PDA

Zobacz pełną wersję : Odkręcanie śrub półosi



ClubX
27-05-14, 23:51
Potrzebuję odkręcić śruby rozm. 32 by zdjąć półosie.
Wraz z kolegą złamaliśmy dzisiaj 2 "solidne" klucze nasadkowe, oczkowy nie daje rady bo się zsuwa.
"Bezpiecznik" jest teoretycznie zdjęty, WD-40 poszło dość dużo.
Przy lewym kole kręcimy w lewo...
Jest na to jakiś sposób, bo już 3 osoby poległy..

DeX
28-05-14, 00:13
Mhm, jest sposób:
https://lh5.googleusercontent.com/uD9MSigf7_3TGQ6u4xICYmcH7IF_lOnD8e0xsvj23jM=w338-h225-p-no (https://plus.google.com/u/0/photos/117465973317832268108/albums/5985830427599710049/6000362213668163010?pid=6000362213668163010&oid=117465973317832268108)
U mnie poszła nasadka, klucz z litego pręta, 2 osoby skakały po 1,5m rurze. Dopiero taki sposób zadziałał - wiertło i jechane :)
Tak się kończy dokręcanie piast "na pałę" i dociąganie, jak huczy

Brylant1
28-05-14, 00:49
Tez tak robie, szybko i bez problemowo.

reaktor
28-05-14, 00:59
Tez tak robie, szybko i bez problemowo.

szczerze wątpie trzeba tarcze ściągnąć a te srubki od tarczy tez potrafia byc rownie prze*bane do ekrecenia co ta 32
co za imbecyl tam dał krzyżak

Brylant1
28-05-14, 01:53
W jakim celu trzeba tarcze zdjac moglbys mnie oswiecic? Co do srub trzymajacych tarcze to od czego jest wkretak udarowy?

reaktor
28-05-14, 02:10
W jakim celu trzeba tarcze zdjac moglbys mnie oswiecic?

nie ma pojecia dla lepszego dojscia wiertarką?
naobrazku powyzej jest zdjeta
poza tym mozna gwint na poł osi ujebać
przy takiej zabawie


Wo do srub trzymajacych tarcze to od czego jest wkretak udarowy?
no raczej nie kazdy ma taki w chacie



ja bym podjechał do jakiegos warsztatu niech to polzuja bo szkoda nerwów
mają sprzet i patenty

kiedy zawiozłem 2 zwrotnie i za 30 zł to odkrecili obydwie
te połamane klucze na pewno wieciej warte


Mhm, jest sposób:
[URL="https://oby skakały po 1,5m rurze. Dopiero taki sposób zadziałał - wiertło i jechane :)
Tak się kończy dokręcanie piast "na pałę" i dociąganie, jak huczy

Dex stałes dziaj na zjaezdn wieczorem i chyba cie widziałem :D

Brylant1
28-05-14, 02:22
Wyjecie tarczy nic nie zmieni bo ona niczego nie utrudnia, co do uszkodzenia gwintu to masz wyciecie na nim zeby zaklepac nakretke, moze by tam wiercic zeby go nie popsuc? Co do srubek od tarczy wystarczy dobrze dopasowany srubokret pare strzalow mlotkiem przez srubokret w ta srube zebynja poluzowac, Reaktor bez urazy ale dawaj rady innym w tematach o ktorych masz pojecie...

reaktor
28-05-14, 02:24
żadnych rad nie dawałem tu :D

CRX1
28-05-14, 02:26
Tą nakrętkę ja nawierciłem , bo nawet 3/4 i rurą od znaku drogowego nie chciała odpuścić .Półos /gwint nie naruszone . Tarcza zdjęta , bo Brembo Max-y wpadały i nie ma znaczenia czy jest czy jej nie ma. Nerwy tu nic nie pomogą . Tak bywa jak jakiś idiota używa rury , a nie klucza dynamometrycznego do dokręcania piasty.

reaktor
28-05-14, 02:29
Tą nakrętkę ja nawierciłem , bo nawet 3/4 i rurą od znaku drogowego nie chciała odpuścić .Półos /gwint nie naruszone . Tarcza zdjęta , bo Brembo Max-y wpadały i nie ma znaczenia czy jest czy jej nie ma. Nerwy tu nic nie pomogą . Tak bywa jak jakiś idiota używa rury , a nie klucza dynamometrycznego do dokręcania piasty.
sam mam poł os do wywalenia ale jak patrze jak to jest zaklepane przez jakiegos jaskiniowca to mi sie odechciewa tego ruszać
ta srubke mozna dostac normalnie w inter carsie ?

CRX1
28-05-14, 02:35
Występuje w kpl z osłoną przegubu , sprawdż w IC jak nie będzie w ofercie , podam Ci jaka firma ma . Nakrętka w ASO jest droższa niż ten kpl.

Brylant1
28-05-14, 02:38
W ic maja tez luzem sama nakretke.

CRX1
28-05-14, 02:43
W ofercie była , ale stan zerowy był tydzień temu . Dlatego była alternatywa z kpl-em .

reaktor
28-05-14, 02:51
oo jest
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O&typ=4265

dla abs i bez chyba to samo jest?

dobrze wiedzieć ze poł oś kosztuje 2k :D

kaktusr
28-05-14, 02:54
W jednym civicu musiałem ryć nakrętke i robiłem to przecinakiem trwało to wieki i po prostu płakałem odkręcając. W drugim civicu robiąc swap hebli od razu pojechałem do zakładu który był obok garaży w którym swapowaliśmy aby poluzowali nakrętki. Panowie z początku próbowali pneumatem który nie dał rady, nastęnie *******zielili kluczem który był wielki i gruby jak dobry łom do tego przedłużka chyba z 1.5m i nawet nie zajękły i szły jak z masełkiem, nie wiem od czego był to klucz ale chyba od jakiegoś tira :D

CRX1
28-05-14, 02:58
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O&typ=4265
Układ napędowy/Przeniesienie napędu /osłona półosi

PixeL
28-05-14, 14:58
oo jest
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS¬itle=1&wsk=O&typ=4265

dla abs i bez chyba to samo jest?

dobrze wiedzieć ze poł oś kosztuje 2k :D

sam patyk jak dobrze poszukasz mozna kupic za nowy za 150-200 zl zreszta tak samo jak wszystkie przeguby

DeX
28-05-14, 18:45
Dex stałes dziaj na zjaezdn wieczorem i chyba cie widziałemI czemu nie zajechałeś, skoro stało 6 Hond (lub 3, zależy kiedy)? Jak cała reszta, kark sobie skręci oglądając się, ale żadnej się nie zatrzyma...

Sorka za OT

Davido_
28-05-14, 18:51
Ja odkręcałem 2 metrową rurą przyspawaną do starej nasadki i dopiero wtedy poszło :D

Andrejjo
29-05-14, 11:02
3/4 i do tego rure 2 metrową, dobrze zablokować samochód/koło i śmiało w dwie osoby ciągnąć/wieszać się na rurce i musi pójść.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalk 4

Cywa
31-05-14, 14:02
Jak czytam o skakaniu po rurce to mi sie odechciewa... Do takich srub trzeba miec troche oleju w glowie i przede wszystkim narzedzia. Jesli nie masz narzedzi to jedz do pierwszego lepszego zakladu wulkanizacyjnego tam pneumatem odkreci Ci ta srubke w kilka sekund. Jezeli nie odkreci to znaczy ze maja syfiasty pistolet - zmien warsztat na inny. Dobrym pistoletem bez problemu odkreca sie szpilki w tirach, a co dopiero jakas smieszna nakretka w osobowce.

Jezeli chcesz zrobic to sam, masz narzedzia (co najmniej bardzo dobra przetyczka na 1/2, najlepiej na 3/4) i czujesz sie na silach, to kup pol litra nafty, mocz ta nakretke nafta przez 24/48 godzin wstrzykujac co raz we wszystkie miejsca strzykawka kolejne porcje nafty, zadnego wd40 czy innych smiesznych rzeczy. Rura najlepiej powyzej 1,5 metra chociaz i taka juz w zupelnosci wystarczy i bez szarpniec plynnie odkrecasz nakretke. Podda sie na pewno.

kepa416
31-05-14, 14:13
Dokładnie tak jak wyżej. Jest jeszcze opcja induktora ale wtedy łożysko może szlak trafić.

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Kriss91
31-05-14, 22:45
Jak do tej pory szczęśliwie nie miałem wielkich problemów z odkręceniem tych nakrętek stosując prostą strategię. Podstawa to dobrze odbezpieczyć zagięcie, by było na równi z okręgiem. Po drugie jedna osoba siada za kółko trzyma wciśnięty hamulec. Po trzecie przydadzą się klucze lepsze niż z plasteliny. U mnie swoją rolę spełnia Yato. Nasadka, do tego sztywna poprzeczna przedłużka i na całość 1-1,5m rurka. Praktycznie nie ma opcji, żeby nie puściło.

reaktor
31-05-14, 22:51
Jak do tej pory szczęśliwie nie miałem wielkich problemów z odkręceniem tych nakrętek stosując prostą strategię. Podstawa to dobrze odbezpieczyć zagięcie, by było na równi z okręgiem..

to akurat nie zalezy od ciebie tylko jełopa który to wczesniej zakładałnajczesciej nie jest zagiete tylko zmielone razem zpoł osią

Kriss91
31-05-14, 23:06
Jestem szczerze ciekaw jak to u Ciebie wygląda :D

kamil39
01-06-14, 16:23
Nie wiem jakie felgi ma eg, ale w angliku wystarczy wrzucic nachwile zimowke i idealnie nasadka wchodzi przez dziure centrujaca w stalowej feldze, jak auto jest na ziemi to naprawde wystarczy ponad metr rurki iwystarczy lekko sie zaprzec i idzie :Pi co najwazniejsze samemu idzie to zrobic .