PDA

Zobacz pełną wersję : Bicie koła góra-dół



rychupeja
03-06-14, 13:34
Witam,

Od dłuższego czasu coś mi strasznie huczało w tylnym lewym kole, początkowo myślałem, że przyczyną jest uszkodzone łożysko więc dzisiaj postanowiłem wziąść samochód na podnośnik i poruszać kołem. O ile łożysko nie szumi, ani koło nie ma luzów to rzuciła mi się w oczy jedna rzecz - koło przy pokręceniu ma deliktatne bicie góra-dół, co przypuszczam powoduje te hałasy. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się jak to zniwelować? Czy wyważanie koła coś da?

PlushaQ
03-06-14, 14:31
No najlepiej to zrzucić koło, założyć na wyważarkę i sprawdzić czy to wina koła, czy jednak coś luźnego w układzie mocowania koła do piasty/piasty/łożyska itp. Chociaż obstawiam, że jest kiedyś tam dostała strzał i jest po prostu krzywa.

PIMPEK_EJ2
03-06-14, 23:36
Może też być opona przyhamowana i będzie bicie góra dół. Może też hałasować tak jak wywalone łożysko.Miałem tak po kliku kzk i zawijaniu na ręcznym:/

kruczekvu
04-06-14, 17:20
Na początek zmienić koła i zobaczyć czy jest różnica
Jeśli nie to pozostaje łożysko
U mojego ojca jest to samo z tym że w Maździe i po zmianie na zimówki dla próby święty spokój