PDA

Zobacz pełną wersję : problem z szybą kierowcy ej6



x-gambit
03-05-14, 22:11
Witam. Padły mi w jednym czasie dwie rzeczy: Centralny oraz podnoszenie szyby od strony kierowcy. Centralny raczej już znam przyczyny natomiast szyby nie do końca. Do tej pory śmigała bardzo dobrze. Zero objawów zacinania, ciężkości podnoszenia itp. Wydaje mi się że to przełączniki w drzwiach kierowcy lecz nie wiem za bardzo jak to sprawdzić... Szyba pasażera działa normalnie nawet z przełącznika kierowcy. Czy wie ktoś może czy da rade po wyjęciu kostki z przełącznika połączyć jakieś kabelki żeby zobaczyć czy szyba chodzi. Nie chciałbym nie potrzebnie kupić nowego przełącznika. Może ktoś już to przerabiał :) Pozdro

Genax
03-05-14, 23:02
Zdemontuj boczek w drzwiach, odczep kostkę i sprawdź czy styki tam nie są zaśniedziałe. Ja tak kiedyś miałem w Kii combi 2001r. i bo przeczyszczeniu działa szyba normalnie :) Mam ten sam problem u siebie w EM2 i za jakiś czas sprawdzę to bo szyba u pasażera raz się zamyka, a raz nie. Nie zrobiłeś jakiegoś zwarcia w centralnym? Sprawdź bezpieczniki i to 2 jeden jest pod maską, a drugi pod kierownicą :)

eMAGIeliK
04-05-14, 17:03
Odepnij wtyczkę z silnika szyby i sprawdź multimerem czy po naciśnięciu przycisku szyb pojawia się napięcie. Jeśli nie to oznacza jakąś przerwę.

Z kolei żeby sprawdzić silnik to popatrz po kolorach kabli i na krótko.

Maroo1981
04-05-14, 17:34
znam kolesia który reperuje szyby za 100zł !!!

Watzik
04-05-14, 19:27
... Zlamane kable miedzy slupkiem a drzwiami... Akurat to mecze! Rrrr


Sent from my iPhone using Tapatalk

HEG8
04-05-14, 20:22
Zanim rozpieprzysz wszystko w aucie i pomierzysz wszelkie możliwe kości - otwórz drzwi, zdejmij gumową osłonę z kostki przy drzwiach - na bank znajdziesz luźne/urwane kable przy kości - tam leży przyczyna...

x-gambit
04-05-14, 20:50
To co piszecie czyli luźna wtyczka między drzwiami a budą przerabiałem już kiedyś wystarczyło przeczyścić i docisnąć i śmigało. Zrobiłem tak jak eMAGIelik pisał i po nitce do kłębka. Tym razem winowajcą była wtyczka od silniczka którą wpina się w wiązkę a wiązkę z kolei do przycisków od szyb :) Nie miała żadnych śladów żeby zaśniedziała czy coś i po poruszaniu jej zaczęła normalnie działać, ale i tak przeczyściłem wacikami do uszów z acetonem i posmarowałem smarem miedziowym i lata :] co do centralnego to na 90% tam mała puszeczka zwana centralką... Z doświadczenia wiem już że te wszystkie wtyczki, kostki itp w wiązkach drzwiowych chyba po prostu już tak mają że co jakiś czas odmawiają posłuszeństwa. Wystarczy dotknąć palcem lub poruszać i wszystko śmiga. Zapewne ma na to jakiś wpływ to że zdarłem kiedyś ori folie która była pod boczkami drzwiowymi i może wilgoć po deszczu lub myjce daje o sobie znać. A najlepsze że jak szukasz przyczyny i już ją znajdziesz że to np. ta kostka nie styka więc ją odpinasz i zonk. Ani nie jest zaśniedziałą, jest fabrycznie posmarowana jakimś środkiem przewodzącym, wizualnie wygląda super dobrze a nie styka :/ ruszysz, dmuchniesz, odepniesz, wepniesz i śmiga ... Dziwne :/ ale dzięki za pomoc :)