PDA

Zobacz pełną wersję : Civic D15B7, kopci na biało, nie chodzi na jednym cylindrze.



moscilowski
31-05-14, 15:19
Witam, jak w temacie sprawa dotyczy silnika D15B7, ostatnio zauważyłem, że temperatura mu skacze, ponadto ma czasem takie napady, że kopci jak z parowozu, ale to nie reguła, zależy od dnia, no i ostatnio przestaje chodzić na drugim cylindrze. Uprzedzę pytania świece, przewody, aparat sprawdzone, sprawne. Problem z tym cylindrem pojawia się gdy silnik nabierze temp. na chłodnym wszystko jest ok. Na bagnecie nie ma śladów wody, ani w chłodnicy oleju nie widać, płyn z chłodnicy przelewa się do zbiorniczka skąd potem się wylewa to też jest dość dziwne. Domyślam się, że może mieć to związek z uszczelką pod głowicą, chociaż zmieniałem ją w zeszłym roku, lub z samą głowicą, którą zresztą też oddałem do remontu w zeszłym roku.
Moje pytanie dotyczy czy miał ktoś podobną sytuację i na co się przygotować?

wiesko1261
31-05-14, 15:27
przygotuj się na ponowną wymianę uszczelki pod głowicą ( masz przedmuch z kanału wodnego do cylindra ) ;)

moscilowski
31-05-14, 15:40
Ale to raczej pewne? Z dwojga złego lepiej uszczelkę, dobra muszę znaleźć trochę czasu i się wziąć...

wiesko1261
31-05-14, 17:08
i głowicę do planowania musowo

DemoN
01-06-14, 20:31
Jesli nie chcesz robic tego ponownie za rok to polecam: planowanie i sprawdzanie głowicy, oryginalna uszczelka głowicy, nowe śruby głowicy, dobry klucz dynamometryczny i dokrecenie śrub głowicy z odpowiednim momentem i w odpowiedni sposob opisany w manualu. I wtedy bedziesz mogł zapomniej o tej przypadłości.

PIMPEK_EJ2
02-06-14, 23:48
Pytanie jak wygląda sam blok? Może i on wymaga planowania?:/

DemoN
06-06-14, 11:34
Zawsze mozna obadac linomierzem, ale malo prawdopodobne zeby blok sie skrzywil