PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja O-Ringi



AdiSli
21-05-14, 22:58
Witam

Panowie szukałem szukałem i znaleźć nie mogę , czy ktoś ostatnio kupował O-Ringi nowe do klimatyzacji w V-genie , nie ważne czy miał czynnik R12 lub R134a wiem że są rozmiary wg katalogu hondy:

8 mm
5/8
1/2

A nigdzie nie ma , rozmiarów takich jak są dostępne detaliczne na allegro bo wg VIN-u nie potrafią znaleźć


Przy okazji spytam czy to prawda że oringi trzeba nasmarować olejem przed wymianą? Jak tak to jakim :) Pytanie może banalane ale chciał bym być pewny

horizon
21-05-14, 23:08
ja wymieniałem ale kupiłem cały zestaw o ringów do klimatyzacji, dałem chyba ze 30 zł a były tam wszystkie potrzebne i jeszcze kupa innych :)

airman
22-05-14, 00:06
Jaki problem z oringami, w każdym serwisie klimy mają, za góra kilkanaście złotych możesz sobie wszystkie zmienić. Składałem kilka układów klimy, zazwyczaj jak oring jest w dobrym stanie i nie ma pęknięć to spokojnie można go jeszcze raz założyć, nigdy mi jeszcze żaden nie puszczał. Oringi powinno się natłuścić olejem sprężarkowym, lub nawet odrobina zwykłego, chodzi o to aby podczas skręcania rurek ładnie się wsunął na swoje miejsce, nie przyblokował, nie skaleczył itp.

AdiSli
27-05-14, 23:17
Dzięki za info o oleju , jednak nikt nie zna rozmiarów takich jak np na allegro widnieją , wiem że mogę w serwisie klimy dostać tylko póki mnie nie mam więc nie mam jak... i chciałbym znać rozmiar dostępny każdego z nich ;\

Proszę o wszelkie info

Brylant1
27-05-14, 23:44
Kup sobie zestaw oringow do klimy, na alledrogo masz za 30zl praktycznie wszystkie uzywane rozmiary.