PDA

Zobacz pełną wersję : nie działa wentylator chłodnicy civic i pare pytan o klime VI gen qp d16y7



konrad739
25-04-14, 11:10
Witam problem jak w tytule bezpieczniki sprawdzone wentylator podłączony na krótko dziala .
Drugi problem mam z klimatyzacja mianowicie klima była od nowości a od kiedy ja mam samochód to nie miała chłodnicy od Klimy chlodnice kupilem i zamontowalem i teraz takie pytania;
Na panelu nawiewu po wciśnięciu wlacznika AC nic się nie dzieje nawet nie podświetlane się włącznik po wciśnięciu . co to może być ?
Drugi problem to jak sprawdzić czy sprężarka jest sprawna ?

piotreek23
25-04-14, 12:29
Co do wentylatora to czujnik pewnie padł.

konrad739
25-04-14, 14:35
Gdzie ten czujnik się znajduje

falek84
26-04-14, 16:24
Gdzie ten czujnik się znajduje

na termostacie

luchuma
26-04-14, 16:45
w obudowie termostatu kostka 2 pinowa
jak odlaczysz kostke to zewrzyj piny we wiazce i wlacz zaplon (wentylator powinien sie wlaczyc)

jesli masz zapowietrzony uklad to czujnik nie zlapie temperatury i nie bedzie sie wlaczal wentylator

konrad739
27-04-14, 09:13
Ok dzisiaj sprawdze czy się wlacy się wentylator po zwarciu pinów i sprubuje odpowietrzyc układ chłodzenia. A ma ktoś może pomysły co z ta Klima ?

wwljohn
28-04-14, 17:08
Układ odpowietrza się sam. Co do klimy może padł Ci przekaźnik (w puszczce pod maską), a może ktoś go specjalnie wyjął. Na puszce masz opisane w którym miejscu się znajduje. Zakładam oczywiście, że nie świeci Ci się gdy bieg wentylatora jest przynajmniej na 1 biegu :)

konrad739
01-05-14, 10:28
Chłodzenie silnika zrobione wyjalem termostat sprawdziłem czy działa tak samo czujnik od uruchomienia chłodnicy czujnik działał termostat nie termostat wymieniłem i zaczeło działać :) Przekaźnik jest napewno czy sprawny nie wiem :D A co do tego ze nie świeci to chyba sprawdzałem bez włączonego wentylatora ;/ Dzisiaj sprawdzę na włączonym biegu juz :) A wie ktos może jak sprawdzić czy sprężarka działa ?

konrad739
24-05-14, 17:15
Witam niestety problem z chłodzeniem nadal jest zauwazylem ze po przejechaniu powiedzmy 50 km wywala mi płyn zbiorniczkiem a przed odpaleniem samochodu chłodnica była zalana do pelna a zbiorniczek do polowy

luchuma
24-05-14, 18:18
Albo zke odpowietrzony albo upg

paplatalk 4

piotreek23
24-05-14, 20:08
VI genie się IMO samo odpowietrza. Zrób test Odpal silnik (ale zimny!) i odkręć korek od wyrównawczego. Niech ktoś trochę pogazuje. Jak będzię bomblować 95% UPG.