PDA

Zobacz pełną wersję : Swap skrzyni automatycznej na manual w d16y8 ej8 jak sensownie I rozwojow



kostek1234
28-04-14, 12:02
Witam przymierzam sie do zmiany skrzyni automatycznej na manualna w swojej ej8 z silnikiem serii d16y8 , z 97r.
Automat jsk sie okazalo jest bardzo wygodny I dziala plynnie I bez zadnych problemow ale brakuje mi manuala tym bardziej w tym silniku

Chcislbym prosic was o porade jakie elementy beda mi potrzebne dokladnie itd , skoro zmieniam juz cala skrzynie czy nie warto wlozyc np krotszej skrzyni np od d13 itd , sa napewno konfoguracje skrzyn z tym silnikie ktore daja lepsze wspolgranie , nie interesuje mnie wymiana poszczegolnych przelozen w samej skrzyni lecz nzjbardziej optymalna konfiguracja silnika d16y8 z skrzynia od innego badz tak jak fabryka nakazala od tegoz samego , rowniez zapytanie o komputer ktory ( rozwojowy ) nalezalo by przeszczepic ,

Lista elementow ktore potrzebuje : prosze mnie poprawic jesli o czyms zapomnialem itd

-skrzynia (jaka? z jakiego modelu )
- wysprzeglik z pompka ( domyslam sie ze te sa uniwersalne z roznych modeli ? )
- sprzeglo I kolo zamachowe ( najlepiej jak w najlepszej formie lub nowe skoro juz zmieniac? )
- pedal sprzegla I hamulca ten w automacie jestszerszy , niektorzy poprostu go tna bo niby jest ciezko go wymienic ale wole go poprostu wymienic aby byl jak fabryczny
- drazek zmiany biegow z mieszkiem i galka ori lub jakas fajna ktora zaproponujecie ale nie mugens jakos mi nie podchodza
-ramiona ktore ida od drazka do skrzyni nie wiem jak to sie fachowo nazywa,
- tunel srodkowy pod manuala moze z kubkami o ile to nie oddzielny wklad ?
- licznik od manuala mam od automata I na nim tarcze ala sir indiglo moge albo go zostzwic czy moze poprostu zmienic tylko jedna tarczke bez wyciac pod automat I zakryc ten wskaznik ?
- wiazki , I wezyki ale niewiem ktore dokladnie czy ida jakies od skrxyni napewno z jakis czujnikow I czy trzeba wiazke od komputera wymieniac
- komputer od serii czy p28 ? Z mozliwoscia pozniejszej modyfikacji itd ,,,
- poloski ( podobno sa identyczne jak w manualu ale proszeo potwierdzenie )

Wiem zeten temat byl poruszany juz kilkakrotnie ale ten temat dotyczy konkretnie d16y8 I potrzebuje dokladnie pomocy przy tym modelu .

Z gory dziekuje za pomoc I namiary lub propozycje skad to mozna skompletowac kompletnie lub kto I za ile moglby mi to sprzedac jednak aby nie zasmiecac tematu info o zakupach prosze kierowac na priv

Pozdrawiam Tomasz

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka