PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 grzeje sie



piotrlyszcz
23-05-08, 13:52
Siema. Mam problem tego typu ze hania łapie temperature. Gdy stoje na swiatlach łapie bardzo wysoko prawie max natomiast gdy tylko rusze temperatura spada w oczach do polowy. Byłem u mechanika i stwierdzilismy ze wiatrak chłodnicy sie załancza, termostat tez działa. Mowi ze moze to byc albo czujnik przy termostacie albo wskaznik temperatury zawyza. Dodam ze nigdy mi sie to nie robilo wczesniej ani tez nie robilem zadnej zmiany płynu chłodzacego ostatnio(odpowietrzenie). Nie wiem co robic! Prosze o pomoc.

cifek wawa
23-05-08, 14:26
nic sie nie martw... mam podobnie... tylko narazie nie mam czasu sie tym zajac ;)

piotrlyszcz
23-05-08, 14:33
nic sie nie martw... mam podobnie... tylko narazie nie mam czasu sie tym zajac ;)

a czego to wina? zdradzisz ?

mozes
23-05-08, 18:46
Może to ekstremalnie zabrzmi ale jak stoisz w korku spróbuj dodać gazu może pompa wody nie domaga a jak podkrecisz obroty to jakoś ten obieg jeszcze wymusza tylko nie przesadzaj z tymi obrotami
pozdrawiam

skobel
23-05-08, 21:01
Albo czujnik przy termostacie i wskaznik temperatury zawyza. Często zdarza sie własnie ze wskażnik temperatury zawyża - ja się spotkałem z tym. Z tym czujnikiem to są różne (przynajmniej w innych markach samochodów), że w różnych temperaturach załączają wiatrak.

Wooyyek
24-05-08, 02:59
mialem podobnie w d16y7.
temperatura wkrecala się w max jak stanąłem w korku i spadała momentalnie po ruszeniu.nie bylo możliwości zeby silnik nagrzewał się tak w kilaka sekund
pomogło oczyszczenie przewodu "masy" podłączonego do silnika a konkretnie skrzyni. :afro:

piotrlyszcz
24-05-08, 18:29
Siema.A wiec dzis poszedłem do auta i zaczalem kiminic co moze byc nie tak. Odpalilem silnik, pochodzil troche na luzie i zlapal temperature okolo mniej niz polowa skali.Nastepnie sporo okolo 20 minut chodzil az właczył sie wentylator chłodnicy.Dotknalem rurki od termostatu zimna. rurki od chlodnicy do głowicy tez zimna, chlodnica tez zimna a wentylator chodzi!!!!Mniej wiecej od wlaczenia wentylatora temperatura zaczela rosnac tak na 4/5 wskazowki skoczyla. Wentylator dalej chodzil, rurki obie zimne ale gorace byla rurka ta co prowdzi plyn do nagrzewnicy. Właczylem wiec nagrzewnice na maxa i cieple powietrze , wtedy temperatura spadła w oczach do połowy i wentylator tez sie wyłaczyl. Gdy wylaczelem nawiew cieplego powietrza temperatura zaczela wzrastac a wentylator znow sie właczył.Po jakims czasie dotknalem rurki co prowadzi plyn od termostatu do chłodnicy i wkoncy była ciepla. Sam juz nie wiem!!!Termostat sie zacina???

piotrlyszcz
24-05-08, 18:29
Siema.A wiec dzis poszedłem do auta i zaczalem kiminic co moze byc nie tak. Odpalilem silnik, pochodzil troche na luzie i zlapal temperature okolo mniej niz polowa skali.Nastepnie sporo okolo 20 minut chodzil az właczył sie wentylator chłodnicy.Dotknalem rurki od termostatu zimna. rurki od chlodnicy do głowicy tez zimna, chlodnica tez zimna a wentylator chodzi!!!!Mniej wiecej od wlaczenia wentylatora temperatura zaczela rosnac tak na 4/5 wskazowki skoczyla. Wentylator dalej chodzil, rurki obie zimne ale gorace byla rurka ta co prowdzi plyn do nagrzewnicy. Właczylem wiec nagrzewnice na maxa i cieple powietrze , wtedy temperatura spadła w oczach do połowy i wentylator tez sie wyłaczyl. Gdy wylaczelem nawiew cieplego powietrza temperatura zaczela wzrastac a wentylator znow sie właczył.Po jakims czasie dotknalem rurki co prowadzi plyn od termostatu do chłodnicy i wkoncy była ciepla. Sam juz nie wiem!!!Termostat sie zacina???

mozes
24-05-08, 18:35
Sam sobie odpowiedziałeś - termostat do wymiany.
pozdr

mozes
24-05-08, 18:35
Sam sobie odpowiedziałeś - termostat do wymiany.
pozdr