PDA

Zobacz pełną wersję : jak się dostać pod maskę? ej9 hb



SIMBA
03-05-14, 18:06
Cześć,

pacjentem jest ej9 hb. Jakiś czas temu zmieniałem lampy z angelsów z przetwornicami na oem. Doszła instalacja z amberami. Parę dni temu padł akumulator. Naładowałem na max. Dzisiaj chcę otworzyć samochód, a tu tylko słyszę reakcję drugiej syreny za atrapą grilla. Syrena główna odpowiadająca za otwarcie zamków nie odpowiada. Niefortunnie okazało się, że poprzedni właściciel nie zainstalował wkładek do zamków, w związku z czym nie ma możliwości otwarcia drzwi kluczem. Moje pytanie - w jaki sposób dostać się do komory silnika bez otwierania klapy z poziomu kabiny? Da radę to zrobić po zdjęciu zderzaka czy tylko szyba out lub inne magiczne sposoby otwierania? Przysięgam, że od razu wywalam akumulator i wrzucam inny. Ten ma ledwie 3 lata a już taki z nim problem jest....

Dzięki,
pozdrawiam!

Sheiva
03-05-14, 18:23
Po ściągnięciu zderzaka od razu byś miał zamek na wierzchu i linkę byś odczepił.
Z tym, że aby ściągnąć zderzak w całości, potrzeba... otworzyć maskę, bowiem są spinki pod grillem, którego notabene także potrzeba ściągnąć. Najmniejszą szkodą byłoby chyba wyrwanie grilla i przez ten otwór dostanie się do zamka. Ale poczekaj, może jeszcze inny klubowicz podpowie lepszy i mniej inwazyjny sposób.

siara87
03-05-14, 18:43
jesli nie ma klimatyzacji powinienes zdjac oslone pod silnikiem, polozyc pod autem i dosiegnac od dolu

wiesko1261
03-05-14, 19:32
a próbowałeś kluczykiem otworzyć tylną klapę ?
warto sprawdzić ;)
kurcze sam u siebie posprawdzam od 3 lat nie otwierałem kluczykiem :confused:

Sheiva
03-05-14, 22:24
siara87, dobrze gada!
Jak nie masz klimy, podnieś auto, odkręć dolną osłonę za zderzakiem na szerokość pasa, wyciągnij zaślepkę obok chłodnicy wody i sięgniesz po omacku by popróbować.

SIMBA
04-05-14, 00:15
no to chłopaki zagiąłem Was wszystkich ^^'

1. Klima jest więc ta opcja odpada;
2. Nie mam zamka tylnej klapy - jest zrobiona na płasko z zaspawanym miejscem na tablicę :)
3. Niestety zapomniałem o tym nieszczęsnym grillu.... pytanie co się bardziej opłaca - zapłacić "majstrowi" za otwarcie / *******alić szybę / wyłamać grilla? Dodam, że mugenowa replika, więc trochę szkoda. Chyba mniej kasy wziąłby jakiś "Wytek" za podważenie listwy szyby kierowcy ;p. Ew. za free sam szybę *******alę z trepa i będzie spokój ;p. Pytanie co taniej wyjdzie... ;/.

Swoją drogą, to czy Wy sami nie mielście problemu tego typu? Tzn. chodzi mi o kwestię akumulatora. Mając instalację świateł oem + amber mieliście problem z akumulatorem? Jaką jednostkę polecacie? Ja nie pamiętam teraz firmy swojego aku ale wiem że 55Ah posiada. Nie wiem, czy jest coś mocniejszego w rozmiarze pasującym do ej9 hb. A jak z kolei ma większa moc aku do alternatora? Daje radę, by doładować aku czy jest to problem? Generalnie muszę przyznać, że mam sporo odbiorników prądu:

