tylko że mi sie wydaje że te tyknięcie :d wydobywa sie gdzies z okolic pedałów i drążka kierownicy.

cbool67
29-05-08, 22:25
u mnie nie było tyk , tylko puk. Sprawdź czy koła masz dokręcone dobrze.

kluczykpl
30-05-08, 06:33
Mam tak samo
Jezdzisz moze na stalowkach ??
bo jesli tak to te 'tyk' wydobywa sie ze spilek kola. tak przynajmiej to u mnie wyglada, badz druga opcja to sprezyna w kielichy sobie tyka.

Piter
30-05-08, 08:54
Ja mam podobnie - lecz u mnie winna jest guma stabilizatora
Pozdrawiam

Skoti
30-05-08, 10:28
Podłącze sie pod temat. Mam to samo ale w momencie gdy auto calkowicie sie zatrzymie. koła dokręcone. Klocki w idealnym staniem.

majdan
30-05-08, 22:35
Może trzeba odpowietrzyć układ hamulcowy?

bosch85
31-05-08, 09:53
wlasnie... sprawdzie te blaszki-spezynki co sa pomiedzy klockiem a szczekami(chyba dobrze napisalem;)) mi jedna wypadla(powinny byc 2, u gory i na dole) swego czasu i wlasnie tykalo po nasinieciuu hamulaca.. pzdr

A lex
31-05-08, 13:22
Podłącze się do tematu.

Gdy zbliżam się już do całkowitego wyhamowania auta to słyszę 'tyk'. Takie samo 'tyk' słyszę podczas powolnego ruszania (na samym sprzęgle) lecz nie zawsze. Mam takie wrażenie jak by coś było luźne i sie przemieszczało. Dodam, że po dłuższej jeździe podczas hamowania słyszę kilka szybkich 'tyknięć' a nie jedno. Proszę o jakieś opinie co to może być...?

pala81
31-05-08, 17:56
dzięki panowie za sugestie.Jakieś 6 miesięcy temu wszystkie gumy były wymieniane,jutro patrze która chce mnie wkurzyć
układ odpowietrzony
mam przed sobą trase daleką i nie chciałbym się zdziwić,górki czekają

Max Marcin
01-06-08, 01:29
U mnie jest (TYK) przy ruszniu i (TYK....) przy hamowaniu. Wyczilem o co chodzi. Mocowanie kolyski do nadwozia. Polalem wd40 i przestalo tykac. Jutro jade na kanal i zobaczymy czy sie tylko sruby popuscily czy posypal sie lacznik kolyski z nadwoziem.
Sory za pisownie ale :piwo2:

Koser
02-06-08, 21:07
U mnie jest (TYK) przy ruszniu i (TYK....) przy hamowaniu


Miałem to samo - przegub wewnętrzy do wymiany.

Max Marcin
04-06-08, 00:08
Jest. Cala kolyska popuszczona Wszystki sruby popuszczone o przynajmniej jeden obrot . Dokrecilem i calkowita cisza.Nawet Hania sie jakas mniej nerwowa na drodze zrobila. Pozdrawiam