PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne odgłosy i zachowanie silnika (D14Z4)



wito
23-09-05, 11:27
Witam,
Jeżdżę swoją Hanią (2000 r., 123 tys., 1.4, 90 KM, D14Z4) od 3 miesięcy. Przejechałem jakieś 4 tys km. Jak ją kupowałem wszystko było OK. Teraz, jak uruchamiam zimny silnik wydobywa się z komory silnika taki dziwny odgłos, jakby metaliczny świst :shock: . Odgłos znika po przekroczeniu 2 tys. obrotów i po jakichś 30 minutach jazdy. Do tego wydaje mi się (odczucie subiektywne, zweryfikowane jednak przez koleżankę małżonkę), że silnik zaczął wibrować i na biegu jałowym siedząć wewnątrz czuć wibracje na fotelu, podłokietniku, etc.
Wiem, że trudno sprawdzać silnik przez internet, ale może macie jakieś przypuszczenia, co to może być i czy moge czekać z wizytą w serwisie, czy raczej należy podnieść alarm. Samochód kupiłem używany ale od dealera i mam jakąś tam ograniczoną gwarancję, tylko, że oni pracują w godz., kiedy jest w pracy i nie mam na razie jak podjechać. Dodam, że Panowie w serwisie, przed sprzedażą samochodu wymienili rozrząd i płyny.

pzdr
Michał

TDP
23-09-05, 11:52
hmm,
moze regulacja zaworów ... 70 zł w serwisie
(dwa dni temu miałem regulacje, przed troszke "wibrował" na jałowym biegu)
po jest wszystko ok ...

powodzenia

Pati
23-09-05, 12:02
w wawie jest troche serwisów - podjedź, niech zobaczą. nie musi byc od razu ASO - warsztat na parowcowej też się sprawdza. omijaj stratusa na kokoryczki.

wito
09-10-05, 22:06
Byłem w serwisie z moim świszczeniem. Spec powiedział, że kończy się pasek od pompy wspomagania. Psiknął jakimś silikonem - przestało świszczeć. Polecił wymianę paska. Stiwerdził, że naciągnięcie też może pomóc. Mam do Was dwa pytania: lepiej pojechać naciągnąć pasek czy kupić nowy i założyć? Drugie pytanie: gdzie to zrobić w W-wie? Na parowcowej czy w ASO. Dodam, że macher był z ASO... Forda. (Kupiłem używany samochód w Auto Plaza - brrrr - i mam tam gwarancję mechaniczną na różne rzeczy, świszczało - to pojechałem. Oczywiście wymiana paska nie wchodzi w zakres gwarancji :twisted: )

Arturosx
03-10-06, 16:23
Pytanko, czy wiecie czym psiknać, zeby nie piszczalo. wiem ze to tylko sposob dorazny, ale w najblizszym czasie nie mam jak podjechac do serwisu na wymiane.
Gdzies slyszalem, ze WD-40, a watpie, zeby po takim zabiegu luzny pasek wogole sie krecil :)

Civic '99
09-10-06, 21:21
wito ja bym pasek wymienił z tego co sie orientuje to koszt pasna niewielki a i z robotą nie jest tak trudno jak jestes z Warszawy to czemu sie nie pojawiasz na spotach napewno ktoś by pomógł z wymianą

ale z drugiej strony to dziwne ze wymienili rozrząd a paski w kiepskim stanie zostawili??? ja na twoim miejscu bym sie zastanowił nad wymianą całego rozrządu no chyba ze widziałeś jak go wymieniali

s3kawek
11-10-06, 15:51
Witam,

Michał

Świszcze czy piszczy?
Jeżeli piszczy to może któryś z pasków być luźny lub zużyty.
Jeżeli świszcze to bardzo prawdopodobne ze w alternetorze łożysko sie kończy albo rolka napinacza paska rozrządu. Wymieniales rozrząd?