PDA

Zobacz pełną wersję : długa droga chamowania (ABS)



CIV85
21-05-08, 00:09
Mam taki problem czy u was tez macie tak dlugom droge chamowania przez ABS to znaczy ze przy tylko troszke wiekszym wcisnieci hamulca odrazu zaczyna lapac abs wciskam go jak tylko moge ale zeby go zatrzymac troche drogi potrzebuje i tak samo na dziurach czy skreconych kolach niemal odrazu lapie abs.na sliskiej powiezchni lub piasku kola sie blokuja ale na asfalcie ni **** niema takiej opcji.czy to moze byc przyczyna ze klocki juz sie koncza bo faktycznie za duzo ich juz nie zostalo

skobel
21-05-08, 12:35
Nie wiem co z ABS-em czy łapie za szybko ale wiem że w hondach hamulce nie są najlepsze. Mozna swobodnie nazwać je "zwalniaczami";)

sz3rsz3ń
21-05-08, 12:50
A może to marne opony.

Zauważyłem różnicę przy przesiadce z zimówek na letnie.... na suchej nawierzchni.

Co do klocków to w hondowskich są takie blaszki które informują o zużyciu klocka. więc skoro nie ocierają to powinno być ok. Wina może być w czujniku ABSu ...może mu coś tam szwankuje.

U mnie ABS włącza się na nierównościach co mnie strasznie irytuje ...ale na płaskim jest jak najbardziej poprawnie. a droga hamowania nie odbiega od rozsądnej normy.

Fakt jest faktem że hamulce w hankach to kiszka.

cbool67
21-05-08, 13:05
ja jestem bardzo zadowolony ze swoich hamulcow. nie mam absu z tylu bebny. Nowe tarcze i klocki zalozone i nie moge zlego slowa powiedziec. Stoi na pisk wtedy kiedy chce.

eMBee
21-05-08, 13:31
ja też jestem teraz bardzo zadowolony z hamulców :)
nowe dobre tarcze + klocki + abs

kiedyś w moich Preludach hamulce rzeczywiście
były masakrycznie beznadziejne,
ale teraz jest super

naturalne jest to, ze droga hamowania sie wydłuża po załączeniu abs,
ponieważ jakby nie patrzeć abs odpuszcza impulsowo siłę hamowania,
aby zapobiegać poślizgowi, jednak największy plus jest taki,
że możesz omijać przeszkodę...
na nierównościach także naturalne jest załączanie sie abs'u,
bo koła się zatrzymują w powietrzu...
skąd czujnik ma wiedzieć, że to przez oderwanie się od ziemi...

jeżeli wydaje Ci sie, ze nazbyt sie ta droga hamowania wydłuża,
to jedyna rada wg mnie, to wymiana tarcz i klocków

CIV85
21-05-08, 13:54
no klocki to lada dzien wymienie i zoabacze co bedzie jak nie to itarce sie wymieni. a jeszcze jedno pytanko czy na asfalcie powinno normalnie kola blokowac i odpuszczac bo w wczesniejszym aut po wpierdo pedalu do konca blokowal normalnie i odpuszczal a tu tak niema tylko ewentualnie na mokrej nawiezchni lub na piasku na aswalcie tak niejest czy to jest normalne ??

eMBee
21-05-08, 14:01
na asfalcie tez powinien terkotać :aloha:

generalnie zawsze ma zapobiegać zablokowaniu kół
nie zapobiega tylko przy bardzo minimalnych prędkościach
bezpośrednio przed zatrzymaniem auta

zkruk
22-05-08, 10:53
wymień amorki - bo pewnie już ich nie masz
dodatkowo - kiepskie opony
sprawdź stan zawieszenia


na samym końcu sprawdziłbym pierścienie ABSu

CIV85
22-05-08, 12:30
tak sie sklada ze amortyzatory sa nowki 2 tygodnie temu zmieniane.opony sa w bardzo dobrym stanie ale co prawde jakie noname

mizer
22-05-08, 12:38
heh - dokladnie,na nierownosciach lapie ABS jak dziki,ale mozna sie przyzwyczaic :aloha: