PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowietrzanie pompy ABS - tylko ASO??



Miedzio
16-05-08, 11:51
Ostatnio zmienialem plyn hamulcowy, chcialem uniknac zapowietrzenia pompy ABS, wiec nie spuszczalem starego plynu z ukladu, ale od razu dolewany byl nowy. Niestety prawdopodobnie kumpel, ktory mi pomagal, przespal moment dolewania i prawdopodobnie zapowietrzyla sie pompa ABS. Mam teraz taki objaw, ze po nacisnieciu hamulca i jego przytrzymaniu, pedal stopniowo opada az do konca i hamulce powoli slabna :/
Szperajac forum nie znalazlem nic na temat odpowietrzania pompy ABS, jedyna rada to wizyta w ASO... i tak sie zastanawiam czy ktos probowal w "domowych" warunkach odpowietrzyc ta pompe? Czy odpowietrzanie podcisnieniowe moze cos pomoc (tradycyjne nie daje rady-a na ta chwile nie mam odpowiedniej pompki podcisnieniowej i nie moge tego sam sprawdzic). Zerknalem do manuala i rzeczywiscie nie wyglada to na taka prosta sprawe (odpowiedni tester i przyrzad jak rozumiem do jeszcze jednego odpowietrznika przy pompie ABS)...

Swoja droga odpowietrzalem juz uklad hamulcowy w roznych autach, rowniez z pompami ABS, ale nigdzie nie byle one az tak bardzo skomplikowane i trudne do odpowietrzenia... :(