PDA

Zobacz pełną wersję : Nagle nie chce odpalac



SylverStoneVip
22-05-08, 23:03
WItam,własnie co wróciłem z dworu aby wyregulowac sobie lampy i wsiadam do auta chce odpalic a tu zonk żadnego krecenia nic.Kontrolki swieca wszystko niby gra a samochód nie chce zapalic.Slysze pompe jak przekrecam jest tylko cykniecie.Dodam ze zegarek po kazdym przekreceniu kluczyka na odpalenie mi sie resetuje co jest powodem tak nagłego zaniku??jedynie co odłaczyłem kostke w reflektorze zeby zobaczyc czemu mi nie dziala mechanizm wysokosci lamp ale wpiałem i tylko tyle....Sprawdzałem w bespieczniki pod maska i wszystkie sa ok sprawdzałem pod kierownica i takze jednak było ciemno i mogłem jakiegos pominąc.POMOCY

Cubus
22-05-08, 23:17
A akumulator Ci przypadkiem nie padł? Spróbuj lejcami podłączyć do innego i wtedy zakręcić.

SylverStoneVip
22-05-08, 23:20
hmm no taka opcje to dopiero jutro,ale skoro wszystko inne dziala??radio tuba swiatła alarm central i inne a tu zero krecenia ino cykniecie i reset radia i zegarka??

mozes
23-05-08, 07:39
żadnego krecenia nic.Kontrolki swieca wszystko niby gra a samochód nie chce zapalic
obstawiam rozrusznik - podnieś maskę i puknij w rozrusznik jakimś narzędziem np. kombinerkami ja miałem tak samo po puknięciu odpalił ale i tak musiałem rozrusznik wymienić bo automat rozrusznika się zje....
pozdr

kiero
23-05-08, 08:32
klemy czyste ?

młynas
23-05-08, 09:13
nie rozrusznik tylko aparat zapłonowy, wszystkie kontrolki sie pala,pompa załącza a nie odpal, czyli albo cewka w aparacie albo moduł,obstawiam moduł

Vesemir
23-05-08, 09:38
Rozumiem, że rozrusznik się nie obraca, tak? Słychać tylko jak się wysuwa trzpień? takie głośne "cyk". Jeżeli to nie aku (nie zaszkodzi go podładować), to będzie sam rozrusznik, ja miałem coś podobnego. Jeśli chcesz to zajrzyj do niego, wymontowanie nie jest trudne. Wyczyść dokładnie wszystko w środku (najlepiej płynem do połączeń elektrycznych), do tego sprawdź jaki jest stan szczotek (może się już wytarły albo zabrudziły). Potem przesmaruj miejsca pod tymi trybami, łożyska i temu podobne. U mnie rozrusznik "fachowcy" już skreślili a okazało się że naprawiłem go za niecałe 10zł. W moim przypadku padał dość długo najpierw dało sie go odpalić za którymś razem potem było coraz trudniej a na końcu w nawet po kilkudziesięciu próbach nie chciał odpalić (jedyny raz gdy zawiodła mnie Honda ;) )

jacek_bp
23-05-08, 10:52
Poprzednio glupoty napisalem, ktore nie mialy zadnego zwiazku z Twoim przypadkiem.

Skoro piszesz ze po przekreceniu kluczyka wszystko Ci przygasa i resetuje sie zegarek to znaczy ze robisz zwarcie po przekreceniu kluczyka. Tak jak koledzy pisza zobacz rozrusznik, ale najpierw zaczolbym od tego co robilem przed wystapieniem usterki. Wypnij te wtyczke i zobacz jakie objawy bedziesz mial, czy dalej bedzie Ci resetowalo zegarek. Moze to glupie ale moze wsadziles wtyczke odwrotnie, wydaje mi sie ze ten silniczek od pozycji swiatel zaczyna dzialac po przekreceniu kluczyka czyli w chwili gdy chcesz opdalic auto, moze tam jest jakies zwarcie. Jezeli to sie stalo w czasie gdy auto stalo nie wydaje mi sie ze to moze byc rozrusznik, chociaz wykluczyc nie mozna. Obejrzyj tez jak wyglada Twoj akumulator moze poszla Ci jedna celka i objawy tez beda takie jak opisujesz. Akumulator nie da tyle pradu zeby przekrecic rozrusznik a napiecie spadnie dobrze ponizej 6 V.

mozes
23-05-08, 18:41
nie rozrusznik tylko aparat zapłonowy, wszystkie kontrolki sie pala,pompa załącza a nie odpal, czyli albo cewka w aparacie albo moduł,obstawiam moduł
O czym ty piszesz przecież wyraźnie napisał

żadnego krecenia nic.Kontrolki swieca wszystko niby gra a samochód nie chce zapalic
od kiedy to rozruchu dokonujemy aparatem zapłonowy :bicie:

yaceek
25-05-08, 10:43
czesc.

ostatnio miałem to samo. po przekręceniu kluczyka nic. tzn na początku lekki szum, gasną odpowiednie kontrolki i dalej nic. w moim przypadku tyczy sie to immobilizera. bo mruga kontrolka o wygladzie "kluczyka". więc zaobserwuj czy migoce ci ta kontrolka po przekręceniu. jeżeli tak to jest błąd immobilisera

yaceek
25-05-08, 10:43
czesc.

ostatnio miałem to samo. po przekręceniu kluczyka nic. tzn na początku lekki szum, gasną odpowiednie kontrolki i dalej nic. w moim przypadku tyczy sie to immobilizera. bo mruga kontrolka o wygladzie "kluczyka". więc zaobserwuj czy migoce ci ta kontrolka po przekręceniu. jeżeli tak to jest błąd immobilisera

mizer
26-05-08, 09:40
No i podstawa - dobrze wyczysc klemy i porzadnie przykrec do akumulatora..