PDA

Zobacz pełną wersję : CZY KTOŚ SPRAWDZAŁ KIEDYŚ MODUŁ ZAPŁONOWY OD D16z6?



kubaty
22-09-05, 11:09
jak wyżej . auto wogóle niezapala. był błąd 15 . wymieniona kopułka rozdzielacza i palec. przekażnik przelutowany sprawdzony działa prawidłowo. cewka sprawdzona też ok. paliwo w baku jest przewody wys nap wymienione . myslałem ze to moduł . ale auto czasami zapalało, troche mi szkoda kasy na nowy moduł a niemam zkąd porzyczyć.co to może być ? prosze o pomoc. sprawdzałem moduł według książki. jest tam napisane żeby wymienić moduł jeżeli wartości napiecia lub oporu na którymkolwiek z zacisków nie zgadzają sie z wartością napięcia akumulatora. no i dwa wyniki napięcia sie nie zgadzaja tyle że o dziesiąte i setne wolta. teraz niemam pojęcia czy to ma znaczenie i czy moduł wymenić???????????? prosze o pomoc

emg
22-09-05, 11:41
dziesiąte i setne raczej nie mają znaczenia, a jest iskra czy nie ma?

kubaty
22-09-05, 11:48
no własnie niewiem jakl to sprawdzić? może mnie pouczysz?

emg
22-09-05, 11:51
wykręć świecę, włóż do fajki, przyłóż świecę do bloku, a druga osoba niech zakręci rozrusznikiem i będzie widać. Nie można sprawdzać samym kablem bez świecy, bo szlag może trafić moduł albo kompa

baza
22-09-05, 12:01
No więc tak.Kolega jak miał szczelony modół to wystarczyło na pycha dośłownie 0,5m i zapalało. Przy takim czymś raczej nie ma mowy żeby się coś popsuło.
Jeśli nie to a iskra jest to proponowałbym najpierw wymienić przekaźnik od pompy paliwa.
Bo to jak się zdziaduje to nie idzie chadry odpalić.

LIO
22-09-05, 12:26
zacznij od sprawdzania iskry, tak jak pisze emg

kubaty
22-09-05, 15:04
iskra jest . coś w manualu wyczytałem że trzeba sprawdzić chyba jakić kondensator c212???moż ektoś wie o co chodzi? pisza ż ejest wprawym górnym rogupo maską

MacK
22-09-05, 15:44
iskra jest . coś w manualu wyczytałem że trzeba sprawdzić chyba jakić kondensator c212???moż ektoś wie o co chodzi? pisza ż ejest wprawym górnym rogupo maską
chyba connector C212 czyli złącze a nie kondensator, w manualu jest to złącze zaznaczone gdzie jest. A jest ono po prawej stronie silnika czyli jak podniesiesz maskę topo twojej lewej :wink:

kubaty
24-09-05, 13:41
dzisiaj niewiadomo z kąd moja honda zapaliła? niewiem jak i dlaczego niemam pojęcia??????? jak wymieniłem kopułke palec wogóle nie zapalała. p 3 dniach nagle zapaliła a nic niezrobiłem nic nierozumiem?????

baza
24-09-05, 15:24
Trzeba się przyzwyczaić że honda jest tak miłym dla użytkownika autem że sama się potrafi serwisować ;)