PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z sprzęgłem , coś szarpie :(



ziomal007
26-05-08, 09:54
Hejka. Z szukajką się zapoznałem :)

Problem jest taki : Ostatnio przegoniłem Hankę na trasie trochę :agent: , wjeżdżam na podwórko , wrzucam jedynkę , puszczam sprzęgło i słyszę <zgrzyyttt> ale jakoś ruszyła bryka. Teraz na luzie jak chodzi to coś tam się odzywa pod maską , jakby łożysko jakieś , bo słychać silnik , zasysane powietrze i coś jeszcze , siedząc za fajerą to od tej strony :(

No i najważniejsze , jadąc na sprzęgle lekko szarpie samochodem i pedał zrobił się miękki jakiś.

Sprzęgło na umarciu ?

Pozdrooo .


Ps. Żeby zmienić sprzęgło trzeba wyciągać skrzynię ? Oleju nie spuszczamy z niej ?

mizer
26-05-08, 10:34
Sprzeglo jest pomiedzy skrzynia a blokiem, zeby je wymienic musisz wyciagnac skrzynie ( lub jak masz duzo wprawe, mozna ja tylko wysunac ), ale nie trzeba z neij nic spuszczac ani cokolwiek w tym stylu.
Jesli chodzi o te zgrzyty to moze byc sprzeglo albo skrzynia.
Sprawdz czy masz dosc plynu w zbiorniczku od sprzegla, czy ci sie uklad nie zapowietrzyl.
No i sprawdz samo sprzeglo - zakladajac ze masz dobry hamulec reczny - zaciagnij go na parkingu i zacznij ruszac z jedynki.
Jesli bedzie szarpal i zgasnie - to sprzeglo jest ok
Jesli beda obroty szly w gore a auto nie bedzie zbytnio szarpac - sprzeglo sie slizga

ziomal007
26-05-08, 17:56
Hmm ... Odkręciłem zbiorniczek , płyn w normie , jak odkręcałem to tak jakby się coś odetkało. Odpalam , chodzi elegancko :)

Na asfalt , jedynka , reczny i 2000 obr , zgasł , 2500 zgasł więc się nie ślizga.

To o co kaman ? Zapowietrzył się ?

mizer
27-05-08, 11:17
No na to wychodzi.
Teraz jest ok czy nie ?
jesli nie to najlepiej odpowietrzyc caly uklad i przy okazji wymienic plyn, tu masz krotka instrukcje:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=32780&highlight=odpowietrzenie+sprz%EAg%B3a
I tak na wszelki wypadek zobatrz sobie jeszcze czy pedal sprzegla w kabinie, w miejscu gdzie "wchodzi w sciane grodziowa" nie jest za bardzo mokry.r

ziomal007
27-05-08, 13:52
Teraz wychodzi , że niby wszystko w porządku. Płyny zmieniał mi mechanik ostatnio w tym od sprzęgła też.
Mokro pod pedałem ? Tzn ? Spojrzeć pod pedał ? ;)

tomek
27-05-08, 19:40
Jak po odpowietrzeniu wszystko ok. i Ci płynu w zbiorniczku nie ucieka to zapewne pod pedałem masz sucho tzn. pompa jest ok. Oczywiście nie zaszkodzi a nawet należałoby sprawdzić czy czasami coś tam nie wycieka (tzn. z pompy). W większości aut jest tak, że wciskając pedał sprzęgła wciskasz iglicę do pompy, która przenosi ciśnienie na wysprzeglik (ten przy skrzyni) co wprowadza w ruch łapę docisku itd.
Tak więc jak by tam było mokro to pompa do wymiany - i to szybko.
:piwo:
ale z tego co piszesz to obstawiam zapowietrzony układ.