PDA

Zobacz pełną wersję : Kangurek po dodaniu gazu



kolu
16-05-08, 00:22
Witam
Posiadam civica z silniczkiem d14a3 i mam taki problem ze jadac 20km/h na dwojce i naglym dodaniu gazu samochod tak z 3 razy robi kangurka... :/ Poprostu nie przyspiesza plynnie tylko pare razy skacze i dopieri jedzie :( Jak sie stopniowo wciska gaz to nie ma takiego efektu... Co wedlug Was nalezy sprawdzic?

Pozdr

Hikiel
16-05-08, 00:33
NIe nalezy przy 20km/h mocno wciskac gazu na dwojce :) Zalewasz go pewnie.

skolopendra
16-05-08, 00:48
tylko pare razy skacze i dopieri jedzie

wyrzuć kata,daj wkładkę k&n, zrób przelot ,i bedzie jak ręką odjął


Zalewasz go pewnie.

nic nie zaleje bo sonda na to nie pozwoli,no chyba że będzie zimna
ale
czytaj wyżej ;)

kolu
16-05-08, 10:00
Czyli wedlug Was wszystko OK?
Kata juz nie mam pare dni ;) Tylny m-tech to pozostaje jeszcze wkladka :d

Pozdr

koberone
16-05-08, 14:06
jak na moje filtr paliwa... nie masz ciągłego doprowadzania benzyny poprzez zapchany i brudny filtr a na 2ce ciagnie sporo. A stwierdzenia ze na dwojce sie tyle nie jezdzi to bzdura bo mozesz ciagnac ile chcesz... oczywiscie liczac sie ze spalaniem jak czołg i zajechaniem silnika...

eMBee
16-05-08, 15:51
przeczyść sobie silniczek krokowy :aloha:

piotrlaz
16-05-08, 18:35
wyrzuć kata,daj wkładkę k&n, zrób przelot ,i bedzie jak ręką odjął


Czy mógłbyś to wyjaśnić laikowi?
Domyślam się, że chodzi o wyrzucenie katalizatora ale nie wiem co to jest wkładka k&n i co to za przelot?

Pytam o to wszystko ponieważ też przy ruszaniu robię żabki a tak się składa, że akurat prawdopodobnie uszkodziłem katalizator.

Hahan
16-05-08, 19:06
Czy mógłbyś to wyjaśnić laikowi?
Domyślam się, że chodzi o wyrzucenie katalizatora ale nie wiem co to jest wkładka k&n i co to za przelot?

Tak, chodzi o usunięcię katalizatora, jeżeli Twój jest niesprawny, wywal go i wstawić możesz tłumik przelotowy (przelot). A wkładka k&n to sportowy filtr powietrza firmy K&N.

pozdro

piotrlaz
16-05-08, 19:21
Czy ten przelot to jest strumienica? Czy to jest po prostu atrapa katalizatora?

A co sądzisz o tzw. katalizatorze sportowym:

http://www.mtuning.pl/sklep/product_info.php?cPath=2_205&products_id=1095

Hahan
16-05-08, 19:46
Przelot a strumienica to nie to samo. Nie jest to też atrapa kata. Jak chcesz mieć kata to kup jakiś zamiennik, na bank nie stracisz mocy, bo seryjny katalizator od nowości po tych kilkunastu latach jest zapchany, nie działa tak jak należy i muli Ci auto.

Nie jestem specem ale takie wynalazki bym sobie podarował. A strumienicę jest sens montować ale zamiast tłumika środkowego gdzie spaliny mają już mniejszą prędkość, ale to też wymaga odpowiednich ustawień aby to działało jak należy.

Polecam ten wątek:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=1424&postdays=0&postorder=asc&start=0

piotrlaz
16-05-08, 20:07
Przelot a strumienica to nie to samo. Nie jest to też atrapa kata. Jak chcesz mieć kata to kup jakiś zamiennik, na bank nie stracisz mocy, bo seryjny katalizator od nowości po tych kilkunastu latach jest zapchany, nie działa tak jak należy i muli Ci auto.

Ale np. tutaj oferują strumienice w obudowie katalizatora:
http://www.allegro.pl/item361132442_strumienica_w_obudowie_katalizatora_ z_nierdzewki.html
czyli rozumiem, że do zamontowania w miejsce katalizatora.

Mój przypadek opisałem w tym wątku:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10113&postdays=0&postorder=asc&start=320
ale na razie nikt mi nie odpowiedział.

Już zupełnie nie wiem jak rozwiązać swój problem.
Mam takie możliwości:
1. kupić używany, z demontażu oryg. katalizator (ok. 300 zł)
2. kupić katalizator sportowy (249 zł)
3. zamiast katalizatora zamontować strumienicę lub przelot ( strumienica z montażem 150zł)

Jak widać najtańszy wariant 3.
A nie wiesz gdzie najlepiej taki przelot zamontują? Bo te strumienice znalazłem tutaj:
http://el-tec.pl/

Hahan
16-05-08, 20:18
Strumienica teorytycznie zwiększa prędkość spalin więc montowanie jej zaraz po kolektorze wydechowym gdzie spaliny nie straciły tej prędkości jest trochę bez sensu. Osobiście albo bym wspawał zwykłą rurkę na miejsce kata i ew. zamontował puszkę, żeby na przeglądzie nie robili problemu, a jeżeli boisz się podniesienia głośności wydechu i bardziej śmierdzących spalin, kup zwykły katalizator (nowy, nieużywany).

Co do montażu do poszukaj w dziale regionalnym jakiegoś polecanego tłumikarza.

