PDA

Zobacz pełną wersję : Chłodnica nie pobiera płynu !



mfred
07-06-14, 19:53
Witam,
mam kolejny problem,
chłodnica po wymianie płynu chłodniczego , nie pobiera go!
wiec wszystko działa na sucho i temperatura silnika po chwili jest na czerwonej kresce (MAX)

nie wiem co z tym zrobić ale nasuwają mi się takie myśli :
- termostat ?n (sa jakies manuale jak wymienic samemu?)
- przepustnica chłodnicy (nie wiem czy cos takiego istnieje nawet)
- zasyfionu układ chłodniczy ? (jak wyczyscic)



moja honda to civic VI z 96r 90 km

piotreek23
07-06-14, 20:12
A pomyślałeś o prozaicznej przyczynie? Pompa wody kiedy była wymieniana? Lepiej to sprawdź bo pompa wody jest na pasku rozrządu jak co go zerwie bo się zatarła to brak pobierania wody to będzie pikuś.

mfred
07-06-14, 20:46
A pomyślałeś o prozaicznej przyczynie? Pompa wody kiedy była wymieniana? Lepiej to sprawdź bo pompa wody jest na pasku rozrządu jak co go zerwie bo się zatarła to brak pobierania wody to będzie pikuś.

jak sprawdzic czy pompa wody jest sprawana ?
ile moze kosztowac jej wymiana + rozrząd ?

Skubik
07-06-14, 21:07
zobacz czy ma jakieś przecieki

piotreek23
07-06-14, 21:21
Wydaje mi się iż bez wyjęcia pompy tego się nie da sprawdzić ale mogę się mylić. Termostat znajdziesz masę tematów w szukajce jak sprawdzić.

mfred
08-06-14, 08:27
pompa wody nie ma raczej przeciekow,
chlodnica jest ciepla (podczas wlaczonego silnika) oraz przewody prowadzace do chlodnicy rowniez sa cieple ( czytalem na forum, ze gdy tak jest to pompa jest sprawna ale nie wiem ile w tym prawdy). Rowniez w samochodzie po wlaczeniu nawiewu leci gorace powietrze.

Najgorsze w internecie sa linki ktore prowadza do nikad tzn, strona wygasla, not found 404 itp.


Problem z tytulu tematu rozwiazalem i chlodnica jednak pobiera plyn z zbiorniczka wyrownawczego.

z tym, ze temp silnika jest wysoka (bardzo) a chlodnica jej nie chlodzi, wiartak sie uruchamia.

Byc moze jest to winna termostatu?


Jak dobrze odpowietrzyc chlodnice ?(jestem pewny, ze nabrala mega duzo lewego powietrza :/)

piotreek23
08-06-14, 10:53
Termostat mógł paść i nie otwiera dużego obiegu. Trza go wyjać i wrzucić do wrzątku następnie do zimnej wody. Będzie widać czy się otwiera.
W 6 genie samo się odpowietrza.

Bashoo
08-06-14, 19:12
przy glowicy masz srube od odpowietrzenia ukladu chlodzenia, po wymianie plynu nalezy odpowietrzyc uklad...

piotreek23
08-06-14, 20:22
@Bashoo w 6 genie sam się odpowietrza.

Bashoo
09-06-14, 12:01
zwracam honor :D