PDA

Zobacz pełną wersję : demontaz lusterka



mule
11-11-04, 02:46
i znowu pytanie o demontaz, czy ktos mi powie jak sciagnac z lusterka samo zwierciadlo?chodzi o lusterko bez sterowania elektrycznego, wyglada ze jest na takim przegubie nie wiem czy to jest na zatrzask czy cos odkrecic czy ogole sie nie da, a nie chce urwac!!

boomer
11-11-04, 04:12
A ono nie jest przyklejane? Tez jestem ciekawy bo chcialem u siebie zdemontowac. BTW Wiecie moze gdzie mozna dostac asferyczne szkla lusterek (obejmujace martwe pole)?

ARTX
11-11-04, 09:02
przerabialem to w poprzednim aucie.. musisz pierw rozebrac caly poczek, zorkrecic srubeczki od mocowania calego lusterka. Pozniej jak juz wyjmiesz, masz 3srubki od spodu.. odrkrecasz i czesc obudowy masz juz za soba :) pozostanie ci pare srubek i wkladzik wyjety 8)

mam nadzieje, ze nie bardzo pomieszalem i wiesz o co chodzi bo ja jeszcze z rana "pysznej kawy" nie pilem :twisted:

TOMI 3D
11-11-04, 13:28
Mule napisał :

wyglada ze jest na takim przegubie nie wiem czy to jest na zatrzask czy cos odkrecic czy ogole sie nie da, a nie chce urwac!!

Dokładnie tak, przegub ten jest na zatrzask musisz go delikatnie wkrętaczkiem wychaczać i wyciągać palcami zwierciadło. Jak zdejmiesz ten duży centralny przegub ( jest w kształcie kuli ) to z boku niego są jeszcze 2 takie same tylko malutkie. Powodzenia i nie połam niczego

ARTX
11-11-04, 13:31
aha to chodzilo o samo lustro :oops: a ja myslalem jak zdjac lusterko :lol: sorki ale dopiero wstalem ;)

zed
25-12-05, 12:13
Tez mam taki problem z wkladem lusterka od strony kierowcy bo mam pekniete.Wklad juz mam ale jak raz sie za to zabralem to zaczalem sie zastanawiac czy trzeba caly ten wklad wyjmowac-szklo w tym plastiku z galka czy moze da rade podwadzic samo szklo?Balem sie zeby nie wylamac tych dwoch plastikowych zatrzaskow ktorymi mocowany jest caly wklad?Co Wy na to?

gorek
25-12-05, 23:16
niech cos ktos powie bo mnie to tez sie tyczy ...tez mam zonka :(

boomer
27-12-05, 10:55
A moim zdaniem szukajcie lenie smierdzace w archiwum

lukass
27-12-05, 11:33
A moim zdaniem szukajcie lenie smierdzace w archiwum he he ..a co do lusterka..mialem ten problem..a ze rozbierac sie nie chcialo przykleilem wklad na lusterko pekniete..i pasuje idealnie..wyglada bardzo dobrze..a trzyma sie juz rok..wiec doraznie mozna tak zrobic. przykleilem na tasme taka obustronnie trzymajaca..oczywiscie wczesniej trzeba wyczyscic..i odpowiednio kilka warst przykleic ale jest ok :)

Dominic
27-12-05, 12:27
jesli chodzi o wyciągnięcie wkładu to trzeba poprostu uzyc siły i delikatnie je "wyłamać" ciągnąc od góry ja tak robilem i nic nie popsulem, potem delikatnie wypiąć te małe przeguby wszystko zejdzie bez rozkrecania obudowy...... jeśli chodzi o wymiane szkła - wkład kusterka położyć na talerzu :lol: i zalać wrzącą wodą, odczekać moment i wyciągnąć szkło, w ten sposówb w wyniku temperatury puści klej którym przyklejone jest szkło a obudowa stanie się plastyczna przez co nie bedzie problemu z wysunięciem lustra.aby zamontować nowe lustro znowu wrzątek i wśliźnie sie bez problemu. Przy całej tej operacji jest jeden szkopuł.... zdjąć jest bardzo łatwo założyć ten główny przegób również ale jak założyc ten mały to do dziś nie wiem ;) [nie na moje nerwy]

ppm702
27-12-05, 12:36
wystarczy rozgrzać w garażu (np. suszarką) ramke mocujacą wkład lusterka i zamontować nowe/wymontować stare podważając delikatnie płaskim wkrętakiem :)

zed
28-12-05, 20:36
Zrobilem to sam ale pierwszy i ostatni raz :x Wyjalem caly stary wklad czyli szklo,plastik z ta galka i dwoma plastikowymi bolcami ktore steruja polozeniem lusterka. Najpierw odkrecilem mocowanie calego elekrtycznego mechanizmu ktory steruje polozeniem lusterka (do srubki mozna sie dostac od dolu lusterka przez otwor).Nastepnie wyjalem ta galke-blokuje ja na koncu kawalek drutu ktory trzeba wyjac.Pozniej wyjałem te dwa plastkowe bolce od strony gumowych zabezpieczen.Przelozylem je do nowego wkladu podgrzewajac plastik.Pozniej wszystko zlozylem tracac sporo czasu na zamocowanie galki a wlasciwie tego malego kawalka drutu ktory blokuje wypadniecie galki i calego wkladu.Wasze sposoby sa duzo prostsze przyznaje ale mam nadzieje ze nie bede musial ich wyprobowywac pozdro

Lcfr
28-12-05, 21:14
dokładnie
wystarczy rozgrzać w garażu (np. suszarką) ramke mocujacą wkład lusterka i zamontować nowe/wymontować stare podważając delikatnie płaskim wkrętakiem
nic dodac nic ujac... i nie trzeba sie narobic... tylko troche cierpliwosci-nic na sile...