PDA

Zobacz pełną wersję : Słupki Civic Coupe 5 gen. - pytanko



Woyteckpn
20-09-05, 22:06
Niedługo będę zmieniał przedni zestaw i chciałbym od razu zamówić zrobienie
nowych słupków. Dzisiaj tak jak patrzyłem to są one scalone z podsufitką tzn.
lecą słupki i przechodzą w proste odcinki lecące po bokach podsufitki bez
żadnych przerw po drodze. Nie wiem teraz czy po prostu robić małą nakładkę na
słupki przy desce (o ile w ogóle takie coś jest możliwe), w której będą
zamocowane tweetery czy może ciąć słupek? Zajrzałem na stronę Autobody gdzie był robiony biały Civ Sedan jednakże nigdy nie przyglądałem się czy w sedanie V gen. słupki są tak samo pociągnięte czy nie. Jeśli temat był to proszę najpierw podać linka/wyjaśnić, a później krzyczeć :562:

LIO
20-09-05, 23:27
w sedanie słupek jest oddzielony od reszy i wydawało mi sie ze w 3D i coupe jest tak samo, ale moze sie myle. Powinno to byc na początku poziomego odcinka

Woyteckpn
20-09-05, 23:32
hmmm.. zatem zajrzę jeszcze raz bo trochę dziwne jest żeby słupek był scalony, a jeśli jest jakaś przerwa to widocznie ją za pierwszym razem przeoczyłem

ppm702
21-09-05, 00:17
nie wiem jak 5g, ale w 6g3d słupek jest całym elementem od deski rozdzielczej aż do końca drzwi. Ja u siebie obszywałem cały słupek. A ciąć go bym Ci nie radził... po pierwsze będzie lipa z wyglądem a po drugie może później się nie trzymać jak powinien...

hcc
21-09-05, 08:00
w sedanie słupek jest oddzielony od reszy i wydawało mi sie ze w 3D i coupe jest tak samo, ale moze sie myle.

nie, nie mylisz sie - slupek konczy sie razem z dzwiami, jest dosc dlugi ale nie ma tragedi ze zdjeciem i ponowmym wpieciem.

Woyteckpn
23-09-05, 17:15
a wiecie coś może na temat adapterów do tweeterów montowanych na trójkątach od lusterek? slyszałem, że ASO oferuje takie coś do Civic VII gen. czy do V gen. też jest takie cudo?

ppm702
23-09-05, 17:32
do 6g jest na pewno, a co do piątki to najłatwiej będzie zadzwonić do ASO (http://satori.honda.pl) :P numer w dziale kontakt ;) Nie chce się - leniwy jestem, co :?: :P ;)

Woyteckpn
23-09-05, 18:07
dodzwoniłem się do nich i najwcześniej jutro mi odpowiedzą, na razie wiem tyle, że jeśli chce same obudowy to możliwe, że nie obejdzie się bez rzeźbienia przy nieoryginalnych tj. niehondowskich głośnikach... pożyjemy zobaczymy

rAku*
30-09-05, 19:38
Czesc

Zeby nie zakladac nowego tematu o czyms podobnym to napisze tu.

Moze mi ktos powiedziec jak ladnie wkomponowac tweetery w slupki ? z czego sie to robi ?
Nie chce stosowac jakis nakladek ktore sa widoczne i nie wygladaja ciekawie.
Napewno ktos ma to jakos zrobione obszyte albo cus.

Chodzi mi mniejwicej o taki wyglad
http://www.emg.wroc.pl/galeria_panele/bmw5_slupek.jpg
(sory za zapozyczenie fotki.)

pozdro.

emg
30-09-05, 20:05
nic nie szkodzi (dasz pińcet peelenówi nie pójdę do sądu :D )

mogę Ci takie zrobić :D

a używa się szpachlexu - ze 20 warstw i w międzyczasie papirus ścierny - jak masz wprawę to w jeden dzień zrobisz, jak nie masz wprawy to 3 dni lub więcej

ppm702
30-09-05, 20:13
rAku*, samo źródło Ci się zaoferowało, nad czym jeszcze myślisz :?: :D

rAku*
30-09-05, 20:31
No dobra ale nie powiedzail za ile :) a to jest dla mnie najwazniejsze bo ja chce to zrobic sam zeby bylo jak najtaniej bo z kasa u mnie cienko, takie zycie studentow :/

pozdro.

ppm702
30-09-05, 20:37
w razie gdyby Emg Cię wypłoszył ceną w co wątpię to za 4 tygodnie jesteśmy umówieni z chłopakami żeby rzeźbić słupki w 6g3d tak jak u mnie, jak CI się spodoba to porobię foty i zrobię FAQ, ale to musisz poczekać, bo na razie mogę służyć jedynie opisem. Tyle, że amatorka na pewno nie wyjdzie tak jak robota profesjonalisty :)

Rikoo
30-09-05, 20:39
Tyle, że amatorka na pewno nie wyjdzie tak jak robota profesjonalisty


to prawda wiec Emg ile za taka profesjonalna sztuke :D

Woyteckpn
30-09-05, 20:56
tak dla wiadomości - lusterkowe adaptery na tweetery do V gen. mają jedynie do sedana i w dodatku facet mi potwierdził, że wchodzą do nich tylko głośniki hondowskie, a w sumie i tak obeszło się bez rzeźbienia w słupkach przy montażu :)

rAku*
30-09-05, 21:16
w razie gdyby Emg Cię wypłoszył ceną w co wątpię to za 4 tygodnie jesteśmy umówieni z chłopakami żeby rzeźbić słupki w 6g3d tak jak u mnie, jak CI się spodoba to porobię foty i zrobię FAQ, ale to musisz poczekać, bo na razie mogę służyć jedynie opisem. Tyle, że amatorka na pewno nie wyjdzie tak jak robota profesjonalisty :)

Bardzo chetnie skorzystam z tego FAQ i mysle ze nie tylko ja. Napewno sprobuje to zrobic co z tego wyjdzie to zobaczymy kiedys musi byc ten pierwszy raz :) ale ja podobno zdolny jestem wiec moze nie bedzie tak zle.

pozdro.

emg
30-09-05, 23:20
u mnie komplet dwóch słupków na gotowo, obitych szmatą i odpowiednio wyprofilowanych to koszt xxx (podam na priva lub gg :D ). No i w jeden dzień powinny być zrobione jak nie będzie żadnych kombinacji.

kenny
03-10-05, 11:09
Na forum klubowym www.honda.slask.pl w dziale faq, jest opis "robienia" słupków przez kolege Wilu.