PDA

Zobacz pełną wersję : Concerto z 93 r. Centralny zamek



DonVito
15-05-08, 09:51
Mam centralny zamek w Hani zamekany kluczykiem. Kupiłem centralkę centralnego wraz z pilotami. Wszytsko podłączone oprócz przewodów zamknij i otwórz. Centralka jest sterowana masą - sygnał 1s.
Rozebrałem drzwi kierowcy i widzę, że mam do wymiany jeszcze jeden siłownik. Zwracam się do Was z pomocą o instalację. W drzwiach są 2 kable podłączone do zamka drzwiowego oraz 3 kable idące do siłownika.
Do czego są te dwa kable idące do zamka ? Jaka mają funkcję ?? W przewodach do sterownika jeden to masa a dwa pozostałe sterują zamkami pozostałych drzwi. Dotykając kilka razy tych przewodów ( dosłownie muskając ) za którymś razem zamek zamknie i otworzy. Natomist podając 1 sekundowy sygnał masy z centralki zamka z pilotem siłowniki nie działają. Dlaczego ?Może centralka jest niewłaściwa... no ale w końcu niby nadaje się do hondy i jest sterowana impulsami masy. sprawdzałem działa....
Czy ten model hondy posiada gdzieś sterownik zamka centralnego czy wszystko jest podłączone bez centralki sterowane zamkiem z drzwi kierowcy ? Jeśli istenieje centralka proszę napiszcie gdzie. W które przewody i gdzie się znajdujące najlepiej się wpiąc ze sterowaniem z centralki z poliotem ??Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi , schematy itp
Pozdrawiam