PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami 1.3 Lpg



sobek16nth
04-06-14, 20:25
Witam, mój problem polega na tym że moja Hanka ma (czasami) dziwne obroty, Jak przejade 10km i zatrzymam sie obroty są okej ale po około 5 min obroty sie zmniejszają i prawie auto gaśnie. problem polega na Gazie, na benzynie jest wszystko okej. co może być przyczyną tych obrotów?

A i pytanie od czego ten wężyk jest? tzn jak on powinien być?

http://zapodaj.net/0c7748aff7b47.jpg.html

Genax
04-06-14, 20:32
Jak na gazie to do gazownika z hanią. Jaki to w ogóle jest gaz? sekwencja ?

sobek16nth
04-06-14, 20:34
zwykła instalacja 1gen. silnik 1.3 na gaźniku wiec nie sekwencja

yautja
05-06-14, 08:35
Wężyk jest od zaworu EACV (popularne zwany silniczkiem krokowym). Jest od lewej strony pod puszką. Odepnij wtyczkę od niego i zobaczysz, czy na LPG się unormuje. Jeśli tak, to jedź do gazowników żeby założyli Ci przekaźnik, który będzie odcinał EACV przy przejściu na LPG.

sobek16nth
05-06-14, 21:54
Wężyk jest od zaworu EACV (popularne zwany silniczkiem krokowym). Jest od lewej strony pod puszką. Odepnij wtyczkę od niego i zobaczysz, czy na LPG się unormuje. Jeśli tak, to jedź do gazowników żeby założyli Ci przekaźnik, który będzie odcinał EACV przy przejściu na LPG.

ale juz mam odpięty zawór EACV bo zawsze odpalam na lpg i pracuje tylko na lpg a problem nadal jest.

crxvtec18
05-06-14, 22:24
Podjedz do gazownika zrobi ci to szybko bo gaz jest 1 generacji nie ma tam dużej filozofii.

yautja
06-06-14, 10:01
Odepnij i zaślep obustronnie wężyk nr 2 wchodzący od tyłu do gaźnika. Zobaczysz, czy to coś zmieni. Jeśli nie, to obstawiam że łapie Ci gdzieś lewe powietrze. Na benzynie jest OK a na LPG ma to duże znaczenie i obroty spadają.

KromaR
07-06-14, 18:46
Dołaczę sie bo u mnie jest dokładnie tak samo, przy takim samym silniku i instalacji I gen. @sobek16nth u ciebie też kiedy spada z obrotów na lpg cieżko jest go po zgaszeniu powtórnie zapalić?

poszedłem za radą yautja i odpiąłem kabelki od zaworu EACV, odpaliłem na benzynie przełaczyłem na gaz jak zeszło ze ssania, pochodziło 2 minuty na wolnych obrotach i zaczęły one po tym czasie spadać coraz bliżej 0, tak samo jak z podpietym zaworem