PDA

Zobacz pełną wersję : Hanka sie grzeje :(



wojtek87
14-05-08, 19:48
na wstępie chciałbym zaznaczyc ze szukałem na forum,ale kurcze nie moge znaleźć zadnych podobnych objawów co u mnie występują :(

Od kilku dni zauwazyłem ze podczas jazdy z normalną prędkoscią (bez "przeciągania" na poszczególncyh biegach) z temperaturą dzieje sie coś niedobrego.Mianowicie zaczeła niebezpiecznie podchodzic pod czerwoną kreche.Dzisiaj wziołem sie za to i obserwacje są nastepujace:
-przy zagrzanym silniku zaczeło wywalać dośc mocno płyn do zbiorniczka wyrównawczego(jak by mógł,pewnie całkiem by sie wylał).Co gorsze zaczoł sie wręcz gotować,ogolnie bardzo dużo bąbelków sie pojawiło.

Przy okazji sprawdziłem wentylator,bo wogóle sie nie załaczał.Okazało sie po podpieciu na krótko do aku wentylator chodzi.No to dalej,czujnik temperatury przy termostacie-teraz już na 100% wiem ze jest walnięty,bo po zwarciu wtyczki wentylator sie obraca.Więc musze kupic czujnik.Nie wiem czy to przez niego to sie dzieje ??

Następna kwestia to taka ze termostat najprawdopodobniej jest sprawny(wymieniany w styczniu).Noi tu kolejne pytanie,wytłumaczcie mi jest to prawidlowe jeżeli górny wąż jest gorący,a dolny chłodniejszy(nie zimny) ??

Aaa i jeszcze jedno,czy to bulgotanie moze byc przez to odpowietrznik na korku chłodnicy nie pracuje,tak ja powinien ??(tzn,nie porusza sie przy zakręconym na chłodnicy korku-czy moze źle sprawdzam,jeżeli tak,to jak go mam sprawdzic ?)

Prosze o jakąkolwiek diagnoze,bede po stokroć wdzięczny :),bo nie wiem od czego to sie dzieje....

Damian
14-05-08, 21:17
Wyglada jakby termostat padl Ale jezeli niedawno wymieniales to dziwna sprawa
Moze kupiles termostat Made in China :)

wojtek87
14-05-08, 22:03
termostat jest JC.

jesczce jedno pytanko,czy prawdą jest ze w civicach są DWA czujniki ??

tzn,jeden jest odpowiedzialny za załacznie wentylatora (czyli ten przy termostacie,zwany włacznikiem termicznym),zaś drugi jest odpowiedzialny za wskazania temperetury na desce rozdzielczej(umieszczony pod aparatem zapłonowym) ?? ,bo takie info znalazłem na forum civic4g.pl,tylko nie wiem czy to prawda

KluH
14-05-08, 23:37
u mnie było tak że przy różnych prędkościach temperatura falowała w dość dużym zakresie i wymiana termostatu załatwiła sprawę. a może pompa wody?

olszes
15-05-08, 21:58
częstą przyczyna wywalania wody do zbiorniczka jest uszczelka pod głowicą :/

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 ]
aha a chłodnice masz gorącą czy zimna ??

wojtek87
15-05-08, 22:31
tez czytałem własnie ze jak wywala wode to uszczelka,ale...jezseli by to była uszczelka to z wydechu byłby siwy dym,a tu czysto,spaliny prawidłowe.(poprawcie mnie jeżeli sie myle)

chłodnica jest u góry gorąca,schodząc ku dołowi robi sie chłodniejsza.

dzisiaj odkamieniłem chłodnice,wymieniłem płyn i ten włacznik wentylatora i huula jak złoto,załacz sie w połowie skali.

zobaczymy czy coś to da,jak nie to bede szukał dalej

olszes
15-05-08, 22:36
jezeli sie robi zimna ku dolowi czy ku górze to moze jest tylko zapowietrzona :)

wojtek87
15-05-08, 22:46
nie robi sie dzimna całkiem,tylko chłodniejsza :p.powiem inaczej,u góry jest gorąca,schadząc ku dolowi "stygnie",aby na dole była juz tylko "cieplutka" :)

skolopendra
15-05-08, 22:52
Aaa i jeszcze jedno,czy to bulgotanie moze byc przez to odpowietrznik na korku chłodnicy nie pracuje,tak ja powinien ?? (tzn,nie porusza sie przy zakręconym na chłodnicy korku-czy moze źle sprawdzam,jeżeli tak,to jak go mam sprawdzic ?)

proponuje podmienić korek i sprawdzić

Szczypior
04-06-08, 23:19
Witam! mam te same objawy co Wojtek87 wczoraj wszystko było ok a dzisiaj nawet nie dałosie zrobic 15 km bo wode z cłodnicy do wyrównawczego wylewało i silnik się grzał. Jutro sprawdze termostat ale jak ktos ma jeszcze inne pomysły chętnie spróbuje

CIV85
05-06-08, 08:17
jesli chlkodnica jest tak jak mowisz ze tu zimna tam goraca heh:P.to raczej na bank termostat.moze trafiles akurat bulowaty zaryzykuje nie jest drogi wiec od tego bym zaczol.a i pisales ze jak zrobi9sz na krotko to wentylator ci sie zalacza no to nie raczej bedzie przekaznik ****iety i ci sie nie zalacza.ale tak czy inaczej zaczni od termostatu

Szczypior
05-06-08, 10:42
Termostat ok. Dzisiaj rano w zbiorniczku było pusto. Dolałem płynu przejechałe jak narazie 20 km i wszystko ok wiatrak się załącza wskazówka na połowe ledwo co dochodziła. Moje podejrzenia to zapowietrzony układ, dziwne tylko ze samo sie odpowietrzyło, ale wazne ze działa :d