- instalacja LPG
- wzmacniacz z kondensatorem;
- radio;
- ambery front na przełącznik;
- lampy OEM + phillips color vision yellow
- lampy tył LED
- uwaga (większość uzna że wiocha) listwę LED za grillem z motywem m.in. knight rider :). Sterowana z pilota i używana na postoju, ew. czasem przy przejeździe przez miasto :). Jako że LED, nie pobiera dużo prądu;
- że nie wspomne o zabezpieczeniu w postaci odcinki zasilania bez wcześniejszego stworzenia obwodu poprzez dotknięcie 3 punków - jedna migająca dioda :)

Z żadnego nie mam zamiaru rezygnować. Dodam, że ostatnio gość sprowadził mi do motoryzacyjnego na moje życzenie irydowe świece NGK z przeznaczeniem do samochodu z instalacją LPG. Cena to ok. 42zł/sztuka. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ, ale wydaje mi się, że ogólnie muszę dłużej zakręcić, by samochód odpalił. Kabli zapłonowych nie zmieniałem.

Wcześniej były angel eyes z przetwornicami, zużywały jeszcze mniej prądu. Aku ma ok. 3 lat. Ciul wie, może felerny jakiś... ;/

Cóż, na razie muszę dostać się do auta... jakieś nowe propozycje?

piotreek23
04-05-14, 06:21
Standardowy aku ma chyba 45Ah więc i tak masz większą wersję, jak wpakujesz coś jeszcze większego to alternator nie podoła. Sprawdź czy nie wyparował :D (zabrakło wody) bo już się osobiście spotkałem jak bezobsługowa Centra wyschła po roku :P :P. Co do otwarcia spróbuj szybę na chama spuścić.

pobo22
04-05-14, 08:00
ściągnąć gumę otaczającą szybę (użyć wystający cycek ) - delikatnie odchylić szybę i prętem cienkim ale mocnym otworzyć przy klamce od środka

Endrju1
04-05-14, 09:05
Czytając że masz 2 syreny i do tego masę gadżetów, to jest spore prawdopodobieństwo że przydarzy ci się to nie raz.
Na początek, jeszcze przed zmianą akumulatora warto zrobić porządny przegląd całej elektryki, wszelkie gadżety i świecidełka podłączyć tak, aby dostawały zasilanie dopiero po przekręceniu kluczyka (wtedy zniknie ci problem, ze coś nagle pobrało prąd), wzmacniacz również da się w ten sposób podłączyć, z tym że przez przekaźnik (duży pobór).
Co do otwierania, szyba to koszt na allegro 30-40zł + przesyłka, gril pewnie też te okolice, choć może nieco więcej, u mnie w mieście "otwieracze" biorą 60-100zł, choć oczywiście możesz gdzieś zadzwonić i się po pytać o cenę, bo na przykład do szyby dojdzie ci sprzątanie z odłamków.
Ewentualnie ściągnij sobie servis manuala z tematu przyklejonego, tak będziesz widział jak lecą cięgna wewnątrz drzwi, wyjmiesz listwę przyokienną i może uda ci się rozebrać bezinwazyjnie.

SIMBA
04-05-14, 12:22
dzięki za rady. No gadżetów mam sporo, prawdę mówiąc to nie ma chyba lepiej zabezpieczonego samochodu przed włamaniem i kradzieżą - sam teraz mam problem hahah ;p. Nie powiedziałem, że jeszcze jest czujnik przechyłu, bear lock na skrzynik, nakrętki zabezpieczające na kołach. Możliwe że elektrolit wyparował.... pierwszy raz ładując ten akumulator odkręciłem korki - możliwe że elektrolit wyparował. Po doładowaniu nie sprawdziłem stanu płynu... Chyba sam sobie problem stworzyłem. W jaki sposób podłączyć np. instalację amberów za stacyjką? W tej chwili mam od plusa aku przez bezpieczniki do przełącznika dwupozycyjnego w kabinie.

