PDA

Zobacz pełną wersję : odpowietrzanie układu chłodzenia Vgen



uncle.benzin
02-06-14, 21:59
Witam forumowiczów! Od dwóch dni wskaźnik temperatury podczas jazdy nie bezpiecznie zbliża się do czerwonego pola. Wcześniej raz mi się to zdarzyło. Zaprowadziłem wówczas hankę (Vgen, 1.3 16v) do mechanika zakładając najgorszy scenariusz - pęknięta uszczelka pod głowicą. Okazało się jednak, że wystarczyło odpowietrzyć układ chłodzenia. Mechanik powiedział, że to czynność prosta, do wykonania samemu w garażu. Skasował 2 dyszki i było git do przedwczoraj. Podejrzewam, że to wina parownika. Oczywiście mógłbym go wymienić ale zamierzam wyrzucić gaz. Pytanie brzmi - jak odpowietrzyć układ chłodzenia? Bo wolę zrobić to sam i zaoszczędzić pieniądze :)

Czytaj więcej http://www.forumsamochodowe.pl/odpowietrzanie-ukladu-chlodzenia-honda-civic-vt75301.htm#ixzz33Vni8INa

Tiga
02-06-14, 22:30
Patrzac na gorny gruby waz gumowy laczacy chlodnice z glowica, idac w strone silnika na gorze jest odpowietrznik (srobka z otworkiem). Rozgrzewasz auto az sie zalaczy wiatrak, bierzesz klucz 12 mm i szmate. Nakladasz klucz i luzujesz jednoczesnie zaslaniasz szmata, tak zeby ci twarzy nie poparzylo, obserwujesz (mozesz tez nasluchiwac) co leci. Jak powietrze cale wyleci to bedzie lecial juz sam plyn, zadnych bombelkow. Warto sprawdzic dlaczego ci sie uklad zapowietrza, obejrzec dobrze chlodnice najlepiej. Plyn nie znika?
Po za tym to jest w Sam Naprawiam ...

uncle.benzin
02-06-14, 22:32
Dzięki! Nie płyn nie znika

czarny019860
16-03-15, 17:58
witam a jeśli ja nie mam u siebie takiego odpowietrznika to jak mam odpowietrzyć układ przejżałem cały układ i żadnego odpowietrznika nie ma

Kriss91
16-03-15, 19:25
Na zimnym silniku zdejmujesz korek chłodnicy i dla pewności korek naczynka wyrównawczego. Odpalasz silnik i ściskasz naprzemiennie węże układu. Skup się głównie na grubym górnym i grubym dolnym. Powinny pojawiać się bąble powietrza we wlewie chłodnicy.

KromaR
16-03-15, 19:29
witam a jeśli ja nie mam u siebie takiego odpowietrznika to jak mam odpowietrzyć układ przejżałem cały układ i żadnego odpowietrznika nie ma

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/534/p1030845j.jpg (http://imageshack.com/f/eup1030845jj)

odpowietrznik na tej fotce masz pomiedzy wężem a korkiem

czarny019860
16-03-15, 19:38
własnie ja tam nie mam odpowietrznika tak jak jest na zdjęciu ja mam w tym miejscu orginalnie zalane nie jest dziura ale zalana nic tam nie ma

a mam pytanie jeszcze czy moge mieć uszkodzony korek z chłodnicy i czy powinien być przelew do tego zboiorniczka obok chłodnicy węze mam twarde jak skała a temperature mi pokazuje nawet nie połowe i wentylator sie załańcza

robiłem tak własnie jak napisałem i nic dalej tak samo a moge miec uszkodzony ten korek z chłodnicy ma oznaczenie 1.1 czy on ma wpływ jakis na to

KromaR
17-03-15, 16:24
Zrób zdjęcie i wrzuc jak to u ciebie wygląda :)

piotreek23
18-03-15, 19:53
@czarny019860 może być tak jak w 6 genach..samo się odpowietrza i nie ma odpowietrznika..z tego co piszesz bym zrobił test spalin w cieczy chłodzącej możesz mieć uwalone UPG.

kaktusr
19-03-15, 14:58
Dokładnie nie w każdym silniku występował manualny odpowietrznik, mam tak w D16Y2 po prostu odkręca się korek chłodnicy i ściska przewody aby powietrze uszło korkiem.