PDA

Zobacz pełną wersję : Civic EJ8 z motorkiem D16Y8. Problem ze spalaniem



rashu91
09-05-14, 11:27
Witam. Mam ogromny problem ze spalaniem. Po wymianie sondy, czujnika temp. cieczy chłodzącej, podmianie i sprawdzeniu MAP Sensora, czujnika temp. powietrza dolotowego oraz sprawdzeniu TPS'a wciąż to samo... Spalanie rzędu 12 - 13 litrów przy spokojnej jeździe... Ostatnio co odkryłem to to, że na 98 % wałek rozrządu jest od D16Z6 lecz z kółkiem od Y8, dzięki czemu nie mogę ustawić rozrządu na znaki i jest cofnięty o ząb do tyłu wałek rozrządu... ustawiałem go na znaki to chodził jeszcze gorzej... Czy to może spowodować takie zużycie paliwa? Mi się już pomysły skończyły. Jakbyście mieli jakiś jeszcze pomysł to proszę o podpowiedzi.. Z góry dziękuję.

falek84
09-05-14, 16:41
a może termostat cały czas otwarty i silnik niedogrzany na ssaniu chodzi

rashu91
09-05-14, 18:18
Właśnie nie.. obroty trzyma w normie.. sprawdzałem temp płynu przy otwarciu termostatu i przy włączeniu wentylatora i jest ok. Jedyne co mi przychodzi już do głowy to ten wałek rozrządu.

Michał102
09-05-14, 22:58
Mam ten sam silnik i wałek z Y2 (identyko co Z6).
Musisz zapodać kółko z Z6 i rozrząd ustawić na znak na godz. 7 (ta pojedyncza strzałeczka).

Potem stroboskop do ręki i patrzeć, czy da się ustawić zapłon. Jeśli nie, to musisz szukać wałka z Y8, albo stroić motorownie (u mnie konieczna była korekta zapłonu w kompie, ale to może przez aparat zapłonowy, który jest składany z kilku).

Najlepiej uderz do forumowicza Jogal... on na pewno pomoże Ci ten problem rozwiązać:)

rashu91
10-05-14, 01:05
I tak zamierzam zdobić :) Kółko z Z6 już do mnie pędzi :) Jak tylko przyjdzie to montagenegeszegerege i ustawienie zapłonu na lampie :) Co do ustawienia rozrządu to mi jeszcze dokładnie z tym przyjdzie ciocia AutoData :) Będę patrzał pod ustawienie Z6 :) Podobno to jedyny silnik którego ustawia się na tej skośnej kresce a nie na tych dwóch poziomych :) Będę pisał co i jak już po naprawie :)

rashu91
17-05-14, 14:35
Wymienione... Czekam na efekt.. ale obawiam się, że to chyba nic nie dało... Może inaczej.. albo to złudzenie albo i nie, lecz tak jakby przybyło momentu obrotowego... Zapłon UDAŁO mi się ustawić, lecz aparat mam skręcony na maxa w stronę budy... Jest też taki objaw, że jak pracuje na jałowych to występuje coś takiego, jakby wypadanie zapłonu, gdzie aparat mam podmieniony, cewkę podmienioną, moduł i czujniki pomierzone... świece nowe, kable sprawne. Już nie mam pomysłu :( Jedyna różnica jest taka, że jak miałem założone kółko od Y8 to nie mogłem ustawić na znaki rozrządu bo była tragedia.. teraz jak mam założone od Z6 to pracuje ten silnik jakoś... no ale to "wypadanie zapłonu".. chociaż nie widać tego na obrotomierzu.. POMOCY! :(

rashu91
19-05-14, 19:16
Pod temat.. jakie objawy będą jeżeli wtrysk będzie lał i jak to sprawdzić?