CIV85
16-05-08, 21:09
gdzie strumienica do civica chyba ze orginalna sportowa jak juz cos tam chcece wlozyc: to tylko orginalny katalizator lub niech ktos pozadznie zrobi ci wolny przelo ale nie bawic sie w strumienice przynajmniej te na naszym rynku bo spartacziny uklad wydechowy potrafi ladnie zamulic auto czyli dac efekt odwqwwrotyn niz by sie chialo

BARTAS998
16-05-08, 21:28
Zabie skoki - walczylem z tym dlugo, nalezy sie przyzwyczaic lub obrac jakas technike jazdy. Wymiana filtrow itp nie pomogla, mechanik mieszal cos w zaplonie - i tak bardziej czy slabiej robi skoki. Jezeli chcesz dynamiczniej jechac, to 1. delikatnie/mocno do ok 4 tys. potem szybko 2. i gaz w podloge jak najszybciej - u mnie burczy, kola piszcza, ale nie szarpie ;) albo delikatnie z gazem przy zmianie 1 na 2, dobrze ze nie szarpie jak zmienimy przy odcince :aloha:

BolzZ
16-05-08, 22:11
A jak to jest z badaniami technicznymi jak sie wywali katalizator? Mi na przeglądzie sondę wkłada do wydechu, więc mam wrażenie, że bez katalizatora miałby jakieś zastrzeżenia.

CIV85
17-05-08, 14:49
tu musisz juz jakos sam wykombinowac z przegladem bo ja mam ziomka w RECO i dalej nieb ede pisal :P

Hahan
17-05-08, 15:08
A jak to jest z badaniami technicznymi jak sie wywali katalizator? Mi na przeglądzie sondę wkłada do wydechu, więc mam wrażenie, że bez katalizatora miałby jakieś zastrzeżenia.

Jeden diagnosta się dowali drugi nie. Ew. montuj atrapę. A co spalin to nie muszą się wcale pogorszyć bo po tylu latach katalizator nie filtruje tak jak powinien.

michax24
18-05-08, 10:42
Witam,
a co powiedziec na to?
wymieniłem kolektor dolotowy na 4-2-1 wywaliłem kata zamiast niego jest przelotowy i na koncu tłumik końcowy i dalej jak wbijam 2 i dodam gwałtowniej gazu robi "kangurki" a jak dodam gazu na 2 spokojnie to lekko szarpnie i jedzie i jak juz mam zapiętą dwójke i wcisne gaz do podłogi to mam takie 2 sekundy zadławienia i dopiero zaczyna przyspieszac. Dodam ze mam wymieniony juz rozrzad,filtr paliwa,swiece,i dolot zrobiony oraz oczywiscie wylot.
Takze w moim przypadku wywalenie kata i wstawienie przelotowki i koncowego i kolektora nic nie pomoglo.

kolu
18-05-08, 15:25
Dodam, ze na jedynce rowniez niestety robi kangurka po podaniu gwaltownie gazu :(

CIV85
18-05-08, 19:29
kiedy wyimieniany byl ostatni raz filyr paliwa ??

[ Dodano: Nie 18 Maj, 2008 ]
albo pompka paliwowa ma juz dosyc tego jest mnustwo musialbys sie zapyta kogos kto mial taki przypadek bo tak to jest ciezko napisac

Hahan
18-05-08, 20:26
Jeszcze napiszcie czy macie tak na zimnym i ciepłym silniku. Możecie też zobaczyć czy tak samo dzieje się z odłączoną sondą.

kolu
18-05-08, 21:16
Filtr paliwa byl wymieniany i dzieje sie to tylko na cieplym silniku...
Pozdr

Hahan
18-05-08, 23:38
To sprawdź sondę i ew. czujnik temp.
Przydałaby się też samodiagnostyka

boomer5
19-05-08, 00:09
widze żę ten sam problem co i u mnie mam coupe z d15b7 i też jak sie rozgrzeje to szarpie na niższych obr. dziś zauważyłem że nie tylko przy niższych obrotach ale jak ma ciężej np. pod górke przy 3 tyś. obr. wciskam do końca i zaczyna "mrowić" (stopniowo się doda gazu to tak się nie dzije) co to może być? niechce zakładać nowego tematu jak ten jest o tyym samym.a dodam że filtry olej i rozrząd były rbione i wyżuciłem kata bo myślałem żę był zachany(fakt troszke sie poleprzyło) czyżby jeszcze gdzieś zapchany tumnik?

raven
19-05-08, 11:09
Przelot a strumienica to nie to samo. Nie jest to też atrapa kata. Jak chcesz mieć kata to kup jakiś zamiennik, na bank nie stracisz mocy, bo seryjny katalizator od nowości po tych kilkunastu latach jest zapchany, nie działa tak jak należy i muli Ci auto.

Ale np. tutaj oferują strumienice w obudowie katalizatora:
http://www.allegro.pl/item361132442_strumienica_w_obudowie_katalizatora_ z_nierdzewki.html
czyli rozumiem, że do zamontowania w miejsce katalizatora.

Mój przypadek opisałem w tym wątku:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10113&postdays=0&postorder=asc&start=320
ale na razie nikt mi nie odpowiedział.

Już zupełnie nie wiem jak rozwiązać swój problem.
Mam takie możliwości:
1. kupić używany, z demontażu oryg. katalizator (ok. 300 zł)
2. kupić katalizator sportowy (249 zł)
3. zamiast katalizatora zamontować strumienicę lub przelot ( strumienica z montażem 150zł)

Jak widać najtańszy wariant 3.
A nie wiesz gdzie najlepiej taki przelot zamontują? Bo te strumienice znalazłem tutaj:
http://el-tec.pl/



wstawić kawałek rury zamiast kata - najtaniej, u mnie to zdało egzamin, robiłem to przy wymianie całego układu wydechowego

CIV85
19-05-08, 12:23
a pompke paliwa sprawdzales ??