PDA

Zobacz pełną wersję : Ej6 grzanie się chociaż temp niby ok



mike8
03-06-14, 20:12
Witam. Auto ej6, silnik d16y7. Mam taki problem od pewnego czasu grzeje mi się auto. W poniedziałek trochę pobutowałem, dojechałem normalnie do domu zgasiłem a tu dym spod maski i wywala płyn z wyrównawczego. Pierwsze co patrze temperutura lekko poniżej połową czyli ok, drugie co wentylator się nie załączył. Sprawdziłem na krótko działa więc wymieniłem dziś czujnik załączania wentylatora, zalałem płynem i chciałem odpowietrzyć. Termostat otworzył normalnie silnik zaczął się robić gorący i płynu w chłodnicy zaczęło przybywać aż w końcu zaczął się gotować i przelewać do wyrównawczego po czym znów poszedł górą :/ Włącze nawiew na gorące to spada ilość płynu w chłodnicy i jest ok, ale włącze zimnie to znów wywala go wyrównawczym. Ma ktoś jakiś pomysł?

RaDar93
04-06-14, 11:11
Zastanowiłbym się czy nie masz uszczelki pod głowicą rąbniętej bo miałem tak samo w ej2, na początku płyn gotujący się w wyrównawczym, i nie załączanie się wentylatora, wymiana czujnika i było dalej to samo, biały dym z tłumika, masło pod korkiem oleju i coś podobnego pod korkiem chłodnicy, potem doszła nierówna praca na biegu jałowym i utrata mocy wtedy wiedziałem o co biega. Taki był mój przypadek, sprawdź też może termostat

mike8
07-06-14, 16:40
Termostat ok i uszczelka pod głowicą chyba też ok bo poza gotowaniem nie ma raczej objawów uszczelki
Naprawiłem wentylator i chwile było ok, ale później pobutowałem i znów zaczął się grzać. Chyba pompa wody...

sebawo
09-06-14, 12:48
A termostat napewno ok? Wyjęty i sorawdzony? Bo to,że pół roku temu wymieniałeś to o niczym nie świadczy...

Wysłane z mojego LG-E610v za pomocą Tapatalk 2

Endrju1
09-06-14, 12:51
Sprawdzić obecność co2 w płynie, bo to że masła nie ma to nie znaczy że upg jest w porządku.
Już nie raz widziałem przypadki, że przy spokojnej jeździe wszystko działa jak z fabryki, a jak się trochę podepcze to potrafiło nawet płyn wywalić.

Seba27
09-06-14, 13:34
w 2ch autach mialem to samo w zeszlym togodniu - po zgaszeniu auta wywalalo plyn zbiorniczkiem wyrownawczym - oba auta mechanicznie OK - zadnych problemow technicznych. Czas zmienic plyn na plyn plyn a nie wode i po klopocie :)

mike8
11-06-14, 17:41
Termostat puszczał ok ale i tak go wymieniłem i dalej to samo. Płyn po pierwszym zagrzaniu i naprawie wentylatora wymieniony na nowy po drugim to już faktycznie dolewana woda no ale na świeżym płynie też tak zrobił więc to chyba nie to. A jak sprawdzić obecność co2? Po prostu czy są bombelki czy są jakieś inne sposoby?