piotreek23
04-05-14, 12:43
@Simba spokojnie jak są korki wystarczy sprawdzić stan elektrolitu ale na odstanym akumulatorze!! jeśli będzie za mało (chyba musi wystawać ponad płyty 1/3; mogę się mylić do sprawdzenia w google) to dolać destylowanej. Korki jak są to na czas ładowania się odkręca żeby ci nie eksplodowało od nadmiaru gazów :P. Jak byś go zagotował tak żeby wyparował to chłopie byś miał niezłą zabawę z gotującym się kwasem :D

Co do zabezpieczeń tych aut nie kradną :D co komu po starej Hondzie Na części?, papiery? jak już to tylko jakieś kurduple buchną co by pojeździć a na takich to starczy alarm ;-)

SIMBA
04-05-14, 12:56
tak tylko że docelowo szykowane wozidło było pod 17 alu chromowane keskin kt7 albo inne dobre koło. Dla kół niejednokrotnie cały samochód kradną, także wiesz.... ;p

siara87
04-05-14, 14:34
dalej mozesz zrobic tak jak mowilem, podnosisz auto odkrecasz oslone odginasz dwa dolne mocowania chlodnicy podwazasZ ja do gory nastepnie odchylasz w strone silnika i juz powinno sie zrobic miejsce na reke, jesli sie nie uda mozesz sprobowac przez kratke zderzaka pod tablica rej , tylko bedziesz musial przeciac ze dwa pionowe żeberka najlepiej tak zeby rejestracja to zakryla ,pozniej to rozchylasz blokujesz jakikms klockiem i powinno sie dac przelozyc reke

SIMBA
04-05-14, 18:04
ok samochód otwarty - klasycznie przez ozdobną listwę szyby kierowcy ;p. Pierwszy raz włamywałem się do swojego auta ;p. Nawet nic nie połamałem, więc jest w porządku :). akumulator się ładuje - okazuje się jednak że ma 45Ah zamiast 55Ah jak mówiłem wcześniej. Poziom elektrolitu się zgadza... no cóż przerobię instalację tak by dostawała prąd po przekręceniu kluczyka. Pytanie tylko czy wpinać się w bezpieczniki pod maską czy pod kierownicą? Jest na to jakiś manual ze zdjęciami? Elektryka to nie mój konik - robiąc ambery robiłem coś podobnego po raz pierwszy.

piotreek23
04-05-14, 21:23
Najpierw zobacz jakie masz ładowanie na włączonym silniku. Pomiar napięć cię czeka. Być może alternator nie wyrabia i jest zwyczajnie do regeneracji.

SIMBA
05-05-14, 00:53
to możliwe. Chcę jednak niebawem zainstalować jeszcze fogi od jarusnet'a, dlatego biorę pod uwagę mocniejszy alternator. Z czym wiąże się włożenie mocniejszego alternatora do ej9 hb z 97r? Czy jest to w ogóle możliwe? Możecie podać mi konkretny model?

sebawo
05-05-14, 07:53
ale po co Co mocniejszy altek? Przecież najbardziej wypasione wersje civów z fogami, klimą i pełną elektryką dalej miały aku 45Ah i normalny seryjny altek. Jeśli jest problem z rozładowującym się aku, to ja bym problemu szukał w instalacji/układzie ładowania a nie wymyślał większe/mocniejsze aku/alternatory.
Na moje to bankowo altek do przeglądu z wymianą szczotek, sprawdzeniem regulatora i łożysk.

piotreek23
05-05-14, 15:13
Na razie poczekajmy na wyniki pomiaru napięć.
A)Po nocy bez włączania silnika na akumulatorze
B)Na włączonym silniku na klemach. Przy zerowym obciążeniu
C)J/W tylko na pełnym obciążeniu czyli włączeniu czego to się tylko nie da.
Wtedy można coś powiedzieć. :=) Akumulator po 3 latach też już mógł wydać ducha, to nie są te kostki co na pierwszy montaż szły :P (Są dostępne parę lat temu 600zł za Panasonica mi zawołali)

daniels10
07-05-14, 01:39
To nie lepiej było wturlac sie pod samochód zaczepić + na rozrusznik a - na silnik i go otworzyć xd z innego aku ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk