PDA

Zobacz pełną wersję : [Eg8] Problem z zamykaniem szyb (idą ze skosa). Jak to naprawić?



xman
07-06-14, 11:06
Siema. Jak w temacie. Problem z szybami był jak już auto kupiłem ale mniejszy. Niedawno im odbiło i zaczęły się schody... Tylna lewa szyba drga dziwnie i na boki chodzi, przednia lewa to jest pomyłka... wychodzi z uszczelki przy środkowym słupku. Zauważyłem, że część uszczelki przy lusterku wyszła do góry.

Czy wystarczy tylko uszczelkę wsunąć z powrotem i będzie ok? Pytam, bo nie uśmiecha mi się rozklejać folii i zaklejać na nowo na drzwiach...

novi
09-06-14, 12:18
Możliwe że uszczelka w prowadnicy się jakoś podwinęła/poskręcała i krzywo prowadzi szybę. Rozbierz boczek i pooglądaj. Jak szyba idzie krzywo nic nie rób na siłę bo może wypaść całkowicie z prowadnicy i przy próbie jej podniesienia będzie napierała na drzwi od środka i strzeli ci.

xman
10-06-14, 10:02
a tą uszczelkę to się da jakoś przymocować żeby się nie przesuwała? Np na kleju do szyb samochodowych?

novi
10-06-14, 13:04
Może być, że na dole jest gdzieś powykręcana i szybą ją wypycha. Uszczelka powinna sama sobie siedzieć w prowadnicy. Pryśnij ją jakimś silikonem w sprayu żeby szyba gładko szła. Ja nie kleiłbym jej. Skoro szyba chodzi ci na boki to może już wypadłą ci z prowadnicy.

kacek12
26-06-14, 09:21
miałem to samo... dziduj do praktikera czy coś i kup sylikon w spreju BOLL'a i wpuść w tą szczelinę, nasącz dobrze i problem z głowy. Szyba się zamyka równiutko i nie wychodzi z uszczelki.

mozes
01-07-14, 15:27
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?142671-Problem-z-opuszczeniem-okna-kierowcy&p=1662497#post1662497
pozdr

flamboym
01-07-14, 23:42
Również przerobiłem temat w 5gen i niestety ale uszczelka tutaj niewiele pomogła. Problem tkwił w wyrobionych prowadnicach. Wiadomo jaki tam jest dostęp bez wyjmowania więc polecam jednak wyjąć cały mechanizm i oblukać jak to wygląda.

usone
02-07-14, 15:34
Siemaneczko!

Dolacze sie do tematu mianowicie w 6g ej6 latem szyby ladnie dzialaja wszystko jest oki lecz przy nizszej temperaturze na dworze lub podczas deszczu opadaja wolno, zima czasem i w ogole nie chca zejsc do konca tylko zatrzymuja sie max na 1/4 opuszczenej szyby szczegolnie z lewej strony... co moze byc przyczyna? Silniczek otwierania szyb do wymiany??? Pozdro!

PlushaQ
02-07-14, 15:44
Zdemotuj wnętrze drzwi (silnik, szyba…) wyczyść, nasmaruj, złóż. Proste, nie? :]

usone
02-07-14, 21:27
Wd40 wystarcza czy jest cos lepszego, sprawdzonego do takiej kuracji?? :D

flamboym
02-07-14, 21:32
WD40 to jest dobre na krótką metę żeby coś rozruszać, raczej chodzi o konkretne przesmarowanie smarem grafitowym albo po prostu zwykłym smarem ale nie z mechanizmem w drzwiach tylko z wyjętym

kacek12
05-07-14, 09:54
Nie wiem mi tez szyba zamykala sie na ukos ale przesmarowalem uszczelki i jest gitara szyby zamykaja sie szybko i ladnie sie domykaja

Arikuzu
06-07-14, 19:52
Przerabiałem podobny problem. Szyba od strony kierowcy zamykała się nierówno i blokowała w połowie. Tak jak u poprzedników nasmarowanie uszczelki rozwiązało problem. Jest to chyba najprostsze rozwiązanie więc warto spróbować - niewiele tracisz, a możesz łatwo rozwiązać problem ;).