PDA

Zobacz pełną wersję : hybryda S9B + 2,3 z S4C - dziwne dżwięki



rafael
22-05-14, 11:07
witam,
często spotykany zabieg: wrzuciłem do skrzyni S9B przełożenia z S4C (2-gi i 3-ci bieg), dodatkowo 5-tka z S80 i do tego nowe łożyska na mechanizmie roznicowym oraz główne łożyska na obu wałkach. wszystko ładnie pieknie, ale... podczas przyspieszania na biegach 1, 2 i 3 skrzynia wydaje dzwiek charakterystyczny dla jazdy na biegu wstecznym i trochę przypominający dzwiek dla poruszającego się na pierwszym biegu Fiata 126p. na biegach 4 i 5 i na luzie jest cisza.

ktos spotkal sie z takim dziwnym objawem?

DeX
22-05-14, 16:18
Mam podobny problem w hybrydzie s8g z 2+3 z crx, z tym, że dźwięki są słyszane także przy toczeniu się na 1 i 2 z wciśniętym sprzęgłem. Dźwięki ustępują po rozgrzaniu się skrzyni... U Ciebie brzęczy zawsze?

rafael
22-05-14, 17:34
jak sprzeglo wcisne to przestaje halasowac. na luzie i toczacym sie swobodnie aucie to nie sprawdzalem. na cieplej jednostce tylko sprawdzalem, bo rownoczesnie grzebalem przy ukladzie chlodzenia i musialo sie odpowietrzyc. sam skladales hybryde czy oddales jakiemus znawcy?

DeX
22-05-14, 21:19
Z taką hybrydą kupiłem, problem jest od samego początku mojego użytkowania - wcześniej podobno "tak nie było". Ale w to nie wierze.

rafael
01-06-14, 21:52
dla potomnych. wszystko już jasne. trzech niezależnych specjalistów od skrzyń biegów stwierdziło, że skrzynia pracowała bez oleju, przez co tryby przegrzane i przytarte. zalecili dokładnie przyjrzeć się trybom czy nie są kolorowe. po ponownym rozebraniu okazało się, że są trochę niebieskie, trochę brązowe, a na wałku sprzęgłowym były brązowe obwódki. pozdro dla czytelnika i nikomu nie życzę takich niespodzianek