PDA

Zobacz pełną wersję : Lampka rezerwy



Szwedziu
22-05-14, 20:46
Witam zakładałem taki temat ostatnio że lampka mi się nie pali od rezerwy albo jej nie ma wcale jedni pisali że to często siada a drudzy że to wina przekaźnika :| czy cuś tam
ale stoje ostatnio odpalony na luzie i nagle mi się zapaliła rezerwa O.o. i sobie myślę no jebło ją ? i zaczęła przygasać ale tak powoli aż zgasła na drugi dzień to samo na postoju przy odpalonym była ta sama sytuacja. więc gdzie tu szukać winy ?

ma1ster
22-05-14, 20:58
ale stoje ostatnio odpalony na luzie i nagle mi się zapaliła rezerwa O.o. i sobie myślę no jebło ją ? i zaczęła przygasać ale tak powoli aż zgasła na drugi dzień to samo na postoju przy odpalonym była ta sama sytuacja. więc gdzie tu szukać winy ?

Jeśli masz civica 6g i pokrewne, to że się zapaliła to po prostu oznacza, że działa... jeśli się żarzy to znaczy, że właśnie termistor zaczął przewodzić prąd, bo nie dotykał ciekłego paliwa, po czym jak ruszyłeś, został znowu zachlapany i otwarł obwód...

Szwedziu
22-05-14, 21:03
ale tak nigdy się nie pali a nagle się zapali i gaśnie :| na postoju bez ruszania

ma1ster
23-05-14, 08:16
mmm... to nie jest tak, że jak stoisz i się zaświeci, to już będzie świecić...

Termistor tak działa, z opóźnieniami a często jak stary jest, to może takie coś się dziać, u mnie jest podobnie, ale tylko jak wskazówka prawie leży, to też się co jakiś czas żarzy.

Dodam że nie ma tam układu żadnego elektronicznego, ani też żadnego przekaźnika.

tomi8963
23-05-14, 15:58
A probowal ktos cos z tym zrobic zeby rezerwa swiecila sie nomralnie i jak np. zrobic/ustawic zeby rezerwa zapala sie przy np. 5 litrach paliwa?

piotreek23
24-05-14, 06:35
Rezerwa tak działa w Hondach :-) włącza się przy 9-8 litrach w każdym razie tak jest u mnie. Nawet ja by się dało dać niżej to głupota bo można zatrzeć pompę paliwa jak muł pociągnie zamiast wachy :D