PDA

Zobacz pełną wersję : Ukręcona szpilka pokrywy zaworów czy jest wykręcana



ohus85
29-05-08, 17:40
Witam mam taki problem zauważyłem że pod pokrywą pojawił sie wyciek oleju więc chciałem dokręcić pokrywe i nie używjąc dużej siły próbowałem dokręcć ale niestety ukręciłem srube.Pytanie ;Czy szpilke mozna wymienić oczywiście odkręcając pokrywę i wykręcając ją czy jest to dosyc łatwa operacja czy lepiej oddać w ręce mechanika??? Pozdrawiam.

maciekr
29-05-08, 19:10
operacja banalna tylko ciężko szpilki dostać. Jak zmieniałem to czekałem na ni chyba ze 2 tygodnie, a potem sie okazało że dwie pasują a dwie nie. Najlepiej wykręć i pokaż ją w ASO to moze dadzą radę dobre zamówić. Z tego co się zdąrzyłem zorientować są 3 typ tych szpilek- krótka, średnia i długa :) Jak nie wykręcisz to każda wyglada prawie tak samo.

jaskier
29-05-08, 19:38
Zamiast serwisu mozna szukac po szrotach. Mozna tez położyć mały spaw i ewentualnie podkładkę pod nakrętkę - tak jest najszybciej! Siły przy dokręcaniu nie używać dużej! Zawsze przy zakładaniu pokrywy zaworów trzeba dać małą ilość silikonu wysokotemperaturowego w miejscach zagięcia (tj. kątach) przy aparacie zapłonowym i z przeciwnej strony, w sumie w czterech punktach. Tyle wszystkiego

ohus85
29-05-08, 20:13
Dzięki za porady i wybiore chyba ta druga opcje czyli poszukam po szrotach albo podjadę do blacharza znajomego i mi ze spawa.Pozdrawiam

maciekr
29-05-08, 20:18
oryginalna w serwisie kosztuje: Krótka 9zł, najdłuzsza 20 albo 24 a średnia koło 14, takze koszt niewielki a nowa to nowa

the-one
30-05-08, 00:02
oryginalna w serwisie kosztuje: Krótka 9zł, najdłuzsza 20 albo 24 a średnia koło 14, takze koszt niewielki a nowa to nowa

Najlepiej nową, ale w wolnej chwili podejdę do mojego wraka ze starego D15B2 bo głowica wykrecona i chyba szpilki zostały.